TIP MUSIC & MOVIE: Osm minut pro Jakea Gyllenhaala

1. května 2011 v 19:13 | greg7475 |  Others
V pátek jsme byly v kině na dalším z letošních velmi očekávaných filmů - Zdrojovém kódu. Jak se nám líbil, čím nás zaujal a naopak, co se nám nelíbilo, si můžete přečíst v tomto článku.
Od filmu Zdrojový kód jsem očekával hlavně snímek, který bude vzhledem ke své stopáží nabitý akcí od začátku do konce. Ale toho jsem se ani moc nedočkal. Režisér Duncan Jones mi nabídl strhující sci-fi drama o tom, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá. A dokázal, že film nemusí být plný výbuchů (nebo jednoho výbuchu několikrát?), aby dokázal udržet divákovu pozornost po celou svou délku. A tak to, co drží Zdrojový kód na vysoké úrovni, nejsou speciální efekty (i když i ty jsou na vysoké úrovni), ale hlavně skvělá kamera, scénář a také povedený soundtrack. Jediné, co mi trochu pokazilo výsledný dojem z celého filmu, je možná trochu zbytečný konec (myslím tím úplný konec, posledních 5 minut), bez kterého by se podle mě film v pohodě obešel. Ale to je věc názoru…

Kromě již zmíněných věcí posouvají film o něco nahoru také skvělé herecké výkony. Jake Gyllenhaal doslova ukradl film pro sebe, neustále na sebe strhává pozornost a musím říct, že plným právem - hraje výborně. I ostatní - Michelle Monaghan, Vera Farmiga a Jeffrey Wright - si drží vysoký standart, ale Jake je tam prostě jenom jeden.

Konečný verdikt: V rámci žánru letos asi nejpovedenější film. Přesto není hodnocení tak vysoké, a to hlavně kvůli ne úplně povedenému závěru.

Naše hodnocení: greg7475 - 86%; toy79 - 92%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama