TIP MUSIC & MOVIE: Audiovizuální bomba roku

20. prosince 2010 v 15:06 | greg7475 |  Others
Minulý týden ve čtvrtek měl v českých kinech nový sci-fi film TRON: Legacy. My jsme se na něj vydali a jak se nám líbil, si můžete přečíst v naší krátké recenzi.
TRON: Legacy
TRON: Legacy je vlastně volným pokračováním filmu Tron z roku 1982, ale pravdou je, že první film k pochopení děje nového filmu není vůbec potřeba. Scénář nového filmu je napsaný slušně, i když některé dialogy působí občas stroze a suše. O to ale ve filmu moc nejde, pro nás byl nejdůležitější úžasný audiovizuální zážitek, který film stoprocentně nabízí. Určitě to bude chtít minimálně ještě jedno zhlédnutí jen k tomu, aby se divák mohl koncentrovat na prostředí, ve kterém se film odehrává. S ním si tvůrci opravdu vyhráli a je to vidět. Dalším kladem filmu je pak beze sporu úžasný soundtrack skupiny Daft Punk, instrumentální hudba sice trochu připomínala Inception, ale povedla se také.

Herecké výkony hlavních představitelů už jen podtrhly výborný filmový zážitek. Jeff Bridges ukázal, že je právem držitel Oscara, a dvojroli Kevina Flynna a Clua zvládl skvěle. Nezaostávala za ním ani dvojice mladých herců - Garrett Hedlund a Olivia Wilde. Podle nás ale nejlépe pojal svou roli Michael Sheen jako odpudivý až slizký Zuse.

Konečný verdikt: TRON: Legacy rozhodně není vrchol poctivého filmařského řemesla, nabízí spoustu filmových kliše, ale působení na divákovi smysly zvládá na 100 procent (a možná i na víc).

Naše hodnocení: greg7475 - 90%; toy79 - 97%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hild | Web | 20. prosince 2010 v 15:46 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tento film mě moc neláká, určitě se ale na něho někdy podívám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama