Duben 2011

Filmové premiéry / 28. duben /

28. dubna 2011 v 11:03 | greg7475 |  Movie Premieres
THOR / Thor /

USA 2011

Režie: Kenneth Branagh

Hrají: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Colm Feore, Jaimie Alexander, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård, Adriana Barraza, Stan Lee, Ray Stevenson, Tadanobu Asano, Idris Elba, Kat Dennings, Rene Russo, Clark Gregg, Cassity Atkins, Samuel L. Jackson

"Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví "Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč..."


HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 7 - Exkluzivní první trailer k filmu

28. dubna 2011 v 10:58 | greg7475 |  Movie News
V současné době se ale do světových kin pomalu začíná chystat druhá část posledního dílu filmové série HARRY POTTER s podtitulem RELIKVIE SMRTI, které filmovou sérii zřejmě definitivně uzavře. V tomto článku se můžete podívat na opravdu úžasný první trailer k filmu!
"Harry Potter (Daniel Radcliffe) a jeho přátelé Hermiona Grangerová a Ron Weasley (Emma Watson a Rupert Grint) mají již část svého nebezpečného putování za sebou. Několik viteálů je zničeno, ale několik z nich stále přežívá někde ve světě. Proto může zlovolný Lord Voldemort (Ralph Fiennes) dál šířit po světě nenávist a násilí, pronásledovat své nepřátele a společně se svými přivrženci mířit k ovládnutí světa. Naštěstí naděje na jeho porážku nikdy neumírá, a tak Harry a jeho přátelé, podporovaní neunavným odbojem v Bradavicích, neustále pokračují v namáhavé cestě. Vše ale směřuje k závěrečné a velkolepé bitvě, po které nemůže jeden žít, aniž by druhý byl naživu..."

Kromě zmíněných herců se ve filmu opět představí Helena Bonham Carter jako Bellatrix Lestrangeová, Alan Rickman jako Severus Snape, Tom Felton a Jason Isaacs jako Draco a Lucius Malfoyovi, Bonnie Wright jako Ginny Weasleyová, Robbie Coltrane jako Hagrid, Maggie Smith jako Minerva McGonagallová, Evanna Lynch jako Lenka Láskorádová nebo David Thewelis jako Remus Lupin.

Na režisérskou židli usedl opět David Yates, scénář napsal Steve Kloves podle knihy J. K. Rowlingové. Premiéra v českých kinech je 14. července 2011, londýnská premiéra filmu je pak už o týden dříve.

HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 2 - Trailer #1FIlmové premiéry / 21. duben /

20. dubna 2011 v 22:03 | greg7475 |  Movie Premieres
ZDROJOVÝ KÓD / Source Code /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2011

Režie: Duncan Jones

Hrají: Jake Gyllenhaal, Vera Farmiga, Michelle Monaghan, Jeffrey Wright, Russell Peters

"Americký voják Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) se jednoho dne probudí ve vlaku z New Jersey do Penn Station. Neví, kdo je, co dělá právě v tomto vlaku ani proč ho všichni považují za amerického občana Seana Fentresse. Během chvíle ale ve vlaku exploduje obrovská bomba a nikdo výbuch nepřežije. Colter se ale dostává do tajné laboratoře Zdrojového kódu, kde je pověřen zvláštní misí. Dostane se do Seanova těla vždy osm minut před jeho smrtí. Podaří se mu změnit běh dějin a zabránit šilenci odpálit bombu a také zachránit krásnou dívku Christine (Michelle Monaghan)?


Filmové premiéry / 14. duben /

13. dubna 2011 v 19:12 | greg7475 |  Movie Premieres
NEZNÁMÝ / Unknown /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA / Velká Británie / Německo / Francie 2011
Režie: Jaume Collet-Serra

Hrají: Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz, Frank Langella, Sebastian Koch, Stipe Erceg, Rainer Bock, Mido Hamada, Karl Markovics, Rainer Sellien, Petra Schmidt-Schaller

"Dr. Martin Harris (Liam Neeson) se probere z komatu po autohavarii v Berlíně a zjistí, že ho jeho vlastní žena (January Jones) vůbec nepoznává a jeho identitu si přivlastnil úplně cizí muž (Aidan Quinn). Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený, na útěku. S pomocí nečekaného spojence (Diane Kruger) se po hlavě vrhá do smrtelné záhady, která ho přinutí pochybovat nejen o jeho příčetnosti a identitě ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu..."


TIP MUSIC & MOVIE: Útěk z vězení... ale lepší

7. dubna 2011 v 22:23 | greg7475 |  Others
Dnes vstoupilo do českých kin historické drama ÚTĚK ZE SIBIŘE a my jsem se na něj hned vydali do kina. Jak se nám líbilo, co nám vadilo a jak ho hodnotíme, si můžete přečíst v tomto článku.

