TIP MUSIC & MOVIE: Noví Piráti i X-Meni

3. června 2011 v 9:44 | greg7475 |  Others
V poslední době jsem byl v kině na dvou letních velkofilmech. Prvním z nich byl film PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA, druhý měl premiéru teprve včera a jmenuje se X-MEN: PRVNÍ TŘÍDA. V tomto článku si můžete mé dojmy z nich.


"You know that feeling you get when you're standing in a high place... sudden urge to jump?... I don't have it."

Piráti se vrátili zpět na filmová plátna a vrátili se ve velkém stylu. Nový film nejde srovnávat s původní trilogií. Až na tři výjimky jsou v něm úplně jiné postavy, ale to hlavní, co zůstalo, je skvělá atmosféra temných pirátských přístavů v kontrastu s nažehlenou dokonalostí dvořanstva. A to hlavní - ve filmu zůstal kapitán Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa, který hravě utáhne celý film jen svými vtipy a grimasami. Tentokrát mu ale v hláškách zdatně sekunduje Geoffrey Rush a jeho kapitán Barbossa. Jinak Penelope Cruz je patřičně krásná (její angličtina je opravdu roztomilá a samozřejmě i velmi dobře hraje) a Ian McShane je patřičně hrozivý a zlý. Není sporu o tom, že scénář není dokonalý a v několika místech trochu drhne. Ale zrovna u takového "relaxačního" filmu mě to snad ani nevadilo. Ve filmu tentokrát chybí výrazná lodní bitva, to je ale nahrazeno spoustou menších bitev a soubojů, takže ani "akční divák" nebude o nic ochuzen. Vše, jak už jsme si zvykli, doplňují krásné exteriéry a naprosto dokonale epická hudba Hanse Zimmera. Takže, nečtěte recenze a běžte se do kina podívat na další excelentní herecký koncert Johnnyho Deppa.

Mé hodnocení: *****


"Listen to me very carefully, my friend: Killing will not bring you peace. - Peace was never an option."

Jedním slovem výborné! Po velmi pomalém a dalo by se říct až "pohádkovém" úvodu, který lehce nastíní hlavní postavy, začne film, na který jsem se těšil. Matthew Vaughn servíruje divákovi doslova akční maraton, kdy až do konce film neztratí nic ze svého našlápnutého tempa. Mutanti možná mohli o něco víc využívat své schopnosti, ale i tak je tam akce a potyček dost, takže to je jen drobnost. Ale i mezi tímto velkým množstvím skvěle zpracované akce se najde prostor na dobře napsané (a docela často i vtipné) dialogy, do nichž vnáší každá z postav něco jiného. Na první poslech mě zaujala i dostatečně epická hudba, ta vždycky vhodně doplňuje akci a taky nepůsobí nijak rušivě. Ani další "disciplíny" filmu v kvalitě nezaostávají - povedl se scénář, kamera a hlavně samozřejmě vizuální efekty. Ve filmu pak výborně hrají asi všichni - hlavně dvojice McAvoy - Fassbender mi připadala, že se k sobě výborně hodí (snad si spolupráci ještě někdy zopakují). I ostatní odvedli slušnou práci, herečky (Lawrence, Jones, Kravitz), jsou nejen krásné, ale i dobře hrají (možná s výjimkou poslední jmenované) a speciálně Jennifer Lawrence zvládla svou roli velmi dobře. Byli to první "X-Meni", které jsem viděl, ale byl jsem poměrně nad očekávání spokojen (takže co nejdřív se musím podívat na původní díly). Hodnocení je spíše hraniční (ale to fakt jenom za ten začátek), jinak fakt nevím, co bych filmu vytknul - podle mě se nic vytknout asi nedá. Ale za malé cameo a jedinou větu jednoho nejmenovaného herce (nejmenuju, abych neochudil o překvapení ty, kteří film ještě neviděli) musím filmu opravdu to jedno malé plus přidat.

Mé hodnocení: *****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SiMiKa | Web | 4. června 2011 v 18:04 | Reagovat

Xmena som nevidela, ale na pirátoch som bola ale po trojke, ktora bola podla mna o ničom som sa dost bala, ale sla som koli mojmu oblubencovi Johnnymu :) A bola som nadšená fakt film ma potešil, bolo to vtipne a proste cele sa mi to pacilo som rada ze spom sla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama