Září 2010

THE NEXT THREE DAYS: Druhý plakát

30. září 2010 v 20:00 | greg7475 |  Movie News
Na konci ledna příštího roku se do českých kin dostane nový thriller s Russellem Crowem THE NEXT THREE DAYS. Už jste mohli vidět první trailer i plakát, a tak Vám dnes přinášíme i plakát druhý.

"Our lives are defined by moments, especially the ones... we never see coming."
"John Brennan (Russel Crowe) má skvělý život až do doby, než jeho ženu Laru (Elizabeth Banks) zatknou za otřesnou vraždu, kterou nespáchala. John se snaží držet rodinu pohromadě, sám vychovává syna a ještě učí na univerzitě, zatímco se bez přestání snaží prokázat manželčinu nevinu. Po zamítnutí jejich posledního dovolání se Lara pokusí o sebevraždu a Johnovi dojde, že už existuje pouze jediná možnost. Musí manželku dostat z vězení. I přes možné riziko a jeho vlastní nezkušenost se nevzdává a vymýšlí brilantní plán. Obětuje však úplně vše, aby mohl zachránit tu, kterou miluje...?"

V dalších rolích uvidíte například Liama Neesona, Briana Dennehyho, Olivii Wilde nebo i Jonathana Tuckera. Režie se ujal zkušený režisér Paul Haggis (Crash, V údolí Elah) a také se podílel na filmovém scénáři. Premiéra filmu v ČR je 20. ledna 2010 a plakát najdete jako vždy v celém článku.

HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 1 a tři nové plakáty

30. září 2010 v 19:41 | greg7475 |  Movie News
Veleúspěšná filmová sága HARRY POTTER se blíží ke svému konci - sedmému dílu RELIKVIE SMRTI - který ale bude rozdělen na dvě části. K té první Vám dnes přinášíme tři úžasné plakáty s hlavními hrdiny celé série.
Harry Potter a Relikvie smrti
"Kvůli tomu, že bude mít Harry Potter (Daniel Radcliffe) už za chvíli 17 let, čímž se stane ve světě čar a kouzel dospělým, přestane funguvat ochrana, kterou mu poskytoval dům Dursleyových. Fénixův řád se ho proto rozhodne přestěhovat na jiné, bezpečnějším místo. Harry se tak společně s Ronem Weasleyem (Rupert Grint) a Hermionou Grangerovou (Emma Watson) rozhodnou odejít ze školy v Bradavicích, kde se stalo novým ředitelem Severus Snape (Alan Rickman) a pokračovat v hledání viteálů. Lord Voldemort (Ralph Fiennes) ale také nelení a si postupně podmaňuje celý kouzelnický svět a vytváří v něm jakýsi policejní stát, kde nikdo nemůže věřit nikomu ani ničemu. Voldemort tak může nerušeně pokračovat v tom, co kdysi začal - pronásledování a zabíjení mudlů a všech ostatních, kde se mu znelíbí. Jediný, kdo ho může zastavit, je tak Harry Potter..."

V dalších rolích první části napínavého dvojsnímku budete moci vidět Helenu Bonham Carter, Toma Feltona, Maggie Smith, Bonnie Wright, Billyho Nighyho, Robbieho Coltrana, Rhyse Ifanse, Evannu Lynch, Davida Thewlise, Brandona Gleesona nebo také Jasona Isaacse. Režie se už potřetí ujal režisér David Yates a Vy se na českou premiéru snímku můžete těšit už měsíc a půl - 18. listopadu 2010. Druhá část snímku se pak v českých kinech začne promítat příští léto, od 14. července 2011.

Nové plakáty najdete jako vždy v celém článku a do komentářů můžete napsal, jak se Vám líbí.

Premiéra filmu TAMARA DREWE: Fotky

28. září 2010 v 19:28 | greg7475 |  Movie News
Včera proběhla v newyorkském hotelu Crosby Street Hotel slavností premiéra nové komedie TAMARA DREWE. Zúčastnili se jí všichni herci z filmu a vy se v tomto článku můžete podívat na fotky.
Tamara Drewe
Promítání proběhlo v rámci akce Cinema Society and Altoid's a samozřejmě se jí zúřastnili herci Gemma Arterton (Tamara Drewe), Dominic Cooper (Ben Sergeant), Luke Evans (Andy Cobb), Bill Camp (Glen McCreavy) a také režisér filmu Stephen Frears.

Kdy se nový snímek podle předlohy Posy Simmondsové a scénáře Moiri Buffiniové dostane i do českých kin, zatím jasné není. Ale ještě než se tak stane, se můžete podívat na fotky z premiéry a také následné afterparty.


UNSTOPPABLE a další akční plakát

28. září 2010 v 18:06 | greg7475 |  Movie News
Už letos na podzim se do českých kin dostane další nový film s charismatickým hercem Denzelem Washintonem v hlavní roli. Jmenuje se UNSTOPPABLE a hlavní roli si s Denzelem zahraje opět nezastavitelný vlak.

"All hope rides on the courage of two men..."
Unstoppable
"Nezastavitelný vlak plný toxického odpadu se řítí k velice prudké zatáčce. Pokud se ho inženýrovi Franku Barnesovi (Denzel Washington) a jeho kolegovi Willu Colsonovi (Chris Pine) nepodaří dostat pod kontrolu nebo zastavit jakýmkoliv způsobem, jedno americké městečko se brzy bude koupat v chemikáliích. V chemikáliích, které jsou neslučitelné se životem. Frank a Willem tak budou muset riskovat své vlastní životy, aby zachránili tisíce jiných..."

V dalších rolích se pak objeví například Rosario DawsonJessy Schram, Kevin Dunn, Ethan Suplee, Kevin Chapman nebo Lew Temple. Film vznikl v režii Tony Scotta (Krvavý příliv, Muž v ohni, Deja Vu) podle scénáře Marka Bombacka (Podvod). Do českých kin vstoupí už 25. listopadu 2010, takže pokud máte rádi filmy, kde Denzel Washinton zachraňuje vlaky nejrůznějšího typu, tak na něj určitě vyrazte.

Plakát najdete v celém článku, ale ještě předtím se tady můžete podívat na trailer s čekými titulky.

TRUE GRIT: Informace + trailer

28. září 2010 v 18:05 | toy79 |  Movie News
TRUE GRIT. To je název westernu, který u nás známe pod názvem Maršál a John Wayne dostal za roli jednookého šerifa Roostera Cogburna v roce 1969 Oscara. Nyní se natáčí remake.
true_grid
"Čtrnáctiletá Mattie (Hailee Steinfeld) se rozhodne chytit a předat spravedlnosti Toma Chaneyho (Josh Brolin), muže, který zabil jejího otce. V tom jí mám pomoct jednooký alkoholik, US Marshal Rooster Cogburn (Jeff Bridges). Musí si pospíšit, protože na stopě je i Texas Ranger LaBoeuf (Matt Damon), který chce Chaneyho dostat za vraždu, která se odehrála v Texasu. Mattie i Rooster se tedy vydávají na nebezpečnou cestu s jediným cílem - chytit Chaneyho dřív než LaBoeuf a předat ho spravedlnosti."

Film režíruje bratrská dvojice Ethan a Joel Coenovi, kteří jsou známí svým zájmem o westerny. A mají před sebou velkou výzvu, neboť film Maršál z roku 1969 byl velmi povedený a divácky úspěšný. Navíc John Wayne získal za roli Oscara.

Film bude mít premiéru v českých kinech na začátku příštího roku, 13. ledna 2011.

