Srpen 2010

Po návratu z vězení chce LIL WAYNE vydat novou desku

31. srpna 2010 v 14:29 | greg7475 |  Music News
Americký rapper LIL WAYNE už nějakou dobu sedí ve vězení, ale současně také pilně pracuje na své nové desce. Nyní se rozhodl, že datum jejího vydání naplánuje na den svého propuštění.Lil Wayne
Nová deska se jmenuje "Tha Carter IV" a jelikož Lil Wayne opustí vězení už 5. listopadu 2010, měla by vyjít právě v ten den. Nové album by měla navazovat na předchozí nahrávky Tha Carter, Tha Carter II a Tha Carter III z let 2004, 2005 a 2008. K nové desce se vyjádřil také Mack Maine, ředitel nahrávací společnosti Young Money Entertainment: "Lil Wayne má pro novou desku nachystanou spoustu skladeb. Bez problémů by vystačily na dvojalbum."

THE TOWN a další nový plakát

31. srpna 2010 v 14:01 | greg7475 |  Movie News
Producenti filmu THE TOWN se opravdu snaží nalákat na film co nejvíce diváků, a tak představují prakticky neustále nový a nový propagační materiál. Dnes se jedná o další z řady nových plakátů k filmu a Vy si ho můžete prohlédnout v tomto článku.
Město
Více informací o filmu: THE TOWN: Nový TV spot

V hlavních rolích ve filmu uvidíte Bena Afflecka a Rebeccu Hall. Ty pak herecky podpoří také Blake Lively, Jon Hamm, Jeremy Renner nebo Chris Cooper. Na režijní stoličku usedl představitel hlavní role Ben Affleck a podílel se i na napsání scénáře. Diváci v České republice se na film mohou zajít podívat už od 28. října 2010.
The Town
Podívat se můžete i na oficiální stránky filmu.

JOHN CUSACK si zahraje spisovatele Poa

31. srpna 2010 v 11:02 | greg7475 |  Movie News
Každý, kdo se aspoň trochu vyzná v literárním světě, určitě zná amerického spisovatele a otce moderních detektivek a hororů Edgara Allana Poa. Filmové studiu Warner Bros. o něm chystá film a hlavní roli v něm stvární herec JOHN CUSACK.
Edgar Allan Poe
Warneři vybrali pro zfilmování příběhu slavného spisovatele režiséra Jamese McTeigua, který se už podepsal pod filmy V jako Vendeta nebo Invaze. Hlavní roli spisovatele Poa si zahraje čtyřiačtyřicetiletý americký herec John Cusack, jehož posledním filmem byl snímek 2012, v tomto roce se pak například objeví ve filmu Shanghai.

Samotný příběh filmu nebude typicky životopisný, ale spíše detektivní. Sám autor se totiž zapojí do hledání zákeřného sériového vraha, který své oběti zabíjí právě podle knih Edgara Allana Poa. Natáčení filmu by podle Cusacka měla začít už letos na podzim, takže se snad brzy dočkáme i prvního plakátu nebo teaseru.

Další nový trailer k filmu TAMARA DREWE

30. srpna 2010 v 17:44 | greg7475 |  Movie News
Mladá britská herečka Gemma Arterton je teď v jednom kole, jeden 'její' film střídá druhý a v roce 2010 mimojiné stvární hlavní roli v britské komedii TAMARA DREWE. My Vám dnes k ní přinášíme další nový trailer.
Tamara Drewe
"Film Tamara Drewe vypráví příběh mladé novinářky a autorky fejetonů Tamary (Gemma Arterton), která se po letech vráci do svého domova na malebném anglickém venkově. Hlavním důvodem jejího návratu však není potřeba odpočinout si, ale snaha zabránit prodeji rodného domu. Její přítomnost ale vyvolá u místních starousedlíků nebývalý rozruch a rozvíří jinak stojaté vody klasického poklidného venkova..."

Ve filmu uvidíte kromě krásné Gemmy také Dominica Coopera, Tamsin Greig, Rogera Allama nebo Luka Evanse. Nový snímek natočil režisér Stephen Frears a to podle komiksové předlohy Posy Simmondsové. Film už si odbyl premiéru na festivalu v Cannes, premiéra v USA je naplánovaná na 8. říjen 2010. Podívat se můžete i na oficiální stránky filmu.

TAMARA DREWE - Trailer #2


TŘI MUŠKETÝŘI: První plakát

30. srpna 2010 v 17:36 | toy79 |  Movie News
Historický román Tři mušketýři byl zfilmován už několikrát. Tvůrci těch nejnovějších právě zveřejnili nový plakát a při té příležitosti si pojďme připomenout ty nejslavnější filmy s mušketýry.
tri_musketyri
Měli bychom začít francouzskými filmy, z této země vlastně mušketýři pocházejí. Francouzským zpracováním jednoznačně dominují 2 filmy - Tři mušketýři: Královniny přívěsky a Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter.
Potom je tu samozřejmě Hollywood a jeho zpracování - Tři mušketýři s Charlie Sheenem, Kieferem Sutherlandem, Chrisem O'Donnelem a Oliverem Plattem v hlavních rolích.
Ale podle nás nejlepší zpracování vzniklo v roce 1973 v americko-britské produkci. Michael York jako D'Artagnan, Raquel Welch jako Constance, Christopher Lee jako Rochefort a Charlton Heston jako Richelieu, to jsou ozdoby filmu. Navíc nádherná hudba a plno soubojů.

A nyní vzniká další zpracování. Na první pohled zaujme obsazení - herci jako Christopher Waltz, Mads Mikkelsen nebo Milla Jovovich jsou zárukou kvality. Když se k nim přidají Orlando Bloom, Logan Lerman nebo Luke Evans, je zajištěna přízeň dámského publika.

Osobně nepředpokládám, že tento film překoná ten z roku 1973, ale přesto se na něho těším a doufám, že mě tvůrci nezklamou.

Více o nových dobrodružstvích D' Artagnana, Atose, Portose a Aramise na těchto odkazech:


Plakát k filmu Tři mušketýři v celém článku.


Trojice nových televizních spotů k LEGENDĚ O SOVÍCH STRÁŽCÍCH

29. srpna 2010 v 19:10 | greg7475 |  Movie News
Nový režisérský počin režiséra Zacka Syndera LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH vstupuje do českých kin už za necelý měsíc a půl. Proto Vám k němu dnes přinášíme hned trojici nových televizních spotů, které jsou opravdu pěkné a stojí za shlédnutí.
Legenda o sovích strážcích
"Legenda vypráví o skupině vznešených strážců, kteří přísahali, že budou bojovat proti zlu a zachrání tak naše království. Po dlouhé roky však zůstávají skryti v mlhách Ga'Hoolu, kde jsou skryti před zraky všech. Kromě těch, kteří věří..."

V hlavních rolích krásně graficky zpracovaných sov uslyšíte hned několik známých jmen jako Jim Sturgess, Geoffrey Rush, Rachael Taylor, David Wenham, Emilie de Ravin, Hugh Jackman, Hugo Weaving, Helen Mirren nebo Sam Neill. Režisérsky se pod napínavý snímek podepsal režisér Zach Snyder (Úsvit mrtvých, 300: Bitva u Thermopyl, Strážci, Sucker Punch) a scénář k němu napsali John Orloff a Emil Stern. Datum premiéry nového filmu v ČR je stanoveno na 14. říjen 2010.

LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH - TV Spot #1

THE TOWN: Nový TV spot

29. srpna 2010 v 18:57 | greg7475 |  Movie News
Premiéra nového snímku Bena Afflecka THE TOWN je zase blíž a tak Vám dnes přinášíme nový televizní spot právě k tomuto filmu.
Město
"Doug MacRay (Ben Affleck) je obávaný vůdce bankovních lupičů, kteří jsou naprosto bezohlední a vždy dosáhnou toho, co chtějí. Při jedné loupeži si Doug bere rukojmí - manažerku banky Claire Keeseyovou (Rebecca Hall), kterou později nechá odejít bez úhony. Po loupeži si uvědomí, že se do ní zamiloval a vyhledá ji. Ta po něm ale požaduje, aby přestal s loupením a navíc se sama stane klíčem bostonské FBI, která se delší dobu snaží Douga dopadnout..."

V dalších rolích ve filmu uvidíte například Blake Lively, Jon Hamm, Jeremy Renner nebo Chris Cooper. Premiéra nového snímku a možná i kandidáta na zlatou sošku Oscara je 28. října 2010. Teď už se můžete podívat na zmíněný TV spot, ve kterém zazní i song "Not Afraid" od rappera Eminema.

THE TOWN - TV Spot #6Noví TŘI MUŠKETÝŘI: První fotky z natáčení

29. srpna 2010 v 18:06 | greg7475 |  Movie News
Již dlouho je na světě zpráva, že se točí nové zpracování populárního příběhu Alexandra Dumase TŘI MUŠKETÝŘI. My Vám dnes k tomuto filmu přinášíme první fotky z placu, na kterých můžete vidět Logana Lermana a také Madse Mikkelsena.
Tři mušketýři
Režii nového snímku si vzal na starost režisér Paul W.S. Anderson (Resident Evil, Rallye smrti) a v hlavních rolích se představí mnoho známých hvězd. Uvidíte tak Logana Lermana jako D'Artagnana, Matthewa Macfadyena jako Athose, Luka Evanse jako Aramise, Raye Stevensona jako Porthose a také Christopha Waltze jako kardinála Richelieueho, Millu Jovovich jako Mylady De Winter, Madse Mikklesena jako Rocheforta a Orlanda Blooma jako vévodu z Buckinghamu.

Kdy se nový snímek dostane do českých kin, zatím jasné není. Premiéra v USA je zatím stanovena na 15. duben 2011. Ale ještě před tím se v celém článku můžete podívat na nové fotky z natáčení.

RETRO 80: Petra Černocká - Vrať mi zpět svůj smích

29. srpna 2010 v 17:47 | toy79 |  Retro
PETRA ČERNOCKÁ - VRAŤ MI ZPĚT SVŮJ SMÍCH ( 1982 )


Petra Černocká, česká zpěvačka a herečka vystudovala konzervatoř, obor operní zpěv a hra na klavír. Začala zpívat se skupinou Pastýři Petra Hanniga, poté se dala na sólovou dráhu. V roce 1982 vydala singl Vrať mi zpět svůj smích. Jde o coververzi písně Give Me Back My Love od holandského dua Maywood. Originální verzi si můžete poslechnout v celém článku.
Petra Černocká je ale samozřejmě známá hlavně díky filmové čarodějce Saxaně. Mimo jiné se chystá i nový film o Saxaně a MUSIC & MOVIE Vás bude podrobně informovat.


RETRO 80: ELO - Ticket to the Moon

29. srpna 2010 v 17:39 | greg7475 |  Retro
ELO - TICKET TO THE MOON ( 1982 )


Britská rocková skupina Electric Light Orchestra alias ELO vznikla v roce 1970 v anglickém Birminghamu. Poté se několikrát rozpadla a znovu se dala dohromady, ale v roce 2001 přišel definitivní konec kapely.
Mezi jejich největší hity můžeme zařadit například Calling America, Livin' Thing nebo také Ticket ot the Moon, který si dnes představíme. Singl vyšel na albu Time z roku 1981, ale jako singl vyšel až společně s písní Here Is the News v roce 1982. Autorem písně je Jeffrey Lynne, rovněž člen ELO.
Naposledy jsme tuto píseň mohli slyšet v upoutávce České televize na pořad Kosmický věk: Příběh NASA.

Datum nového alba Rihanny stanoveno!

29. srpna 2010 v 17:26 | greg7475 |  Music News
Téměr rok po vydání posledního řadového alba Rated R připravila mladá barbadoská zpěvačka RIHANNA pro své fanoušky další studiovou desku. Ta má konečně už i oficiální datum vydání.
Rihanna
Nová, v pořadá již pátá deska mladé zpěvačky zatím nemá název, ale už je oficiálně potvrzené, že se na pulty obchodů s muzikou dostane 2. listopadu 2010. Mělo by se jednat o vysloveně pozitivní desku plnou tanečních a optimistických rytmů, spekuluje se také, že by se Rihanna měl spíše vrátit ke stylu ze své třetí desky Good Girl Gone Bad.

Hned se také rozběhly debaty, jaký bude první singl z desky. Už bylo praticky jisté, že to bude písnička Only Girl, ale v poslední době se stále častěji objevují spekulace, že by se jím mohla stát písnička Cheers. Co se týče duetu s Davidem Guettou, tak ten je nahraný, ale zda se objeví i na nové desce, není vůbec jasné.

FAIR GAME: Informace + trailer

28. srpna 2010 v 18:35 | toy79 |  Movie News
Špionážní dramata jsou v poslední době velmi aktuální a populární jak pro filmaře, tak pro diváky. A takový bude i nový film režiséra Douga Limana s názvem Fair Game.
Fair Game
Zápletka filmu je následující: Jeden novinář napsal článek do New York Times o podílu zpravodajských služeb a administrativy prezidenta Bushe na válce v Iráku. Navíc Bushova administrativa využívá tajných služeb k činostem, které nejsou zrovna legální...
Tento článek se stane osudným agentce CIA, která je zároveň manželkou onoho novináře. Její pravá identita je vyzrazena a ona musí bojovat nejen o svoji kariéru, ale i o rodinu a holý život...

Film režíruje Doug Liman, autor Agenta bez minulosti nebo Jumpera a v hlavních rolích se představí Naomi Watts ( 1x nominována na Oscara ) a Sean Penn ( 2x Oscar + další 3 nominace ), které doplní například Sam Shepard, Bruce McGill, Brooke Smith nebo David Denman.

Podle zápletky i obsazení usuzuji, že jde o jednoho z adeptů na Oscara.

FAIR GAME - trailer #1


RETRO MILLENIUM: Tomáš Klus - Pocity

28. srpna 2010 v 17:37 | greg7475 |  Retro
TOMÁŠ KLUS - POCITY ( 2008 )


Muzikant a skladatel TOMÁŠ KLUS se narodil před čtyřiadvaceti lety v Třinci, ale širší veřejnosti začal být známý až v roce 2007, kdy vyhrál talentovou soutěž Czechtalent Zlín. Hned rok poté vydal první desku Cesta do záhu(d)by a v roce 2009 vydal druhé a zatím své poslední album Hlavní uzávěr splínu. Většinu svých živých vystoupení pak Tomáš hraje se svým kamarádem Jirkou Kučerovským.
Dnes si představíme písničku z první Tomášovy desky a to Pocity, takže si v klidu vychutnejte klip.

SBĚRATELÉ KOSTÍ chystají v USA už šestou řadu

28. srpna 2010 v 17:02 | greg7475 |  Movie News
Další ze řady populárních amerických krimiseriálů - SBĚRATELÉ KOSTÍ - vstupují v USA letos na podzim už do své šesté série, k níž Vám dnes přinášíme nový plakát.
Bones
"Antropoložka doktorka Temperance 'Kůstka' Brennanová (Emily Deschanel) pomáhá FBI při identifikaci nalezených ostatků neznámých obětí. Společně s kolegyní Angelou (Michaela Conlin), asistentem Zackem (Eric Millegan) a doktorem Hodginsem (T. J. Thyne) se v laboratoři snaží dopátrat podoby a charakteristických rysů oběti. Brennanová je ve svém oboru velmi schopná, a tak se postupně její spolupráce se speciálním agentem FBI Boothem (David Boreanaz) prohlubuje a doktorka se začíná podílet i na samotném vyšetřování vražd..."

Seriál se ve Spojených státech začal vysílat 13. září 2005 a vysílá se dodnes. Na jeho vzniku se podílel zejména Hart Hanson, ale na pozici režiséra se vystřídalo několik desítek různých režisérů. Nová série se v USA začíná vysílat už 23. září 2010 a v celém článku najdete nový plakát k 6. sérii a také názvy prvních 4 epizod epizod této série.

TIP MUSIC & MOVIE: Čarodějův učeň nabízí opravdu velký zážitek

28. srpna 2010 v 14:49 | greg7475 |  Others
Včera jsme byli v kině na novém snímku ČARODĚJŮV UČEŇ, a tak se Vám dnes pokusíme přinést naše zážitky a dojmy z tohoto nového filmu. Vše si můžete přečíst v tomto článku.
Čarodějův učeň
První ohlasy na tento film u filmových kritiků byly vesměs kladné, ale opravdové nadšení z filmu to nebylo. Podle nás ale neprávem, protože film nabízí velmi slušný zážitek. Již dávno bylo jasné, že toto nebude jeden z favoritů na Oscara a opravdu příběh i scénář filmu je velmi dobře předvídatelný, ale opět musíme dodat, že my se do kina jdeme především bavit. A to tento film splňuje na 100%, v kině jsme se ani vteřinu filmu nenudili a bylo se na co dívat. Vše pak dovršují naprosto dokonalé trikové zpracování speciální efekty, zejména kouzla všech čarodějů ve filmu...

I herecké výkony ve filmu jsou na vysoké úrovni, Jay Baruchel opravdu vypadá jako vášnivý student fyziky, Nicolas Cage opravdu vypadá jako starověký čaroděj a Alfred Molina vypadá spíše jako ruský baron, ale to mu docela přidává na hrůzostrašnosti. Byla jen škoda, že postava, kterou hrála Monica Bellucci, dostala ve filmu tak málo prostoru.

Konečný verdikt: Pokud máte rádi svižné a dobroduržné snímky se špetkou vtipu a jdete si do kina hlavně odpočinout od všedního života, určitě na Čarodějova učně vyrazte.

Naše hodnocení: greg7475 - 90%; toy79 - 90%

P.S. Jistě si vzpomínáte, že se zde na blogu nedávno objevil článek o herečkách, které by se mohli objevil v novém díle Spider-Mana. Já jsem souhlasil s tím, aby se tam objevila Emma Roberts, ale po shlédnutí Čarodějova učně jsem svůj názor změnil a rozhodně si Mary-Jane musí zahrát Teresa Palmer.

Filmové premiéry / 26. srpen /

26. srpna 2010 v 22:32 | greg7475 |  Movie Premieres
NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ / Největší z Čechů /

ČR 2010

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Johana Švarcová, Jiří Vyorálek, Igor Bareš, Marek Taclík, Jan Hřebejk, David Švehlík, Aňa Geislerová, Igor Chmela, Martin Myšička, Pavel Göbl

"Režisér (Jaroslav Plesl), jeho producentka (Simona Babčáková) a kameraman (Jiří Vyorálek) jsou živořící umělci, kteří už sice mají za sebou filmy, co dostaly ceny, lvy, dobré kritiky a hrály se s úspěchem na řadě festivalů. Ale nechodí na ně diváci. Jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože životní projekt režiséra nezískal grant, což znamená, že se nebude točit. Producentka s režisérem odjíždějí do Pelhřimova, do metropole českých rekordů a kuriozit, kam je zavolal šéf Agentury Dobrý den (Igor Bareš). Agentura má totiž jeden problém. Často se o ní a jejích rekordmanech mluví, ale nikdo to nebere vážně. A tak se rozhodnou najmout kritikou uznávaného režiséra, aby natočil film o nejvýjimečnějších lidech, kteří dosud mají jen nálepku bláznů a magorů, pouťové atrakce. Šéf Agentury má pro naše filmaře tři čtvrtě miliónu v hotovosti, jako zálohu na natáčení, což je tak významný argument, že další debata je celkem zbytečná. Zadání je jasné: Hluboce lidské příběhy lidí, co dokázali vlastní pílí něco, co nikdo jiný patrně na světě neumí. K utahané tvůrčí trojici se přidává sebevědomá zvukařka (Johana Švarcová), studentka FAMU, která na rozdíl od nich není spoutaná životními prohrami. Tak nějak ostatní štve, ale zároveň jim připomíná jejich "dávné" začátky. Jak tohle všechno skončí? Dotočí spolu tenhle film a pomůžou změnit obraz Agentury? Odhodlají se ještě někdy dělat to, v čem vidí skutečně smysl? A o čem bude jejich příští film? Spousta otázek jen čekajících na vyřešení..."


JANELLE MONAÉ - Cold War / NEW CLIPS /

26. srpna 2010 v 18:40 | greg7475 |  New Clips

Mladá zpěvačka JANELLE MONAÉ se narodila před pětadvaceti lety v americkém Kansas City. Za svou kariéru zatím vydala zatím jedno EP Metropolis a dvě řadová alba a to The Audition z roku 2005 a The ArchAndroid (Suites II and III) z roku 2010. Z něho Vám dnes představujeme jeho třetí singl, který se jmenuje Cold War a pokud se Vám líbí tneto styl hudby, určitě si ho poslechněte a podívejte se na klip.

Herec SEAN CONNERY oslavil 80. narozeniny

26. srpna 2010 v 18:33 | greg7475 |  Movie News
Jedna z největších legenda nejen evropského, ale i světového filmu SEAN CONNERY oslavil včera krásné životní jubileum. Skotský herec se narodil 25. srpna 1930 a 80. narozeniny tak oslavil v rodinném kruhu ve svém domě na Bahamách.
Sean Connery
Herec je podle svých slov velmi rád, že se dožil osmdesátky, je v dobré kondici a plný života, ale s herectvím už nepočítá. "Nemyslím si, že budu ještě někdy hrát. Mám tolik skvělých vzpomínek, ale ty dny už skončily," řekl herec a také dodal, že v poslední době měl i určité zdravotní problémy: "Nic mě nebolelo, ale necítil jsem se letošní léto dobře." Dodal také, že musel změnit svůj denní režim, takže začal plavat a také hrát golf.

Sean Connery se za svou dlouho hereckou kariéru zapsal do srdcí mnoha fanoušků filmu. Vyjímečné výkony podal prakticky ve všech bondovkách, ze kterých můžeme jmenovat například Dr. No, Goldfinger, Thunderball nebo Diamanty jsou věčné. Zazářil ale i ve filmech jako Highlander, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, Šaman, Hon na ponorku, Jméno růže, ale hlavně ve snímku Neúplatní, kde za roli Jima Malona získal i zlatou sošku Oscara. Posledním snímkem, kde si Connery zahrál, byl Liga vyjímečných z roku 2003.

Takže blog MUSIC & MOVIE se přidává k dlouhému zástupu gratulantů. A co Vy? Jaký je Váš nejoblíbenější film se Seanem Connerym? Své názory můžete psát do komentářů.

Členka THE CORRS vydává první sólové album

26. srpna 2010 v 17:24 | greg7475 |  Music News
Irská sourozenceká kapela THE CORRS se momentálně nachází ve své tvůrčí pauze a tak své první sólové album může po zpěvačce Andree Corr vydat i další členka skupiny, houslistka Sharon Corr.
Sharon Corr
Nová deska se jmenuje Dream of You a vyjde už 13. září 2010. Autorkou všech písní na albu je sama zpěvačka, která si k nim také nahrála všechny houslové party. Skladby se tak trochu podobají písním ze začátku tvorby skupiny The Corrs a nezapřou v sobě původní keltské motivy. Z desky už vyšly dva singly - první a nepříliš úspěšný singl It's Not a Dream a druhý Everybody's Got To Learn Sometime, ke ketrému natočila Sharon už i hudební videoklip. "Byl to nejkouzelnější zážitek mého života," řekla sama zpěvačka o natáčení videa.

SHARON CORR - It's Not a Dream (Live Acoustic)


V celém článku najdete ještě oficiální obal nové desky a také kompletní tracklist.

FAITHLESS ft. DIDO - Feeling Good / NEW CLIPS /

26. srpna 2010 v 17:04 | greg7475 |  New Clips

Skupina FAITHLESS vznikla už před 15 lety ve Velké Brtiánii a po celou dobu se udržují mezi světovou taneční elitou. Na rok 2010 nachystali ale novou desku The Dance, která vyšla v květnu 2010 a z ní také nový singl Feeling Good, na němž s nimi spolupracovala i známá britská sólová zpěvačka DIDO. Takže nový singl si můžete poslechnout a nový klip si pustit právě zde.