TIP MUSIC & MOVIE: Russell Crowe na útěku

7. února 2011 v 11:18 | greg7475 |  Others
Premiéru měl filmu Tři dny ke svobodě už před 14 dny, ale my jsme se na něj vypravili až včera. Jaké jsou naše dojmy z něho, si můžete přečíst v tomto článku.
Tři dny ke svobodě
Film Tři dny ke svobodě by se dal pomyslně rozdělit na dvě části. První, ve které hrají hlavní roli přípravy na útěk, a druhou, kde je útěk proveden, a která je naplněna akcí (ne však bezhlavě a bezmyšlenkovitě). Režisér Paul Haggis dokázal film udržet pevně ve svých rukách (také díky svému scénáři), takže se z něho nestala nudná podívaná, ale ani žádná akcí přeplněná blblost. Zvolil kompromis a podle nás nemohl udělat lépe. Ještě lepší ale bylo to, jak pojal samotný případ a rozhodnutí o vině-nevině. Několikrát diváka svedl na špatnou cestu, aby mu všechno na konci filmu celé vysvětlil. Hudba Dannyho Elfmana se k filmu výborně hodila a také vkusně doplňovala atmosféru.

Vše už pak jen podtrhují skvělé herecké výkony. Russell Crowe si může na svoje konto připsat další skvělý herecký výkon (film v podstatě stojí pouze na něm), a ani ostatní herci ve filmu nehrají vůbec špatně, prostě jenom nemají tolik prostoru. Absolutně nevyužitá je pak postava Liama Neesona, což je obrovská škoda…

Konečný verdikt: Spojení Haggis-Crowe funguje, takže díky tomu mohl vzniknout výborně natočený i zahraný film. Rozhodně ho můžeme doporučit.

Naše hodnocení: greg7475 - 87%; toy79 - 92%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama