Únor 2011

OSCARY 2011: Známe všechny vítěze

28. února 2011 v 5:52 | greg7475 |  Movie News
Dnes v noci byly předány nejprestižnější světové filmové ceny - Oscary. V Kodak Theatre v Los Angeles se v některých kategoriích potvrdily předpoklady filmových kritiků, ale událo se i pár překvepení.
Celý slavností večer ovládl film The King's Speech režiséra Toma Hoopera, který získal hned 4 zlaté sošky. Hned za ním se v pomyslném pořadí umístil film Inception se ziskem 4 sošek. Na pomyslném třetím místě pak skončil film The Social Network, který si z předávání odnesl 3 Oscary. Cenu pro nejlepšího režiséra si odnesl režisér Tom Hooper za The King's Speech. Cenu pro nejlepší cizojazyčný film roku dostal dánský film In a Better World. Naopak naprázdno vyšli další z oscarových favoritů - filmy True Grit a 127 Hours, které neproměnili ani jednu ze svých nominací.

Mezi herci byla většina oceněných jmen očekávána už předem. Nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen herec Colin Firth za roli ve filmu The King's Speech. Nejlepší herečkou v hlavní roli se stala Natalie Portman za film Black Swan. Za vedlejší role ve svých filmech byly oceněni Christian Bale a Melissa Leo

OSCARY 2011 - Kompletní přehled vítězů

Nejlepší film - The King's Speech
Nejlepší režie - Tom Hooper
Nejlepší herec v hlavní roli - Colin Firth
Nejlepší herečka v hlavní roli - Natalie Portman
Nejlepší herec ve vedlejší roli - Christian Bale
Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Melissa Leo
Nejlepší animovaný film - Toy Story 3
Nejlepší adaptovaný scénář - The Social Network
Nejlepší originální scénář - The King's Speech
Nejlepší dokument - Inside Job
Nejlepší krátký dokument - Strangers No More
Nejlepší krátký film - God of Love
Nejlepší krátký animovaný film - The Lost Thing
Nejlepší cizojazyčný film - In a Better World
Nejlepší střih - The Social Network
Nejlepší kamera - Inception
Nejlepší výprava - Alice in Wonderland
Nejlepší kostýmy - Alice in Wonderland
Nejlepší hudba - The Social Network
Nejlepší píseň - "We Belong Together", Toy Story 3
Nejlepší zvuk - Inception
Nejlepší mix zvuku - Inception
Nejlepší vizuální efekty - Inception
Nejlepší masky - The Wolfman

Hudební ceny ANDĚL: Výsledky

24. února 2011 v 10:04 | greg7475 |  Music News
Včera byly v pražské Incheba Aréně vyhlášeny výsledky prestižních českých hudebních cen ANDĚL 2010. A kdo si odnesl nejvíce sošek, se dozvíte v tomto článku.
Nekorunovanými vítězi celého večera se stali členové skupiny Nightwork, kerá si odnesla hned 3 sošky. Zvítězili jako nejlepší skupina, cenu dostali také za nejlepší videoklip a album. Ocenění pro nejlepšího zpěváka roku se dočkal David Koller, mezi zpěvačkami si pak cenu odnesla Lucie Bílá. Skladbou roku se stala písnička Touch the Sun od Debbi a objevem roku se stala poměrně neznámá skupina Republic of two. Sošku za nejprodávanější album roku 2010 dostala skupina Kabát za album Banditi di Praga. Do síně slávy pak byl uveden loni zesnulý zpěvák Petr Muk.

Po skončení slavnostního večera přišly na řadu Andělé dvacetiletí. Ty ovládla skupina Lucie, když dostala ceny jako skupina dvacetiletí, album dvacetiletí za Černý kočky mokrý žáby a nakonec také interpret dvacetiletí. Po dlouhé době se celá skupina sešla pohromadě na jednom pódiu, takže jsme mohli na jednom pódiu vidět Davida Kollera, Michala Dvořáka, Roberta Kodyma a také P.B.Ch. Zpěvačkou dvacetiletí se stala podle očekávání Lucie Bílá, zpěvákem dvacetiletí pak Jarek Nohavica.

Celým večerem provázela docela sehraná dvojice Tomáš Klus a Ewa Farna. Podle mě by si to mohli zopakovat i příští rok.

Filmové premiéry / 24. únor /

23. února 2011 v 11:35 | greg7475 |  Movie Premieres
HEZKÉ VSTÁVÁNÍ / Morning Glory /

USA 2010

Režie: Roger Michell

Hrají: Rachel McAdams, Harrison Ford, Jeff Goldblum, Patrick Wilson, Diane Keaton, Curtis "50 Cent" Jackson, Frosty Lawson, George Aloi, James P. Anderson

"Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel... Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson)..."FIGHTER / The Fighter /

USA 2010

Režie: David O. Russell

Hrají: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee, Americo Presciutti, Jeffrey Corazzini, Dan Marshall

"Biografické drama The Fighter vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda (Mark Wahlberg) za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho stoupající cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky (Christian Bale), bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Na své těžké cestě vzhůru musí porazit nejen soupeře v ringu, ale musí si také ujasnit situaci ve své rodině, vedené autoritativní matkou Alice (Melissa Leo), a vztah se svou přítelkyní Charlene (Amy Adams). Touha porazit soupeře v ringu se tak mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost..."


AMY MACDONALD - Your Time Will Come / NEW CLIPS /

19. února 2011 v 15:58 | greg7475 |  New Clips

Jedna z nejpopulárnějších evropských zpěvaček současnosti AMY MACDONALD představuje hudebnímu světu už pátý singl ze své poslední desky A Curious Thing. Tentokrát vybrala písničku Your Time Will Come a ta jako samostatný singl vyšla už 17. prosince 2010, ale nyní jsme se dočkali i videoklipu, který je sestříhaný ze záběrů na zpěvačky a z jejich koncertů.

TIP MUSIC & MOVIE: Tak trochu jiný western

17. února 2011 v 22:58 | greg7475 |  Others
Dnes se do českých kin dostal očekávaný western z dílny bratří Coenů TRUE GRIT. Hned dnes jsme na něm byly v kině, a tak si můžete přečíst naši krátkou recenzi.
True Grit
Původní film MaršálJohnem Waynem z roku 1969 jsme neviděli, takže budeme hodnotit pouze verzi od bratří Coenů. Ale nebyli by to Coeni, kdyby western nepojali zase tak nějak po svém. Nejde totiž ani zdaleka o klasický western. Skoro se v něm nestřílí i klasické rvačky v baru chybí, místo toho se hodně mluví a jezdí na koni, sem tam se přihodí i nějaký vtípek. To ale dělá tento film tak odlišným a originálně zpracovaným, že by se do historie westernů mohl zapsat zlatým písmem. Pro ty, kdo neviděl původní verzi je scénář velmi nepředvídatelný (což je dobře), kamera je taky dobrá a tradiční westernová hudba se k filmu hodí a skvěle ho doplňuje.

Zvláštní pozornost si ale zaslouží herecké obsazení filmu. Hlavní hrdinka v podání Hailee Steinfeld je tak skvěle a uvěřitelně zahraná, že se těžko dá věřit, že má Hailee teprve 14 let. Zřejmě jí ale hodně pomohla skvělá herecká podpora. Jeff Bridges a Matt Damon (mimochodem s knírkem vynikající) tvořili sehranou (a to nejen jako postavy) dvojici a Josh Brolin, i když dostal docela málo prostoru, svou postavu zvládl taky skvěle.

Konečný verdikt: Pro fanoušky westernů určitě povinnost, pro ostatní velmi zajímavý film se skvělým hereckým obsazením. Po Yumě další výborný western a dá se říct - jen tak dál...

Naše hodnocení: greg7475 - 91%; toy79 - 98%

Filmové premiéry / 17. únor /

17. února 2011 v 15:57 | greg7475 |  Movie Premieres
OPRAVDOVÁ KURÁŽ / True Grit /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2010

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Hrají: Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper, Hailee Steinfeld, Paul Rae, Dakin Matthews, Domhnall Gleeson, Leon Russom

"Tátu Mattie Rossové (Hailee Steinfeld) zabil psanec Tom Chaney (Josh Brolin), který následně prchnul do indiánských teritorií, kam na něj světská spravedlnost dosáhne jen velmi těžko. Mattie je na svůj věk nezvykle dospělá a pragmatická a má tak jasnou představu, jak spravedlnosti pomoci. Najme si Roostera Cogburna (Jeff Bridges), legendární prodlouženou ruku zákona, jejíž štít ovšem povážlivě rezne pod hektolitry vypitého alkoholu. S Cogburnem se vydávají v Chaneyho stopách. Nejedou ale sami. Doprovází je lehce upovídaný Texas Ranger LaBoeuf (Matt Damon), který chce psance chytit za jinou spáchanou vraždu. To v pronásledovacím týmu vytváří silné napětí, protože Mattie trvá na tom, aby Chaney pykal jen za vraždu jejího otce. Jenže v panenské krajině, kde nebezpečí číhá na každém kroku, musí soupeři i spolupracovat, pokud chtějí přežít..."


THE CONSPIRATOR: První plakát

17. února 2011 v 15:52 | greg7475 |  Movie News
Velmi očekávaná novinka amerického herce a režiséra Roberta Redforda - THE CONSPIRATOR - se už představil světu prvním trailerem. Teď přichází s prvním plakátem. Není na něm ale žádný z herců nebo hereček, ale pouze kamenná busta prezidenta Lincolna.

"One bullet killed the president. But not one man..."
The Conspirator
"Marie Surrat (Robin Wright), osamocená žena, je obviněna z napomáhání atentátu na Abrahama Lincolna. Marie vlastní penzion, kde se údajně scházela a plánovala atentát na Abrahama Lincolna s dalšími sedmi muži, atentátníky. Celý národ je proti ní. Je tak nucena spoléhat na válečnéh veterána a čerstvě také právníka Fredericka Aikena (James McAvoy) a doufat, že se mu podaří odhalit pravdu a zachránit její život..."

Kromě těchto dvou výborných herců si ve filmu zahraje spousta dalších hvězd jako Kevin Kline, Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Alexis Bledel, Justin Long nebo Toby Kebbell. Scénář k filmu napsali Gregory Bernstein a James D. Solomon a jak už bylo zmíněno, režírovat ho bude slavný Robert Redford. Historické drama se dostane do amerických kin už 15.dubna 2011.

Plakát najdete v celém článku.

Letošní GRAMMY znají své držitele

14. února 2011 v 18:24 | greg7475 |  Music News
Včera byly v americkém Los Angeles předány prestižní hudební ceny GRAMMY Awards. Došlo ale k velké překvapení, když se"vítězem" večera stala kapela Lady Antebellum.
Grammy
Americká country skupina získala hned 5 cen, a to včetně ocenění za nejlepší nahrávku a za nejlepší píseň roku. K tomu pak přidala i tři ceny v country kategoriích. Dalších z prestižních cen získala skupina Arcade Fire, když si za album The Suburbs odnesla ocenění pro nejlepší album roku. Poslední z prestižních kategorií  - Objev roku - pak poměrně překvapivě ovládla zpěvačka Esperanzu Spalding.

Přehled vítězů ve všech 108 kategoriích můžete najít na oficiálních stránkách Grammy. Pokud jste včera nesledovali živý přenos. tak máte šanci i dnes, kdy ČT2 dává ve 22.40 zkrácený záznam.

LIDICE a nový trailer

13. února 2011 v 21:50 | greg7475 |  Movie News
Válečné drama o jedné z nejhorších etap československých dějin LIDICE láká zejména na kvalitní herecké obsazení, ale mělo by se jednat celkově o kvalitní film. Do kin dostane až na začátku léta 2011, ale dnes Vám můžeme předtavit první trailer k filmu.
Lidice
Ještě nejsou žádné podrobné informace k ději filmu, takže jenom k obsazení. Ve filmu režiséra Petra Nikolaeva se můžete těšit na Karla Rodena, Zuzanu Fialovou, Zuzanu Bydžovskou, Jana Budaře, Romana Luknára, Norberta Lichého, Veroniku Kubařovou nebo také Václava Jiráčka. Do čekých kin se film dostane už 9. června 2011, takže do té doby snad ještě nějaké podrobnosti přineseme.
Lidice
LIDICE - Oficiální trailer #1


SPRÁVCI OSUDU a další nový plakát

11. února 2011 v 17:32 | greg7475 |  Movie News
O filmu SPRÁVCI OSUDU jsme Vás již několikrát informovali. Jak se přiblížila jeho premiéra, tak tvůrci filmu vypustili další nový plakát, na kterém jsou opět představitelé dvou hlavních rolí.
Adjustment Bureau
"Film Správci osudu vypráví příběh o vztahu mezi charismatickým politikem Davidem Norrisem (Matt Damon) a baletkou Elise Sellas (Emily Blunt). Jejich setkání jsou na první pohled zcela náhodná, ale co když tomu tak není? Jejich život je však znenadání rozhozen mysteriózními silami, které, jak se zdá, znají osud nás, lidí. Každý člověk má totiž osudem naplánovaný svůj životní plán, který nemůže porušit. Nebo existuje snad šance, že by mohl od plánu odbočit...?"

Kromě dvou hlavních hvězd se ve filmu představí také Terence Stamp, Anthony Mackie, Shohreh Aghdashloo, Michael Kelly, Daniel Dae Kim, John Slattery nebo Lauren Hodges. Režii snímku měl na starost George Nolfi (autor filmu Dannyho parťáci 2 a spoluautor filmu Bourneovo Ulimatum), pro něhož je to jeho režijní debut. Předlohou se mu stal stejnojmenný sci-fi román od Phillipa K. Dicka. Oficiální premiéra v České republice je 3. března 2011, na Slovensko dorazí film ve stejný den a v USA, Velké Británii a dalších zemích pak o den později.

Plakát najdete jako vždy v celém článku.

X-MEN: FIRST CLASS a první trailer

11. února 2011 v 11:17 | greg7475 |  Movie News
Filmová série X-Men už čítá čtyři celovečerní filmy a pátý se tento rok chystá do kina. Jmenuje se X-MEN: FIRST CLASS (nebo chcete-li X-Men: Elita, konečně nějaký pořádný český název) a my Vám k němu dnes nabízíme první oficiální trailer.
X-Men: First Class
"Příběh filmu X-Men: First Class se odehrává ve 40. až 60. letech minulého století. Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lehnsherr (Michael Fassbender) byli dva mladí muži, kteří zatím jen zkoumali své "zvláštní" schopnosti, a pracovali na zastavení největších hrozeb pro lidstvo. Bývali to přátelé, ale potom se z nich stali nepřátelé na život a na smrt. Stali se z nich Profesor X a Magneto a válka mezi X-Meny a Bratrstvem může začít..."

Kromě těch to dvou herců se velmi představí také January Jones, Nicholas Hoult, Kevin Bacon, Jennifer Lawrence, Lucas Till, Edi Gathegi, Jason Flemyng a další. Film režíroval režísér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, Kick-Ass). Česká premiéra filmu je 2. června 2011, americká pak o den později.

X-MEN: FIRST CLASS - Trailer #1


První TV spot k CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER

10. února 2011 v 10:27 | greg7475 |  Movie News
Filmové adaptace komiksů jsou u diváků v poslední době stejně oblíbené jako animované filmy. Jednou z nich je i snímek CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER s Chrisem Evansem v hlavní roli. MyVám k němu dnes nabízíme televizní spot, který byl odvysílán při finále Super Bowlu.
Captain America
"Steve Rogers (Chris Evans) byl bohužel tak slabý, že nemohl narukovat do armády ve chvíli, kdy se i Spojené státy zapojily do druhé světové války. Vstoupil jako dobrovolník do speciálního vojenského programu, kde mu bylo vstříknuto do žil sérum, které z něj učinilo Kapitána Ameriku - superhrdinu oděného do uniformy v barvách americké vlajky, zcela oddaného americkým ideálům..."

V dalších rolích filmu se přestaví také Hugo Weaving, Stanley Tucci, Tommy Lee Jones, Dominic Cooper, Richard Armitage nebo Natalie Dormer. Snímek podle scénáře trojice Christopher Markus, Stephen McFeely a Joss Whedon režíroval Joe Johnston. Americká premiéra filmu je 22. července 2011, do našich kin by se měl dostal až 4. srpna 2011.

CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER - Super Bowl TV spot


FIlmové premiéry / 10. únor /

9. února 2011 v 20:31 | greg7475 |  Movie Premieres
LONDÝNSKÝ GANGSTER / London Boulevard /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA / VB 2010

Režie: William Monahan

Hrají: Colin Farrell, Keira Knightley, Anna Friel, David Thewlis, Ray Winstone, Ben Chaplin, Eddie Marsan, Jamie Campbell Bower, Donald Sumpter, Stephen Graham, Tim Plester, Lee Boardman, Ophelia Lovibond, Sanjeev Bhaskar

"Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy..."ČERNÁ LABUŤ / Black Swan /

USA 2010

Režie: Darren Aronofsky

Hrají: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hershey, Winona Ryder, Kristina Anapau, Toby Hemingway, Sebastian Stan, Ksenia Solo, Janet Montgomery, Mark Margolis

"Snímek sleduje příběh Niny (Natalie Portman), baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou (Barbara Hershey), která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy (Vincent Cassel) rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre (Winona Ryder), Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily (Mila Kunis), která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. "Labutí jezero" totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily... Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa..."


SPRÁVCI OSUDU: TV spot ze Super Bowlu

7. února 2011 v 21:58 | greg7475 |  Movie News
Finále Super Bowlu je každý rok velkou příležitostí pro prezentaci televizních spotů k nadcházejícím filmovým hitům. My jsme pro Vás vybrali TV spot k filmu Adjustment Bureau, který se k nám dostane pod názvem SPRÁVCI OSUDU.

"Life is a series of events. This man. This glance. These moments all happened according to plan. Their plan. If you believe in FREE WILL, if you believe in CHANCE, if you believe in CHOICE... Fight fot IT...!"
Adjustment Bureau
"Film Správci osudu vypráví příběh o vztahu mezi charismatickým politikem Davidem Norrisem (Matt Damon) a baletkou Elise Sellas (Emily Blunt). Jejich setkání jsou na první pohled zcela náhodná, ale co když tomu tak není? Jejich život je však znenadání rozhozen mysteriózními silami, které, jak se zdá, znají osud nás, lidí. Každý člověk má totiž osudem naplánovaný svůj životní plán, který nemůže porušit. Nebo existuje snad šance, že by mohl od plánu odbočit...?"

Kromě dvou hlavních hvězd se ve filmu představí také Terence Stamp, Anthony Mackie, Shohreh Aghdashloo, Michael Kelly, Daniel Dae Kim, John Slattery nebo Lauren Hodges. Režii snímku měl na starost George Nolfi (autor filmu Dannyho parťáci 2 a spoluautor filmu Bourneovo Ulimatum), pro něhož je to jeho režijní debut. Předlohou se mu stal stejnojmenný sci-fi román od Phillipa K. Dicka. Oficiální premiéra v České republice je 3. března 2011, na Slovensko dorazí film ve stejný den a v USA, Velké Británii a dalších zemích pak o den později.

SPRÁVCI OSUDU - Super Bowl TV spotTIP MUSIC & MOVIE: Russell Crowe na útěku

7. února 2011 v 11:18 | greg7475 |  Others
Premiéru měl filmu Tři dny ke svobodě už před 14 dny, ale my jsme se na něj vypravili až včera. Jaké jsou naše dojmy z něho, si můžete přečíst v tomto článku.
Tři dny ke svobodě
Film Tři dny ke svobodě by se dal pomyslně rozdělit na dvě části. První, ve které hrají hlavní roli přípravy na útěk, a druhou, kde je útěk proveden, a která je naplněna akcí (ne však bezhlavě a bezmyšlenkovitě). Režisér Paul Haggis dokázal film udržet pevně ve svých rukách (také díky svému scénáři), takže se z něho nestala nudná podívaná, ale ani žádná akcí přeplněná blblost. Zvolil kompromis a podle nás nemohl udělat lépe. Ještě lepší ale bylo to, jak pojal samotný případ a rozhodnutí o vině-nevině. Několikrát diváka svedl na špatnou cestu, aby mu všechno na konci filmu celé vysvětlil. Hudba Dannyho Elfmana se k filmu výborně hodila a také vkusně doplňovala atmosféru.

Vše už pak jen podtrhují skvělé herecké výkony. Russell Crowe si může na svoje konto připsat další skvělý herecký výkon (film v podstatě stojí pouze na něm), a ani ostatní herci ve filmu nehrají vůbec špatně, prostě jenom nemají tolik prostoru. Absolutně nevyužitá je pak postava Liama Neesona, což je obrovská škoda…

Konečný verdikt: Spojení Haggis-Crowe funguje, takže díky tomu mohl vzniknout výborně natočený i zahraný film. Rozhodně ho můžeme doporučit.

Naše hodnocení: greg7475 - 87%; toy79 - 92%

Vyhlášeny nominace na České lvy 2010

5. února 2011 v 22:52 | greg7475 |  Movie News
Dnes byly v pražském kině Lucerna slavnostně vyhlášeny nominace na Českého lva pro rok 2010. Nejvíce cen si odnesl snímek mladého režiséra Radima Špačka Pouta, který má naději na 13 sošek.
Český lev
Na pomyslném druhém místě se pak umístil retrofilm Ondřeje Trojana Občanský průkaz s 11 nominacemi, kterého následuje dvojice Kuky se vrací a Největší z Čechů. Stejně jako minulý rok tak tento úzký okruh filmů ovládl většinu kategorií, k již zmíněné trojici se ještě přidal film Habermannův  mlýn.

Slavnostní ceremoniál spojený s vyhlášením vítězů se bude konat 6. března 2011 a jako moderátor jím provede herec Jan Budař. Kompletní přehled nominovaných najdete v celém článku.

Žebříček 40 nejvíce vydělávajících hollywoodských celebrit za rok 2010

4. února 2011 v 19:04 | greg7475 |  Movie News
Věhlasný americký magazín Vanity Fair zveřejnil žebříček 40 nejvíce vydělávajících hollywoodských celebrit pro rok 2010. A výsledky asi moc překvapivé nejsou...
Hollywood TOP 40 Earnings
Do žebříčku  jsou započítány výdělky jen za rok 2010 a započítáni jsou do něho herci, herečky, režiséři a producenti. Žádní agenti ani výdělky herců z televizních projektů. Tento rok ovládl žebříček režisér James Cameron s výdělkem 257 miliónů dolarů, za ním se umístil oblíbený herec Johnny Depp s výdělkem 100 miliónů dolarů. Třetí skončil režisér Steven Spielberg s výdělkem 80 miliónů dolarů, za ním pak dvojice Leonardo DiCaprio s výdělkem 71,5 miliónů dolarů a Christopher Nolan, který si za uplynulý rok vydělal 62 miliónů dolarů. Docela převaha režisérů, co? Svůj názor na žebříček, který najdete v celém článku, můžete psát do komentářů.

MIDNIGHT IN PARIS a první fotka

4. února 2011 v 18:07 | greg7475 |  Movie News
Slavný režisér Woody Allen nachystal na rok 2011 další ze svých komedií. Tentokrát se jmenuje MIDNIGHT IN PARIS a kromě slavného režiséra je s ní spojeno i několik známých hereckých jmen. My Vám dnes nabídneme první fotku z filmu.
Midnight in Paris
"Romantická komedie o jedné rodině, která se vydává do francouzské metropole na obchodní cestu. S rodinou cestuje i mladý pár, jejichž život prochází častými změnami. Film zároveň zkoumá iluzi mladých lidí, kteří si myslí, že život druhých je lepší než ten jejich..."

Ve filmu si zahrála celá řad známých herců a hereček. Za všechny jmenujme Rachel McAdams, Michaela Sheena (mimochodem současný přítel Rachel), Owena Wilsona, Marion Cotillard, Adriena Brodyho nebo Kathy Bates. Scénář k filmu napsal sám režisér Woody Allen a točilo se samozřejmě hlavně v Paříži a také na zámku Versailles.

Bylo také oficiálně oznámeno, že film zahájí 64. ročník fimového festivalu ve francouzském Cannes, a stane se tak už šestým anglicky mluveným filmem, kterému se této pocty dostalo. Před ím se to povedlo už filmům Šifra mistra Leonarda, Moje borůvkové noci, Slepota, Vzhůru do oblak a Robin Hood.
Midnight in Paris

Filmové premiéry / 3. únor /

2. února 2011 v 12:24 | greg7475 |  Movie Premieres
127 HODIN / 127 Hours /

USA / VB 2010

Režie: Danny Boyle

Hrají: James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Lizzy Caplan, Clémence Poésy, Treat Williams

"Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston (James Franco) vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti..."