"Welcome to India. Paper passport, please. - Passport. We... we... we don't have. - Never mind. Come with me."


Film Útěk na Sibiř stojí a padá především se scénářem. Některé scény a části filmu jsou napínavé a strhující, ale jsou tam i místa, kde by se mohl divák chvílemi i nudit. Takových míst je ale ve filmu naštěstí velmi málo. Ve filmu je zachyceno poměrně dlouhé časové období, takže režisér často přistupuje k různým dějovým zkratkám, ale jak jsem již psal, zřejmě to bylo nutné. Jinak toho ale není moc co vytýkat. Film jde logicky kupředu, každý divák si v něm najde něco a vše korunuje krásná hudba a ještě krásnější a velmi různorodé přírodní scenérie.

Co ale film staví o stupeň výš, jsou famózní herecké výkony. Skvěle a přesvědčivě nehrají totiž jenom osvědčení Colin Farrell a Ed Harris, ale také mladá generace zastoupená Jimem Sturgessem a mladou Saoirse Ronan. Malá role na začátku filmu výborně sedla i Marku Strongovi (nemůže hrát přece pořád samé čistokrevné záporáky). Spolu s dalšími méně známými herci (neplést se špatně hrajícími) pak tvoří výbornou hereckou sestavu, které divák touhu po životě na svobodě opravdu věří.

Konečný verdikt: Pokud máte rádi kvalitní "cestovní" dramata, neváhejte ani minutu. Spolu s výborným filmovým zážitkem dostanete také poučení, že svoboda je pro člověka to nejlepší, co má.

Naše hodnocení: greg7475 - 91%; toy79 - 98%

Filmové premiéry / 7. duben /

6. dubna 2011 v 11:01 | greg7475 |  Movie Premieres
ÚTĚK ZE SIBIŘE / The Way Back /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2010

Režie: Peter Weir

Hrají: Colin Farrell, Mark Strong, Jim Sturgess, Ed Harris, Saoirse Ronan, Dragos Bucur, Alexandru Potocean, Zahary Baharov

"Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se nebo cenou za svobodu bude jejich život...?"JSEM ČÍSLO ČTYŘI / I Am Number Four /

USA 2011

Režie: D. J. Caruso

Hrají: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Teresa Palmer, Dianna Agron, Callan McAuliffe, Kevin Durand, Judith Hoag

"Jsem Číslo čtyři je napínavý thriller o pozoruhodném mladém muži Johnovi Smithovi (Alex Pettyfer), který je na útěku před nemilosrdnými nepřáteli, usilujícími o jeho život. Neustále změny identity a stěhování z města do města ve společnosti svého ochránce Henriho (Timothy Olyphant) jsou příčinou toho, že je John neustále všude nováčkem, který nemá nikde žádné kořeny. Malé městečko v Ohiu, kde nyní žije, je svědkem nečekaných a převratných událostí, které změní Johnův život - seznámení s jeho první láskou Sarah (Dianna Agron), objevení nových schopností a nalezení spojení s ostatními, kteří sdílejí jeho neuvěřitelný osud..."MIDNIGHT IN PARIS: Novinka Woodyho Allena

1. dubna 2011 v 14:08 | greg7475 |  Movie News
Slavný americký režisér Woody Allen nachystal na rok 2011 pro diváky další ze svých romantických a hořkých komedií - MIDNIGHT IN PARIS. Film se zároveň také stane šestým anglicky mluveným filmem, který zahájí filmový festival v Cannes.


"Romantická komedie o jedné rodině, která se vydává do francouzské metropole na obchodní cestu. S rodinou cestuje i mladý pár, jejichž život prochází častými změnami. Film zároveň zkoumá iluzi mladých lidí, kteří si myslí, že život druhých je lepší než ten jejich..."

Ve filmu si zahrála celá řad známých herců a hereček. Za všechny jmenujme Rachel McAdams, Michaela Sheena (mimochodem současný přítel Rachel), Owena Wilsona, Marion Cotillard, Adriena Brodyho nebo Kathy Bates. Scénář k filmu napsal sám režisér Woody Allen a točilo se samozřejmě hlavně v Paříži, některé scény byly ale natočeny také na zámku Versailles. Oficiální americká premiéra filmu je 20. května 2011, ve Francii se film poprvé představí 11. května 2011. Kdy se dostane film k nám nebo na Slovensko, zatím není jasné.

MIDNIGHT IN PARIS - Oficiální trailer #1