TRUE GRIT trailer # 1
Linkin Park nechtějí nudit, nová deska je mezníkem jejich kariéry

27. září 2010 v 17:06 | greg7475 |  Music News
Jedna z nejpopulárnějších amerických skupin současnosti - LINKIN PARK - nedávno vydali svou zatím poslední řadovou desku A Thousand Suns. Poslechl a zhodnotil ji hudební recenzent MF DNES Honza Vedral a jak se mu deska líbila, si můžete přečíst i v tomto článku.
Linkin Park
Čtvrtou deskou A Thousand Suns rozdělili Linkin Park své fanoušky na nesmiřitelné tábory. Podle jedněch jde o úžasnou, konvence bořící nahrávku, podle druhých o nesmyslné šlápnutí vedle. Není divu, že budí takové emoce. Krátké, úderné, protiválečné koncepční album je od jedné z nejúspěšnějších rockových formací pro teenagery posledních let, která by se mohla nejspíš až do důchodu s klidem spoléhat na opakování vyzkoušených a fungujících forem, podobným krokem kupředu, jakým byla pro Radiohead deska Kid A.

AMY MACDONALD - Love Love / NEW CLIPS /

25. září 2010 v 18:52 | greg7475 |  New Clips
Exclusive!

Jedna z nejpopulárnějších sktoských umělkyň poslední doby AMY MACDONALD vydala své druhé řadové album A Curious Thing teprve před půl rokem, ale už z něho vydala čtyři singly. Tím posledním je píseň Love Love, k níž Vám dnes nabízíme i hudební videoklip. Ten se nese opět v pohodovém duchu s jednoduchým scénářem a samozřejmně v něm hraje i charizmatická Amy.

Další skvělou zprávou pro fanoušky je to, že Amy připravila na vydání i pátý singl, kterým bude An Ordinary Life. Singl pak ve Velké Británii vyjde 13. prosince 2010.

VYPSANÁ FIXA se vydává na česko-slovenské turné

25. září 2010 v 16:35 | greg7475 |  Music News
Pardubická skupina VYPSANÁ FIXA už na české hudební scéně nějakou dobu vystupuje. V posledn době se ale vypracoval na jednu z nejpopulárnějších českých kapel, což dokazuje i zisk několika ocenění v různáých anketách. Tento podzim se proto skupin vydává na hudební turné po České a Slovenské republice.
Vypsaná fixa
Turné skupiny odstartuje už 1. října 2010 ve Valašských Kloboukách a během něj odehraje koncerty například v městech Kutná Hora, Praha, Havlíčkův Brod, Kladno, Dobříš, Karlovy Vary, Plzeň, Děčín, Liberec nebo Hradec Králové. Skupina se dostane i do slovenských měst Nitra, Skalica, Trnava, Trenčín nebo Bánská Bystrica. Kompletní program všech nadcházejících koncertů najdete na oficiálních stránkách kapely.

Cena lístků je 150 Kč v předprodeji nebo 180 Kč na místě koncertu.

Dračí srdce

25. září 2010 v 16:10 | greg7475 |  Movie Trailers
DRAČÍ SRDCE / Dragonheart /

USA 1996

Režie: Rob Cohen

Hrají: Dennis Quaid, David Thewlis, Pete Postlethwaite, Dina Meyer, Jason Isaacs, Brian Thompson, Eva Vejmělková, Milan Bahul, Julie Christie, Sean Connery, John Gielgud, Miroslav Kasprzyk

"Desáté století. Rytíř Bowen (Dennis Quaid) učí čtrnáctiletého prince Einona (David Thewlis) ovládač meč a zasvěcuje ho do starého rytířského kodexu z dob krále Artuše. V jednom z bojů je však mladičký Einon zraněn. Královna matka však dopraví zraněného syna do hluboké jeskyně a požádá o pomoc draka. Netvor se nad mladíkem slituje. Eion však musí slíbit, že bude vládnout spravedlivě. Po přísaze dostává od draka půlku jeho srdce. Uzdravený mladičký král však záhy na přísahu zapomene..."


MAROON 5 představují další nový singl

25. září 2010 v 15:55 | greg7475 |  Music News
Kalifornská hudební skupina MAROON 5 oslaví za pár let už dvacáté výročí svého založení. Za svou kariéru si připsala několik velkých hitů, ale v roce 2010 nahrála novou desku Hands All Over, z níž předtsavují už druhý singl.
Maroon 5
Po prvním a docela úspěšném singlu Misery, který vyšel už 22. června 2010, přichází kapela s druhým singlem z nové desky, a to Give a Little More. Ten vyšel už 22. srpna 2010, ale až nyní se začíná prosazovat i ve světovém rádiovém éteru.

K novému singlu vznikl samozřejmě i nový videoklip, který reříroval režisér Paul Hunter, a na televizní obrazovky se dostal už 9. září 2010. Jde o tradiční klip této kapely, kdy hraje na soukromém večírku a všichni ostatní se při tom náramně baví...

MAROON 5 - Give a Little More (Oficiální hudební videoklip)


ENRIQUE IGLESIAS ft. NICOLE SCHERZINGER - Heartbeat / NEW CLIPS /

25. září 2010 v 15:20 | greg7475 |  New Clips

Populární španělský zpěvák ENRIQUE IGLESIAS představuje svým fanoušlům už druhý mezinárodní singl ze své poslední desky Euphoria, které vyšlo v červenci tohoto roku. Po prvním singlu I Like It, ve kterém se spojil s rapperem Pitbullem přichází Enrique s druhým singlem Heartbeat, ke kterému si přizval americkou zpěvačku a bývalou členku Pussycat Dolls NICOLE SCHERZINGER. Video k novému singlu pak režíroval japonský režisér Hiro Murai.

Nový mezinárodní trailer k MORNING GLORY

25. září 2010 v 13:18 | greg7475 |  Movie News
Prakticky na začátku příštího roku se do českých kin dostane nová americká komedie MORNING GLORY (Hezké vstávání). Už jsme se dočkali první amerického traileru, ale na nový plakát stále čekáme. Zkrátit čekání si můžete shlédnutím nové mezinárodního traileru k filmu.
Morning Glory
 "Bývalá moderátorská televizní hvězda Mike Pomeroy (Harrison Ford) je povolána do jedné televizní stanice, aby oživila skomírající diváckou sledovanost svým osobitým způsobem. Ve velký comeback a úspěch s tím spojený, bude doufat jak producentka televizní stanice Colleen Peck (Diane Keaton), tak sám Mike, který by se zase jednou rád vrátil na výsluní. K úspěchu, ve který všichni pevně věří, jim má pomoct i mladá, energická a ambiciózní Becky Fuller (Rachel McAdams). Skončí snažení této trojice a celého týmů úspěchem nebo naprostým fiaskem...?"

Dále se ve filmu objeví také Jeff Goldblum (Jurský park), Patrick Wilson (A-Team), Frosty Lawson nebo také americký rapper 50 Cent, který stvární sám sebe. O režii filmu se postaral Roger Michell (Notting Hill) a scénář k němu napsala Aline Brosh McKenna (Ďábel nosí Pradu). Premiéra v USA je už 12. listopadu 2010, do České republiky se film dostane až 27. ledna 2011.

MORNING GLORY - Mezinárodní trailer #1


IMPÉRIUM: Informace + trailer

25. září 2010 v 12:49 | toy79 |  Movie News
Celý název této nové série zní Impérium - Mafie v Atlantic City a vychází z bestselleru Boardwalk Empire: The Birth, High Times and Corruption of Atlantic City od Nelsona Johnsona.boardwalk_empire
"When alcohol was outlawed, outlaws became kings."

Podle knižní předlohy vytvořil tuto sérii Terence Winter, známý scénárista a vítěz televizní ceny Emmy za sérii Rodina Sopránů. První díl této série režíroval Oscarem oceněný Martin Scorsese, který sérii zároveň i produkuje.

"Příběh se odehrává v Americe, konkrétně v Atlantic City ve 20. letech 20. století. Tedy v době prohibice a rostoucí kriminální aktivity organizovaných skupin. V Atlantic City vládne Nucky Thompson, obchodník, politik a gangster v jedné osobě, který nestrpí odpor, neloajalitu a vraždy svých nejbližších..."

V hlavní roli Nucka Thompsona se představí Steve Buscemi, kterého doplní Michael Pitt, William Hill, Kelly Macdonald, Stephen Graham, Martin Klebba, Shea Whigham nebo Michael Shannon.
V seriálu se představí i "známá jména amerického podsvětí" Al Capone, Lucky Luciano, Johnny Torrio, Frankie Yale nebo James 'Big Jim' Colosimo.

Seriál se začal vysílat 19. září 2010 na televizní stanici HBO. Na filmové databázi ČSFD má zatím velmi kvalitní hodnocení. Doufejme, že se časem dostane i na české televizní obrazovky.

BOARDWALK EMPIRE trailer # 1


UNSTOPPABLE a druhý oficiální plakát

23. září 2010 v 19:06 | greg7475 |  Movie News
Když se řeknou dvě jména - Tony Scott a Denzel Washington - určitě se Vám vybaví některá z jejich spoluprácí, za které lze jmenovat hlavně filmy Krvavý příliv, Muž v ohni nebo Deja Vu. Jejich nejnovějším filmovým počinem je ale film UNSTOPPABLE, ke kterému Vám dnes přinášíme druhý oficiální plakát.
Unstoppable
"Nezastavitelný vlak plný toxického odpadu se řítí k velice prudké zatáčce. Pokud se ho inženýrovi (Denzel Washington) nepodaří dostat pod kontrolu nebo zastavit tím, že lokomotivu odpojí od nákladu, jedno americké městečko se brzy bude koupat v chemikáliích. V chemikáliích, které jsou neslučitelné se životem..."

Hlavnímu představiteli bude tentokrát sekundovat herec Chris Pine, v dalších rolích pak uvidíte například Rosario Dawson, Jessyho Schrama nebo Kevina Dunna. Do českých kin se film, ke kterému scénář napsal Mark Bomback, dostane už letos na podzim, 25. listopadu 2010. Plakát najdete opět v celém článku.

HEREAFTER a užasný nový plakát

23. září 2010 v 18:41 | greg7475 |  Movie News
Film HEREAFTER je nejnovější režisérský počin režiséra a zřejmě bývalého herce Clinta Eastwooda. Už jsme viděli první trailer k filmu, ale v dnešním článku Vám nabídneme hodně povedený první plakát k filmu.
Hereafter
"Film vypráví příběhy tří lidí, kteří se každý svým způsobem setkali se smrtí. Americký dělník George (Matt Damon) zjistí, že má speciální schopnost komunikovat s lidmi ze záhrobí. Na druhé straně světa se francouská novinářka Marie (Cécile de France) přežije vlastní smrt a ta událost otřese s jejím životem. A když londýnský školák Marcus (Frankie a George McLaren) ztratí svou blízkou osobu, přirozeně hledá odpoveď Proč? Tu musí hledat všichni tito lidé, jejichž životy jsou proměňovány náhlými a nevysvětlitelnými událostmi. Jejich život se pak změní, když budou chtít... nebo muset věřit, že existuje posmrtný život..."

V dalších rolích napínavého mysteriózního thrilleru uvidíte například Marthu Keller, Mylène Jampanoï, Bryce Dallas Howard, Jaye Mohra nebo Thierryho Neuvica. Režie se ujal, jak už byla napsáno, Clint Eastwood (Million Dollar Baby, Gran Torino) a scénář k filmu napsal Peter Morgan. Do českých kin se film dostane už 10. února 2011, takže si ho určitě zapište do kalendáře a vyražte na něj třeba i do kina...

Nový plakát najdete jako vždy v celém článku a určitě se je na co dívat.

HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 1: Druhý trailer

23. září 2010 v 18:08 | greg7475 |  Movie News
Čekali jsme na to docela dlouho, ale to čekání se vyplatilo, a tak jsme si včera mohli vychutnat úplně úžasný nový trailer k filmu HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 1. Je přecpaný výbornými záběry z filmu, takže se na něj musíte stoprocentně podívat v tomto článku.
Harry Potter a Relikvie smrti
O první části toho byla řečeno už docela dost, vše si můžete přečíst v tomto článku. Už je dodám, že premiéra první části posledního dílu v ČR je 18. listopadu 2010. Teď už si ale vychutnejte nový trailer v celé jeho délce.

HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 1 - Trailer #2


P.S. Billy Nighyho v roli ministra kouzel Brouska vypadá naprosto famózně, ale od herce takového formátu se sand špatný herecký výkon ani čekat nedá...

Filmové premiéry / 23. září /

22. září 2010 v 22:25 | greg7475 |  Movie Premieres
ROMÁN PRO MUŽE / Román pro muže /

ČR 2010

Režie: Tomáš Bařina

Hrají: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Filip Čapka, Ági Gubíková, Pavel Řezníček, Igor Chmela

"Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, kdy starost o výchovu mladšího bratra a sestry převzal výrazně starší Cyril, prochází zvláštní zkouškou. Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání - včetně tajných erotických fantazií, se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů..."


Nová deska NO DOUBT už příští rok

21. září 2010 v 18:18 | greg7475 |  Music News
Americká skupina NO DOUBT byla založena už před 24 lety, v roce 1986. Za svou kariéru si vzala jednu tvůrčí pauzu od roku 2004 do 2008. Nyní ale pilně pracují na nové desce, která by měla vyjít už příští rok.
No Doubt
Zpěvačka skupiny Gwen Stefani prohlásila o nahrávání, že jde šnečím tempem, ale výsledná deska by měla stát za to čekání. O desce se pak rozhovořil i další člen skupiny, Tony Kanal: "Je to paráda. Ještě jsme desku nedokončili, ale máme kolem devíti skvělých kousků a jdeme dál, máme z toho výborný pocit. Upřímně, bavíme se tak úžasně jako nikdy předtím." Byl také prozrazen hudební styl, kterým by se nové deska měla ubírat a můžeme se tak těšit na vliv osmdesátých let nebo také ska a reggae.

Producentsky se pod desku podepíše producent Spike Stent, nové skladby píší členové skupiny. Přesné datum vydání samozřejmě zatím nikdo neprozradil, ale mělo by to být někdy v průběhu roku 2011.

WESTERNSTORY: Nová česká komedie

19. září 2010 v 19:16 | greg7475 |  Movie News
Českých westernů je opravdu málo, pokud vůbec nějaký. Aspoň přiblížit k tomuto žánru by se mohla nová česká komedie WESTERNSTORY, která se odehrává v prostředí westernového městečka.
Westernstory
"Film pojednává o lapáliích, které nastanou poté, co si hlavní hrdina westernové show ve westernovém městečku v Boskovicích Presley (Petr Vondráček) zlomí při generálce nové hry obě ruce. Ochotníci seženou herckou náhradu až v daleké Praze, odkud přijíždí populární seriálový herec Marcel Toufar (Mário Kubec). Ten ale brzy zjišťuje, že získal roli mezi nadšenci, kteří své role nehrají, ale přímo jimi žijí. Sezóna ve westernovém městečku začíná a pro všechny je úspěch nové show otázkou bytí či nebytí..."

V dalších rolích nové komedie režiséra Vlastimila Peška uvidíte také Pavla Zedníčka jako hrobníka Máru, Boba Klepla jako pyrotechnika Krocana, Martina Havelku v roli majitele městečka, Pavla Landovského jako věčné optimistického režiséra Trubce a kromě nich také Veroniku Kubařovou, Matouše Rumla, Kristýnu Leichtovou nebo Evu Lesákovou. Premiéra v českých kinech má zatím datum 5. květen 2011.

Kelly Rowland - Commander / LYRICS & TRANSLATES /

19. září 2010 v 18:04 | greg7475 |  Lyrics & Translates
Commander
Autoři: David Guetta, Sandy Wilhelm, Richard Butler