TIP MUSIC & MOVIE: Sloni a výborní herci - to je Voda pro slony

13. května 2011 v 22:40 | greg7475 |  Others
Včera, v den premiéry, jsem se vydal do kina na film VODA PRO SLONY (Water for Elephants). Jaký je a jak se mi líbil, si můžete přečíst v tomto článku.


V cirkuse jsem byl ve svém životě zatím jednou a od té doby jsem do něho nevstoupil. Přesto jsem si tento film nemohl nechat ujít, a to hlavně kvůli části obsazení. Těšil jsem se na dobré a trochu netradiční "historické" drama a po skončení filmu jsem nebyl vůbec zklamaný. K hereckým výkonům se vyjádřím později, ale co kromě nich drží film na vysoké úrovni. Určitě výborná režie, Francis Lawrence neměl zřejmě práci s tak rozsáhlým štábem vůbec jednoduchou, ale podle mě ji zvládl se ctí. Ani ostatní členové štábu neodvedli špatnou práci, ale extra výkony nečekejte. Scénář je slušně napsaný a hlavně skvěle vygradovaný. Napětí se stupňuje postupně a hlavně konec filmu a závěrečné scény jsou velice svižně natočené i zahrané, že prakticky dokonale uzavírají celý filmový zážitek. Výborně vybraný je i soundtrack, ale pouze jeho instrumentální část. Ta neinstrumentální se mi moc nelíbila, ale to bude tím, že tak starou hudbu už neposlouchám. To ale není problém filmu…

"Who's the woman who works with the horses? - That ain't no woman, that's the boss' wife and she don't talk to nobody and you don't talk to her."

Speciální kapitolu pak tvoří herecké výkony hlavních hrdinů, protože ty byly až na jednu výjimku téměř dokonalé. Bezpochyby nejlépe zahrál Christoph Waltz, který by si roli Augusta Rosenblutha mohl připsat do své biografie jako další bezchybně zahranou postavu. Skoro pouze mrknutím oka střídá dvě tváře Augusta a jeho trochu schizofrenní zobrazení postavy nemá chybu. Svým výkonem za ním skoro vůbec nezaostává Reese Witherspoon, u které ale mé hodnocení není prostě objektivní. Ale hraje také skvěle, hodně emotivně, a pokud neměla dublérku (což myslím, že neměla), tak jí patří velká pochvala za gymnastické i herecké výkony. Od ní ale jiný, než výborný výkon ani poslední dobou nečekám. Z ústřední trojice pak nejslabší výkon podal opět trochu prkenný Robert Pattinson. Fakt proti němu nic nemám, ale na Christopha a Reese nemá ani zdaleka. Nehraje špatně, ale místy jsem mu to nevěřil. Zvláštní zmínku bych taky chtěl věnovat slonici Tai, která "zahrála" velmi dobře a hlavně spoluprráce s Reese a Robertem jí svědčila.

Konečný verdikt: Pokud máte rádi někoho z představitelů ústřední trojice, určitě film nesmíte vynechat. Ani vám, co máte rádi historická a kostýmní dramata, by neměl film uniknout. Ostatní se můžete na film podívat, ale nic velkého od něho nečekejte.

Moje hodnocení: 92%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama