Květen 2010

RETRO MILLENIUM: Red - Already Over

31. května 2010 v 18:30 | greg7475 |  Retro
RED - ALREADY OVER ( 2008 )


Americká nu-metalová skupina RED vydala v roce 2006 své první řadové album End of Silence, ale asi největší hit z něho vyšel až v roce 2008. Byla jím pořádně našláplá pecka Already Over, ke které Vám dnes představujeme klip.
Skupina Red byla založena v roce 2004 v americkém Nashvillu a kostru skupiny tvoří bratři Randy a Anthony Amstrongové a za svou dosavadní kariéru vydali ještě jedno album - Innocence & Instinct - které vyšlo v roce 2009. V celém článku se pak jako bonus můžete podívat na akustickou verzi singlu Already Over.

TIP MUSIC & MOVIE: Pokud si chcete v kině odpočinout, běžte na Prince z Persie

30. května 2010 v 19:07 | greg7475 |  Others
Pokud od filmu očekáváte především hluboké myšlenky, vyberte se jiný film. Pokud se ale vkině chcete hlavně bavit, s klidným svědomím vyražte na film Princ z Persie: Písky času. My jsme tak učinili včera a dnes Vám přinášíme naše dojmy z filmu.
Princ z Persie
Film režiséra Mika Newella neřeší žádné filozofické otázky, ale prostě jen postupuje kupředu a diváka nenechá ani na chvíli vydechnout. Nechybí v něm akce, napětí ani romantické momenty, dočkáme se i jedné větší bitvy. Závěr filmu každý očekává, přesto může být mnoho diváků překvapeno konečnou pointou. Herci jsou ve svých rolích vynikající - charizmatický Jake Gyllenhaal, nádherná Gemma Arterton, temný Ben Kingsley i vtipný Alfred Molina - ti všichni nevypustili ani jeden záběr filmu. Výborná je na filmu hudba, střih, kamera i efektivní zpomalené záběry v jednotlivých bitkách. Prostě vše zvládnuto na naprostou jedničku...

Konečný verdikt: Tvůrci zvládli přepis PC hry do filmu skvěle, takže vezměte své rodinné příslušníky nebo drahé polovičky a vyražte do kina na film Princ z Persie.

Naše hodnocení: greg7475 - 95%, toy79 - 90%

MUSIC & MOVIE: Design No. 8

30. května 2010 v 18:40 | greg7475 |  Others

MUSIC & MOVIE

Téma: PRINCE OF PERSIA: SANDS OF TIME

Barvy: černá a oranžová

Záhlaví od: 30. 5. 2010

Osobnosti: Jake Gyllenhaal jako princ Dastan, Geema Arterton jako princezna Tamina, scéna z filmu - "Únik prince Dastana po střechách" a také banner k filmu

Princ z Persie: takhle má vypadat letní oddechovka

28. května 2010 v 12:15 | greg7475 |  Movie News
Včera vstoupil do českých kin další z očekávaných filmových hitů letošního roku - PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Jak vidí film kulturní recenzentka MF DNES Mirka Spáčilová, si můžete přečíst v celém článku. A když dočtete až do konce, čeká tam na Vás oficiální písnička z filmu od Alanis Morissette.
Princ z Persie
Filmy odvozené z počítačových her provází jistá nedůvěra, neboť omezení svého původu zpravidla nepřekročí. Mohou však i příjemně překvapit, což je případ novinky Prince z Persie: Písky času. Na to, že vzešla z videohry, vybudovala si kouzlo pravé pohádky bez digitální umělosti, v duchu žánru dobrodružné romantiky ze starých časů a z exotických kulis. Hlavní hrdina - nevlastní syn vládce Persie - potká krásnou princeznu, která chrání zázračnou dýku umožňující vrátit čas, a bojují proti mocenským intrikám i temným silám, jež se snaží pomocí dýky ovládnout svět.

RIHANNA ft. SLASH - Rockstar 101 / NEW CLIPS /

27. května 2010 v 18:51 | greg7475 |  New Clips

Barbadoská zpěvačka RIHANNA spojila své hudební síly na novém singlu Rockstar 101 s britsko-americkým muzikantem SLAHSEM. Ve Spojených státech amerických je to již čtvrtý singl a už se připravuje i videoklip k pátému - Te Amo. Nový singl Rockstar 101 měl premiéru v soutěži American Idol a klipové premiéry se písnička dočkala 25. května 2010. Singl samozřejmě najdete na zpěvaččině posledním album Rated R.

SHANGHAI: Informace + plakát

27. května 2010 v 16:41 | toy79 |  Movie News
SHANGHAI, Čína, 1941
shanghai
V tomto období a místě se odehrává nový thriller s názvem SHANGHAI švédského režiséra Mikaela Hafströma. Je týden před útokem na Pearl Harbor, když sem přijíždí Paul Soames ( John Cusack ), aby vyšetřil smrt svého kamaráda.
Soames pracuje pro americkou tajnou službu, stejně jako jeho zabitý kamarád. Pod ochranou japonského důstojníka zpravodajské služby Tanaky ( Ken Watanabe ) zahajuje Soames vyšetřování. To vede k místnímu zločinci Anthony Lan-Tingovi ( Chow Yun-Fat ) a jeho ženě Anně ( Gong Li ). Všechno se začne komplikovat ve chvíli, kdy Soames přijde na mnohem vážnější skutečnosti, než je vražda jeho přítele...
shanghai
V hlavních rolích se tedy představí John Cusack, Ken Watanabe, Chow Yun-Fat a Gong Li. Kromě nich bude k vidění i Franka Potente jako německá špionka, David Morse nebo Jeffrey Dean Morgan.

Jinak je kolem filmu hodně nejasností, není například jasné ani datum premiéry. To ovšem překrývá námět filmu a skvělé herecké obsazení, takže film bude určitě kvalitní.

Teď už k plakátu. Podle mě je celkem podařený a vystihuje atmosféru filmu.
shanghai

Filmové premiéry / 27. květen /

26. května 2010 v 9:49 | greg7475 |  Movie Premieres
PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU / Prince of Persia: The Sands of the Time /
..::TIP MUSIC & MOVIE::..

USA 2010

Režie: Mike Newell

Hrají: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Gísli Örn Garðarsson, Toby Kebbell, Richard Coyle, Reece Ritchie

"Princ Dastan (Jake Gyllenhaal) i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou (Gemma Arterton) a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit bájné Písky času - dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu. Jenže Dastan není jediný, komu na dýce velmi záleží, takže to nebude mít vůbec lehké. Naštěstí se však umí skvěle bránit, takže se všichni jeho protivníci musí mít na pozoru...."NEJLEPŠÍ Z BROOKLYNU / Brooklyn's Finest /

USA 2009

Režie: Antoine Fuqua

Hrají: Ethan Hawke, Richard Gere, Don Cheadle, Wesley Snipes, Ellen Barkin, Robert John Burke, Lili Taylor, Will Stewart, Wass Stevens, Sarah Thompson, Tawny Cypress, Raquel Castro, Kevin Navayne, Jesse Williams, Will Patton, Shannon Kane, Stella Maeve

"Eddie Dugan (Richard Gere), Tango (Ethan Hawke) a Sal (Don Cheadle) jsou policisté z Brooklynu. Každý z nich má nějaké problémy, které chce vyřešit. Eddie už má před důchodem a nechce nic pokazit. Tango má rodinu, a tak potřebuje peníze na stavbu domu. Sal se vkrádá do zločineckého gangu, protože už zde zdá bývalého spoluvězně Caze (Wesley Snipes). Co se ale stane, když se jejich osudy setkají...?"


RETRO MILLENIUM: K-Maro - Histories de Luv

25. května 2010 v 18:44 | greg7475 |  Retro
K-MARO - HISTORIES DE LUV ( 2005 )


Kanadský zpěvák libanonského původu Cyril Kamar alias K-MARO vydal za svou dosavadní kariéru už šest řadových desek. My se dnes zaměříme na hit ze třetí z nich - Million Dollar Boy. Singl se jmenuje Histories de Luv a vyšel na podzim roku 2005. Autory skladby jsou sám zpěvák a Louis Cote a kromě K-Mara v něm můžeme slyšet i hlas mladé francouzské zpěvačky Tamary Marthe alias Shy'm. Text obsahuje mix angličtiny a francouzštiny a ve francouzské singlové hitparádě se umístil nejvýše na šestém místě.

Muzikál ROBIN HOOD má nového Robina a Marianu

25. května 2010 v 16:42 | greg7475 |  Music News
Hned několik nedělích večerů hledalo Divadlo Kalich společně s televizí Prima dva adepty pro role Robina a Mariany do připravovaného muzikálu ROBIN HOOD. Včera je pak našlo v podobě finalistů Honzy Kříže a Martiny Bártové.
Robin Hood
Honza ve finále předvedl opět skvělý výkon s písní Bless My Soul z muzikálu Rocky Horror Picture Show a jeho výkon ohodnotil porotce Ondřej Soukup takto: "Já jsem čekal jestli si vybereš nějakou krasozpěvnou krasoárii a ty sis vybral oslizlého hnusáka. Velmi dobře jsi udělal a tuhle hnusárnu jsi zazpíval výborně". Martina si vybrala svou oblíbenou píseň Hello, Dolly ze stejnojmenného muzikálu a hodnocení Gábiny Osvaldové znělo tak: "Já jsem velice ráda, že jste se objevila v tomhle pořadu, protože jsme si kdysi dávno říkali, co když se nikdo takový neobjeví a na konci tam budeme sedět a budeme mít prázdné ruce. Vy senzačně zpíváte a elegantně vypadáte. Pro mě jste soukromej objev."

V muzikálu tak doplní kvarteto Václav "Noid" Bárta, Jan Jackuljak, Lucia Šoralová a Nela Pocisková, kteří už na roli Robina a Mariany byly vybráni dříve. V dalších rolích muzikálu se pak objeví například Jiří Zonyga, Leona Machálková nebo Zdeněk Podhůrský. Divadlo Kalich naplánovalo premiéru na 31. srpna 2010. Na konec se ještě můžete podívat na předvedení písně Parta správná z muzikálu Pomáda od posledních 8 finalistů.


Zemřel zpěvák Petr Muk

24. května 2010 v 22:27 | greg7475 |  Music News
Dnes v ranních hodinách byl ve svém bytě nalezen mrtvý zpěvák Petr Muk. Podle některých informací spáchal sebevraždu, zřejmě kvůli svým potížím s depresemi.
Petr Muk
Petru Mukovi bylo 45 let a slávu si vydobyl zejména ve skupinách Oceán a Shalom. Úspěšný byl i na své sólové dráze, zejména díky hitům Stín katedrál nebo Zrcadlo. Svým podmanivým hlasem si získal srdce nejedné hudební fanynky a letos dokonce vydal nové album V bludišti dnů, které bylo kritikou přijato velmi kladně. Krátce na to ale z tohoto světa odešel...

Připomeňme si tak jeho památku písničkou Stín katedrál.


MŮJ PŘÍTEL MONK - postavy a obsazení

22. května 2010 v 23:42 | greg7475 |  Serials
ADRIAN MONK - Tony Shalhoub ( v českém znění Vladislav Beneš )
Můj přítel Monk
ADRIAN MONK - Adrian je bývalý detektiv a v současnosti konzultant Sanfranciské policie, který trpí několika desítkami fóbií, ale i přesto vyřeší všechny případy, na kterých pracuje. Smyslem jeho práce je najít vraha své manželky Trudy.

NATALIE TEEGER - Traylor Howard ( v českém znění Pavla Rychlá )Můj přítel Monk
NATALIE TEEGER - Natalie je druhá Monkova ošetřovatelka, která mu pomáhá, aby se nestratil v "normálním" životě velkoměsta. Funguje jako jeho osobní asistentka a občas i poradkyně. Má téměř dospělou dceru Julii.

KAPITÁN LELAND STOTTLEMEYERTed Levine ( v českém znění Jiří Plachý )
Můj přítel Monk
KAPITÁN LELAND STOTTLEMEYER - Kapitán Sanfranciské policie a Monkův přítel, který společně s Monkem a Randym řeší zapeklité případy vražd, únosů a loupeží. Často také musí trpět kvůli Monkovým fóbiím, ale vždy mu to odpustí. Je jednou rozvedený a má dvě děti.

NADPORUČÍK RANDALL 'RANDY' DISHER - Jason Gray-Stanford ( v českém znění Filip Jančík )
Můj přítel Monk
NADPORUČÍK RANDALL 'RANDY' DISHER - snaživý nadporučík a Stottlemeyerův podřízený, který se snaží vždy vyřešit případ, ale málokdy se mu to povede. Od mala vyrůstal jen se svým strýcem a tetou.

SHARONA FLEMING - Bitty Schram ( v českém znění Vanda Hybnerová )
Můj přítel Monk
SHARONA FLEMING - Bývalá Monkova ošetřovatelka, která od něj musela odejít kvůli návratu k bývalému manželovi, se kterým se nakonec znovu rozvedla a vdala se za Randyho.

SELENA GOMEZ & THE SCENE - Naturally / NEW CLIPS /

22. května 2010 v 22:26 | toy79 |  New Clips

Mladá hvězdička Selena Gomez společně se svoji kapelou vydala v roce 2009 album Kiss & Tell. Společně vystupují pod dlouhým názvem Selena Gomez & The Scene, ale skupina se točí kolem své vokalistky. Dalšími členy kapely jsou Greg, Joey, Ethan a Dane.
Z alba Kiss & Tell pochází i singl Naturally, jde o elektropop mixovaný tanečními prvky. Song je po světě celkem populární, například v americké Hot Dance Club Songs obsadil první místo a stejně si vede i v české T-Music Charts.

HOLLYWOOD WALK OF FAME: Výročí

22. května 2010 v 22:08 | toy79 |  Movie News
Hollywood Walk Of Fame, u nás známý jako Hollywoodský chodník slávy, slaví tento rok 50 let od svého vzniku, respektive od položení první hvězdy.
hollywood_walk_of_fame
První hvězda byla položená 8. února 1960 se jménem Joanne Woodward. Tato slavná herečka se tak stala první osobností, která se této pocty dočkala.
Hollywoodský chodník slávy je umístěn v Los Angeles, přesně na Hollywood Boulevard a Vine Street. O chodník se stará společnost Hollywood Historic Trust a právě s touto společností se domlouvá umístění hvězdy. Stačí zaplatit menší poplatek ve výši 25 000 dolarů.
V současnosti je zde umístěno více jak 2000 hvězd a počet se stále navyšuje.

K této slavnostní příležitosti si dovoluje blog MUSIC & MOVIE také přispět. Vytvoříme svůj chodník slávy, ovšem ne z protagonistů, ale z filmů. V průběhu dalších měsíců se tedy můžete těšit na chodník slávy 70., 80., 90. let a současnosti.

LADY ANTEBELLUM - Need You Now / NEW CLIPS /

22. května 2010 v 13:34 | greg7475 |  New Clips

LADY ANTEBELLUM je tříčlenná americké country formace, která byla založena v roce 2006 v Nashvillu. O zpěv se ve skupině stará dvojice Hillary Scott a Charles Kelley a ty můžete slyšet i novém hitu skupiny Need You Now, který se dostává už i do českého rádiového éteru. Najdete ho na druhé řadové desce Need You Now, která vyšla na začátku letošního roku. Jinak jde o příjemnou pop-country muziku, takže ji si určitě poslechněte.

Uvnitř tančím

21. května 2010 v 18:29 | greg7475 |  Movie Trailers
UVNITŘ TANČÍM / Rory O'Shea Was Here /

VB / Irsko / Francie 2004

Režie: Damien O'Donnell

Hrají: James McAvoy, Steven Robertson, Romola Garai, Brenda Fricker, Gerard McSorley

"Film vypráví příběh 24-letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy Carrigmore vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně Carrigmoru..."


THE EAGLE OF THE NINTH: Informace

21. května 2010 v 17:47 | toy79 |  Movie News
Ke konci tohoto roku se do českých kin dostane historické drama The Eagle Of The Ninth. Jde o film s hvězdým obsazením, zajímavým dějem a skvělým režisérem.
the_eagle_of_the_ninth
Film vznikl podle námětu stejnojmenné knihy Rosemary Sutcliffové. Režie se ujal Kevin Macdonald, autor vynikajících filmů Poslední skotský král nebo Na odstřel. Rozpočet filmu byl 15 milionů dolarů a producenti doufají v daleko větší zisk. Jestli se to povede se dozvíme pár týdnů po premiéře, která je stanovena na 24. září 2010 pro světová kina a 9. prosince 2010 pro česká kina.

Ve filmu se objeví Channing Tatum, Jamie Bell, Donald Sutherland, Mark Strong, Douglas Hensall, Tahar Rahim nebo Cate Blanchett.
Děj se odehrává někdy ve 2. století po Kristu. Světu vládne Římská říše, její rozmach nemůže nic zastavit. Její legie ovládají, na co si v Římě vzpomenou....
Přece však existuje svět, kam se bojí vkročit i všemocná římská vojska...Britské ostrovy...země plná záhad a čar, kde se ztratí i celá 9. legie.
Mladý centurion Marcus Aguila se tedy vydává za doprovodu britského otroka Esca vyřešit záhadu zmizení této legie a zároveň očistit jméno svého otce, který byl jejím velitelem.
Musí projít až za Hadriánův val do neprozkoumané země, kde bude muset čelit domorodým kmenům, a to s jediným cílem: očistit otcovo jméno a najít ztracený zlatý emblém 9. legie...

The End of a Legion...The Beginning of a Legend


Zahraje si Romola Garai ve filmu One Day?

21. května 2010 v 17:24 | greg7475 |  Movie News
Romantická komedie One Day už má dvě hlavní role obsazené, ale ještě stále chybí představitelka další hlavní role. Nyní se uvažuje, že by si ji mohla zahrát osmadvacetiletá britská herečka Romola Garai.
Romola Garai
Konkrétně by šlo o roli manželky hlavního hrdiny, kterého stvární Jim Sturgess. Ten potká na maturitním večírku v roce 1988 a rozhodnou se setkávat po dobu 20 let alespoň jeden den v roce. Vedle Jima Sturgesse se ve filmu objeví i herečka Anne Hathaway. Snímek bude režírovat režisér Lone Scherfig podle knižní předlohy Davida Nichollse. Film se začne natáčet v průběhu letošního léta v Londýně.

Romolu Garai můžete znát například z filmů Uvnitř tančím, Hříšný tanec 2 nebo Pokání.

TRANSFORMERS 3: Kdo nahradí Mikaelu?

21. května 2010 v 16:33 | toy79 |  Movie News
Série filmů o Transformers má zatím 2 díly a chystá se třetí. I přes velký komerční úspěch předchozích dvou filmů se hlavní hrdinka Mikaela v podání Megan Fox opustit natáčení i celou sérii. Zbývá tedy otázka, kdo ji nahradí a vytvoří tak partnerku Samovi.
transformers
Jakmile do světa pronikla zpráva, že Megan opouští Transformers, hned se vyrojily spekulace a jména hereček i modelek, které by ji mohly nahradit. Byly zmíněny například tyto: Gemma Arterton, Bar Rafaeli, Brooklyn Decker, Miranda Kerr, Emmanuelle Chriqui, Zoe Saldana, Hayden Panettiere, Camille Bella, Ashley Greene, Amber Heard nebo Vanessa Hudgens. Podle seznamu je jisté, že co jméno, to krásná žena a plnohodnostná náhrada Megan.

My jsme se také rozhodli vytvořit trojici hereček, které by se podle nás nejvíce na roli Mikaely Banas hodily. Pokud si to bude číst někdo z produkce filmu nebo dokonce sám Michael Bay, tady jsou naše tipy:

Administrátor GREG7475 by volil stejné typy jako byla Megan, navíc Gemma je jeho jedna z jeho nejoblíbenějších hereček.
typy_transformers
1. Gemma Arterton
2. Mila Kunis
3. Emmanuelle Chriqui

Administrátor TOY 79 by zvolil odlišný typ herečky, proto se ve výběru objevila i blondýnka a míšenka, ale Rachel je jasná volba číslo 1.
typy_transformers
1: Rachel Bilson
2. Molly Sims
3. Christina Milian

Pokud s nějakým tipem souhlasíte nebo naopak nesouhlasíte, napište svůj názor do komentářů. Třeba budete mít pravdu a novou postavou se stane právě Váš tip.

PRINC Z PERSIE: Rozhovory s herci a režisérem

21. května 2010 v 16:19 | greg7475 |  Movie News
Již příští týden se do kin dostane nový film režiséra Mika Newella a také velmi očekávaný filmový trhák PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU. Dnes Vám k němu přinášíme krátké rozhovory s rrežisérem a také s představiteli tří hlavní rolí.
Princ z Persie
Rozhovory se objevily na webu filmového magazíne Empire a postupně byli vyzpovídáni Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley a na závěr také režisér Mike Newell. Jen pro připomenutí, české premiéra filmu, který je označován na "mezník ve filmových zpracování počítačových her", je 27. května 2010.


RETRO MILLENIUM: Evanescence - Bring Me To Life

19. května 2010 v 17:20 | greg7475 |  Retro
EVANESCENCE - BRING ME TO LIFE ( 2003 )


Rocková skupina EVANESCENCE, v čele s charizmatickou zpěvačkou Amy Lee, byla založena v roce 1995 v Arkansasu a za svou dosavadní kariéru vydala dvě velmi povedená alba. My si dnes představíme obrovský hit - Bring Me To Life - který se objevil na albu Fallen z roku 2003.
Singl se dostal do prvních pěti v hitparádách po celém světě a v roce 2004 za něj skupina získala cenu Grammy pro Nejlepší hardrockovou skladbu. Písnička se také objevila na soundtracku ke sci-fi filmu Daredevil.