Květen 2011

Filmové premiéry / 19. květen /

18. května 2011 v 18:06 | greg7475 |  Movie Premieres
PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA / Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2011

Režie: Rob Marshall

Hrají: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Stephen Graham, Gemma Ward, Judi Dench, Kevin McNally, Óscar Jaenada, Sam Claflin, Robbie Kay, Bronson Webb, Steve Evets, Keith Richards, Astrid Berges-Frisbey, Richard Griffiths

"Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Penelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku - nebo zda tato žena jen "hraje na city" a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne's Revenge, lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse nebo ženy ze své minulosti..."


TIP MUSIC & MOVIE: Sloni a výborní herci - to je Voda pro slony

13. května 2011 v 22:40 | greg7475 |  Others
Včera, v den premiéry, jsem se vydal do kina na film VODA PRO SLONY (Water for Elephants). Jaký je a jak se mi líbil, si můžete přečíst v tomto článku.


V cirkuse jsem byl ve svém životě zatím jednou a od té doby jsem do něho nevstoupil. Přesto jsem si tento film nemohl nechat ujít, a to hlavně kvůli části obsazení. Těšil jsem se na dobré a trochu netradiční "historické" drama a po skončení filmu jsem nebyl vůbec zklamaný. K hereckým výkonům se vyjádřím později, ale co kromě nich drží film na vysoké úrovni. Určitě výborná režie, Francis Lawrence neměl zřejmě práci s tak rozsáhlým štábem vůbec jednoduchou, ale podle mě ji zvládl se ctí. Ani ostatní členové štábu neodvedli špatnou práci, ale extra výkony nečekejte. Scénář je slušně napsaný a hlavně skvěle vygradovaný. Napětí se stupňuje postupně a hlavně konec filmu a závěrečné scény jsou velice svižně natočené i zahrané, že prakticky dokonale uzavírají celý filmový zážitek. Výborně vybraný je i soundtrack, ale pouze jeho instrumentální část. Ta neinstrumentální se mi moc nelíbila, ale to bude tím, že tak starou hudbu už neposlouchám. To ale není problém filmu…

"Who's the woman who works with the horses? - That ain't no woman, that's the boss' wife and she don't talk to nobody and you don't talk to her."

Speciální kapitolu pak tvoří herecké výkony hlavních hrdinů, protože ty byly až na jednu výjimku téměř dokonalé. Bezpochyby nejlépe zahrál Christoph Waltz, který by si roli Augusta Rosenblutha mohl připsat do své biografie jako další bezchybně zahranou postavu. Skoro pouze mrknutím oka střídá dvě tváře Augusta a jeho trochu schizofrenní zobrazení postavy nemá chybu. Svým výkonem za ním skoro vůbec nezaostává Reese Witherspoon, u které ale mé hodnocení není prostě objektivní. Ale hraje také skvěle, hodně emotivně, a pokud neměla dublérku (což myslím, že neměla), tak jí patří velká pochvala za gymnastické i herecké výkony. Od ní ale jiný, než výborný výkon ani poslední dobou nečekám. Z ústřední trojice pak nejslabší výkon podal opět trochu prkenný Robert Pattinson. Fakt proti němu nic nemám, ale na Christopha a Reese nemá ani zdaleka. Nehraje špatně, ale místy jsem mu to nevěřil. Zvláštní zmínku bych taky chtěl věnovat slonici Tai, která "zahrála" velmi dobře a hlavně spoluprráce s Reese a Robertem jí svědčila.

Konečný verdikt: Pokud máte rádi někoho z představitelů ústřední trojice, určitě film nesmíte vynechat. Ani vám, co máte rádi historická a kostýmní dramata, by neměl film uniknout. Ostatní se můžete na film podívat, ale nic velkého od něho nečekejte.

Moje hodnocení: 92%

Filmové premiéry / 12. květen /

11. května 2011 v 23:41 | greg7475 |  Movie Premieres
VODA PRO SLONY / Water for Elephants /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2011

Režie: Francis Lawrence

Hrají: Reese Witherspoon, Christoph Waltz, Robert Pattinson, Hal Holbrook, James Frain, Paul Schneider, Dan Lauria, Ken Foree, Tim Guinee, Ashley Palmer, Brad Greenquist

"Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití..."


Filmové premiéry / 5. květen /

4. května 2011 v 22:54 | greg7475 |  Movie Premieres
RYCHLE A ZBĚSILE 5 / Fast Five /

USA 2011

Režie: Justin Lin

Hrají: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Paul Walker, Tyrese Gibson, Elsa Pataky, Gal Gadot, Ludacris, TJ Hassan, Joaquim de Almeida, Matt Schulze, Tego Caldéron, Sung Kang, Alimi Ballard, Geoff Meed

"Další silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší..."


TIP MUSIC & MOVIE: Osm minut pro Jakea Gyllenhaala

1. května 2011 v 19:13 | greg7475 |  Others
V pátek jsme byly v kině na dalším z letošních velmi očekávaných filmů - Zdrojovém kódu. Jak se nám líbil, čím nás zaujal a naopak, co se nám nelíbilo, si můžete přečíst v tomto článku.
Od filmu Zdrojový kód jsem očekával hlavně snímek, který bude vzhledem ke své stopáží nabitý akcí od začátku do konce. Ale toho jsem se ani moc nedočkal. Režisér Duncan Jones mi nabídl strhující sci-fi drama o tom, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá. A dokázal, že film nemusí být plný výbuchů (nebo jednoho výbuchu několikrát?), aby dokázal udržet divákovu pozornost po celou svou délku. A tak to, co drží Zdrojový kód na vysoké úrovni, nejsou speciální efekty (i když i ty jsou na vysoké úrovni), ale hlavně skvělá kamera, scénář a také povedený soundtrack. Jediné, co mi trochu pokazilo výsledný dojem z celého filmu, je možná trochu zbytečný konec (myslím tím úplný konec, posledních 5 minut), bez kterého by se podle mě film v pohodě obešel. Ale to je věc názoru…

Kromě již zmíněných věcí posouvají film o něco nahoru také skvělé herecké výkony. Jake Gyllenhaal doslova ukradl film pro sebe, neustále na sebe strhává pozornost a musím říct, že plným právem - hraje výborně. I ostatní - Michelle Monaghan, Vera Farmiga a Jeffrey Wright - si drží vysoký standart, ale Jake je tam prostě jenom jeden.

Konečný verdikt: V rámci žánru letos asi nejpovedenější film. Přesto není hodnocení tak vysoké, a to hlavně kvůli ne úplně povedenému závěru.

Naše hodnocení: greg7475 - 86%; toy79 - 92%