TIP MUSIC & MOVIE: Útěk z vězení... ale lepší

7. dubna 2011 v 22:23 | greg7475 |  Others
Dnes vstoupilo do českých kin historické drama ÚTĚK ZE SIBIŘE a my jsem se na něj hned vydali do kina. Jak se nám líbilo, co nám vadilo a jak ho hodnotíme, si můžete přečíst v tomto článku.

"Welcome to India. Paper passport, please. - Passport. We... we... we don't have. - Never mind. Come with me."


Film Útěk na Sibiř stojí a padá především se scénářem. Některé scény a části filmu jsou napínavé a strhující, ale jsou tam i místa, kde by se mohl divák chvílemi i nudit. Takových míst je ale ve filmu naštěstí velmi málo. Ve filmu je zachyceno poměrně dlouhé časové období, takže režisér často přistupuje k různým dějovým zkratkám, ale jak jsem již psal, zřejmě to bylo nutné. Jinak toho ale není moc co vytýkat. Film jde logicky kupředu, každý divák si v něm najde něco a vše korunuje krásná hudba a ještě krásnější a velmi různorodé přírodní scenérie.

Co ale film staví o stupeň výš, jsou famózní herecké výkony. Skvěle a přesvědčivě nehrají totiž jenom osvědčení Colin Farrell a Ed Harris, ale také mladá generace zastoupená Jimem Sturgessem a mladou Saoirse Ronan. Malá role na začátku filmu výborně sedla i Marku Strongovi (nemůže hrát přece pořád samé čistokrevné záporáky). Spolu s dalšími méně známými herci (neplést se špatně hrajícími) pak tvoří výbornou hereckou sestavu, které divák touhu po životě na svobodě opravdu věří.

Konečný verdikt: Pokud máte rádi kvalitní "cestovní" dramata, neváhejte ani minutu. Spolu s výborným filmovým zážitkem dostanete také poučení, že svoboda je pro člověka to nejlepší, co má.

Naše hodnocení: greg7475 - 91%; toy79 - 98%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama