Březen 2010

LINKIN PARK - Not Alone / NEW CLIPS /

23. března 2010 v 8:43 | gregory7475 |  New Clips

Americká hudební skupina LINKIN PARK se připojila k charitativnímu projektu Download To Donate Haiti, který iniciovala spolenost Music For Relief a nahrála speciální písničku Not Alone. Vy teď můžete shlédnout hudební video k této písni, které režíroval Bill Boyd, a je složené ze záběrů zničeného Haiti a skupiny v nahrávacím studiu.

NATURI NAUGHTON & COLLINS PENNIE - Remember My Name / NEW CLIPS /

23. března 2010 v 8:27 | gregory7475 |  New Clips

Mladá americká R'n'B zpěvačka NATURI NAUGHTON nazpívala společně s rapperem COLLINSEM PENNIEM vlastní verzi legendární titulní písně Remember My Name z muzikále The Fame, který byl natočen už v roce 1980. Teď se můžete podívat na oficiální videoklip, který je samozřejmě proložen i záběry z nového zpracování slavného filmu.

V celém článku najdete originální verzi slavné písně v podání Ireny Cary. Český překlad písně byl pak museli i zpívat i holky v jednom z castingů na muzikál Robin Hood.

Amy MacDonald - A Curious Thing: Povedený nástupce úspěšné desky

21. března 2010 v 18:16 | gregory7475 |  Music News
Už před čtrnácti dny vyšla druhá deska mladé a talentované skotské zpěvačky Amy MacDonald, která dostala název A Curious Thing. Blog MUSIC & MOVIE Vám přináší exkluzivní recenzi na desku a není rozhodně zvláštní, že Amy novým albem pokračuje ve své slibně rozjeté kariéře.
A Curious Thing
Mladá zpěvačka na novém albu rozhodně dokazuje, že úspěch prvního alba u kritiky i u světových posluchačů nebyl náhodný. Amy dostala na novou desku hned 12 písní a také jeden bonus v podobě coveru písničky Dancing In the Dark od Bruce Springsteena. Jinak se v podstatě drží příjemného pop-rockového zvuku, ve kterém převládá hlavně kytara a klavír...

Co se týče tracklistu desky, najdete na něm různě stavěné písničky - od pomalých balad, pro Amy tak typických, až po rychlé a pohodové písně, které asi nejvíce charakterizuje úvodní singl z desky, Don't Tell Me That It's Over. Určit nejlepší písně z alba je velmi těžké, protože všechny písně mají své "osobní" kouzlo. Některé z nich pak mají i svůj příběh, například píseň Spark napsala Amy poté, co viděla dokument o zavražděném chlapci Jamiem Bulgerovi nebo píseň What Happiness Means To Me věnovala svému snoubenci, fotbalistovi Stevovi Lovellovi.
Amy MacDonald
I přesto, že ne vždy jsou písně o veselých věcech, album doslova dýchá pozitivní atmosférou. Mně se například neohrálo ani po několikátém poslechu, takže komu se líbí příjemná rocková muzika, tomu lze toto album stoprocentně doporučit...
Hodnocení MUSIC & MOVIE: 90%

Univerzální uklízečka

19. března 2010 v 18:58 | gregory7475 |  Movie Trailers
UNIVERZÁLNÍ UKLÍZEČKA / Keeping Mum /

VB 2005

Režie: Niall Johnson

Hrají:
Kristin Scott Thomas, Rowan Atkinson, Maggie Smith, Patrick Swayze, Emilia Fox, James Booth, Tamsin Egerton, Toby Parkes, Alex Macqueen

"Reverend Walter Goodfellow ( Rowan Atkinson ) je místní vikář, který žije se svojí ženou Glorií ( Kristin Scott Thomas ) a svými dvěma dětmi v malém anglickém městě Little Wallop. Gloria se vážně snaží si udržet dekorum vikářovy ženy, ale brzy zjistí, že její děti a její beznadějný manžel jsou pro ni málo. Touží po spáse a ta přichází v podobě Grace ( Maggie Smith ) - okouzlující, diskrétní hospodyně, která má svoji vlastní definici údržby domu a neuvěřitelnou dovednost řešení problémů. Grace se rozhodne vzít vše do svých rukou a zbavit město všech špinavých tajemství..."


Johnny English

19. března 2010 v 18:51 | gregory7475 |  Movie Trailers
JOHNNY ENGLISH / Johnny English /

VB 2003

Režie: Peter Howitt

Hrají:
Rowan Atkinson, John Malkovich, Natalie Imbruglia, Ben Miller, Steve Nicolson, Tim Pigott-Smith, Faruk Pruti, Greg Wise, Oliver Ford Davies, Peter Howitt, Kevin McNally

"Britská výzvědná služba, konkrétně její oddělení MI 7, získala v agentovi Johnny Englishovi ( Rowan Atkinson ) skutečně jedinečnou posilu. Snad ani James Bond, připravený vždycky a všude na všechno, se s ním měřit nemůže. Právě včas, protože z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie čelí vážné krizi. Johnny, spolu se svým oddaným a všeho schopným asistentem Boughtem, se ihned ujímá vyšetřování a pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Hlavním podezřelým se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage ( John Malkovich ). Nejcennější symbol moci ostrovního království nemá obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho, dosud nekorunovanou hlavu. Budoucí král má ovšem ještě děsivější plán. Chce tu nádhernou, laskavou, zelenou a přívětivou zemi změnit v největší vězení na světě. Jaké štěstí, že Johnnymu ve chvíli, kdy už je téměř vše ztraceno, přispěchá na pomoc krásná agentka Interpolu. Alžběta se může klidně vrátit na trůn a panovat dál a Johnny? To se ještě uvidí..."


JACK WHITE a JAY-Z nahráli společný singl

18. března 2010 v 18:50 | gregory7475 |  Music News
Americký muzikant JACK WHITE a americký rapper a producečnt JAY-Z nahráli společný song, jehož jméno ale zatím známo není.
Jack White & Jay-Z
O vzájemné hudební spolupráci informoval právě White v rozhovoru pro magazín GQ: "Jay-Z se mnou právě nahrával novou píseň. Stalo se to před několika týdny a bylo to něco úžasného. Zahrál jsem mu něco, co mi už nějakou dobu znělo v hlavě, a on okamžitě přišel s textem. Zní to neuvěřitelně."
Se svou domovskou kapelou The White Stripes pak White pilně pracuje na hudbě k novému dokumentárnímu snímku Under The Great White Northern Lights, který popisuje legendární kanadské turné skupiny White Stripes z roku 2007.

Filmové premiéry / 18. březen /

17. března 2010 v 18:13 | gregory7475 |  Movie Premieres
ŽENY V POKUŠENÍ / Ženy v pokušení /

ČR 2009

Režie: Jiří Vejdělek

Hrají:
Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Jiří Macháček, Roman Zach, Vojtěch Dyk

"Čtyřicátnice Helena ( Lenka Vlasáková ), uznávaná odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura ( Veronika Kubařová ) chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma ( Eliška Balzerová ), bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději..."


PEVNÉ POUTO / The Lovely Bones /

USA / VB / Nový Zéland 2009

Režie: Peter Jackson

Hrají: Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Saoirse Ronan, Stanley Tucci, Susan Sarandon, Rose McIver, Michael Imperioli, Carolyn Dando, Amanda Michalka, Nikki SooHoo, Thomas McCarthy, Reece Ritchie, Peter Jackson

"Susie ( Saoirse Ronan ) je obyčejná čtrnáctiletá holka, která udělala tu chybu, že šla jednoho dne ze školy domů zkratkou přes pole. A tam potkala pana Harveyho ( Stanley Tucci ). A z tohohle nenápadného souseda se vyklubala zrůda, která ji připravila o život. V jejím případě ale smrtí všechno nekončí. Susie se ocitá ve zvláštním světě mezi nebem a zemí, ze kterého pozoruje, jak probíhá pátrání po jejím vrahovi a zároveň drží palce členům své rodiny, aby její náhlý odchod ustáli. Není to jednoduché - tatínkovi Jackovi ( Mark Wahlberg ) se smysl života smrsknul na touhu nalézt a potrestat toho, kdo jim způsobil tu strašnou ztrátu. Máma Abigail ( Rachel Weisz ) se pro změnu snaží co nejlíp zakonzervovat dceřinu památku, až se v domácím mauzoleu začne dusit a uteče z něho. Zbývající děti, Lindsay a Buckley, se se ztrátou své sestry snaží vyrovnat úměrně svému věku a zároveň získat pozornost rodičů, kteří žijí jen pro mtrvou Susie. Jediným, kdo si v téhle krizi dokáže jakž takž zachovat chladnou hlavu, je svérázná babička Lynn ( Susan Sarandon ), která se ze všech sil snaží udržet rozpadající se rodinu pohromadě. Tohle všechno sleduje Susie z fantastického světa, v němž člověk může mít, na co si vzpomene, kromě skutečného života. A ještě někoho pozoruje. Pana Harveyho. Muže, který ji připravil o budoucnost a teď si pomalu vybírá další oběť..."


NATASHA BEDINGFIELD dokončuje své nové album

16. března 2010 v 18:50 | gregory7475 |  Music News
Britská zpěvačka NATASHA BEDINGFIELD v současné době dokončuje práce na své třetím řadovém albu, které je zatím stále bez názvu.
Natasha Bedingfield
Zpěvačka ale svým fanouškům na nové desce slibuje několik překvapení. O produkci alba se postará Brian Kennedy, který už spolupracoval také s Backstreet Boys, Rihannou nebo Westlife. Na nové desce najdeme písně, které napsala Natasha společně se zmíněným producentem, ale také jednu písně, pod kterou se autorsky podepsal Ryan Tedder. Mezi nimi by pak mělo být i pár duetů, včetně toho s Wyclefem Jeanem.
Jako první singl z desky by měla vyjít píseň Shoot For The Stars, která pochází právě od Ryana Teddera.

IRON MAN 2 přichází se dvěma novými plakáty

16. března 2010 v 12:15 | gregory7475 |  Movie News
Pokračování úspěšného sci-fi filmu IRON MAN nabízí fanouškům prvního dílu i ostatním divákům dva nové plakáty, na kterých najdete dva hlavní kladné hrdiny v podání Roberta Downeye Jr. a Dona Cheadla.
Iron Man 2
V dalších rolích napínavého film režiséra Jona Favreaua uvidíte Scarlet Johansson, Gwyneth Paltrow nebo Samuela L. Jacksona. Jako hlavní záporný hrdina se ve filmu objeví Whiplash v podání Mickeyho Rourka. V českých kinech můžete film vidět už od 29. dubna 2010.

V celém článku najdet dva nové plakáty k filmu Iron Man 2.

FALCO - Spirit Never Dies / NEW CLIPS /

14. března 2010 v 19:16 | gregory7475 |  New Clips

Dnes již zesnulý rakouský muzikant FALCO vydává i po své smrti občas nové singly. Nyní se tak jedná o singl Spirit Never Dies, což je poslední "kapitola" jeho největšího hitu Jeanny. Ten pokračoval dalšími dvěma částmi - Coming Home a Where Are You Now. Poslední částí je právě nový singl a Vy se můžete podívat na oficiální klip k tomuto singlu.

SPARTACUS: BLOOD AND SAND: Nový a lepší Řím?

14. března 2010 v 18:47 | toy79 |  Movie News
Tento rok se začal vysílat nový historický seriál - Spartacus: Blood And Sand. A má za sebou už 9 epizod, takže si ho pojďme představit.
Seriál se začal vysílat v lednu na americké kabelové televizi Starz a zatím je velmi úspěšný a populární. Na každý díl se dívá přes 5 milionů lidí a jejich hodnocení na různých webech jsou velmi pozitivní.

Je jasné, že jde o dramatický seriál z prostředí starověkého Říma. Autoři se inspirovali Tudorovci a hlavně Římem. Jde tedy o veli autentické zobrazení děje, plné surovosti a drsných scén.

V hlavních rolích se představí Andy Whitfield jako Spartacus, Erin Cummings jako jeho žena Sura, John Hannah jako Batiatus, Lucy Lawless jako Lucretia nebo Manu Bennett jako Crixus.

Každý díl má 60 minut a režírují je Rick Jacobson a Michael Hurst.

Doufejme tedy, že se seriál dostane i do českých televizí a budeme ho moci napjatě sledovat, i když všichni víme, jak Spartacus dopadne...

Plakát seriálu v celém článku.


Stvární Joaquin Phoenix roli amerického básníka?

14. března 2010 v 18:43 | gregory7475 |  Movie News
Americký herec Joaquin Phoenix nedávno ohlásil konec herecké kariéry, ale nyní se už opět spekuluje o jeho další roli. Měl by totiž stvárnit známého amerického básníka Edgara Allana Poa.
Joaquin by měl roli stvárnit v chystaném snímku The Beautiful Cigar Girl, o jehož chystaneém natáčení promluvil indický zvukař Resul Pookutty, který se bude na snímku podílet: "Je to pro mne velká výzva, protože musím vytvořit zvuk k filmu, který se odehrává v New Yorku v roce 1854. Bude se jednat o filmovou adaptaci knihy The Beautiful Cigar Girl od Daniela Stashowera, která je založena na skutečných zážitcích Edgara Allana Poea před jeho smrtí."

O tom, zda si nakonec roli zahraje právě Joaquin Vás budeme samozřejmě informovat.

ROBIN HOOD: Tvůrci nabízejí výborný druhý trailer

12. března 2010 v 19:24 | gregory7475 |  Movie News
Když se začalo spekulovat o novém ztvárnění legendy o Robinu Hoodovi, mnohým filmovým fanouškům zatrnulo. Když se objevila jména Ridley Scott a Russell Crowe, mnohé napadlo, že to bude zase jenom přetechnizované zpracování po hollywoodském způsobu. Ale když se objevil nový, v pořadí už druhý trailer, všem se ulevilo a začali se těšit, až se na film vydají do kina...

Protože nový trailer vypadá naprosto úžasně a nechybí v něm spoustá akčních záběrů, které jsou vměstnány do neuvěřitelných 2 a půl minut. Po zhlédnutí traileru mě napadlo jediné - "FILM ROKU"... Co si myslíte Vy, můžete samozřejmě napsat do komentářů... A teď už dost slov a vychutnejte si úžasný trailer.

ROBIN HOOD - Trailer #2


Nové pokračování SHREKA nabízí první regulérní trailer

12. března 2010 v 19:02 | gregory7475 |  Movie News
Nejnovější, v pořadí už třetí pokračování, animované série SHREK s podtitulem Zvonec a konec nabízí první regulérní trailer, takže se na něj podívejte právě v tomto článku.
Nové a zřejmě už poslední pokračování nabídne divákům pohled na království Za sedmero horami a na to, jak by vypadalo, kdyby mu nevládl zlobr Shrek - největší kamarád Oslík ho nepoznává, z Kocoura se stal tlustý opelichaný povaleč a z jeho manželky Fiony se vyklubala bojovná lesní princezna. Jak vše dopadne, se dozvíte v českých kinech už od 15. července 2010. Teď se můžete podívat na nejnovější trailer k filmu.

SHREK: ZVONEC A KONEC - Trailer #2


Jako už je v poslední době zvykem, vše můžete sledovat samozřejmě v 3D...

Con Air

11. března 2010 v 18:51 | gregory7475 |  Movie Trailers
CON AIR / Con Air /

USA 1997

Režie: Simon West

Hrají: Nicolas Cage, John Cusack, John Malkovich, Ving Rhames, Nick Chinlund, Steve Buscemi, Colm Meaney, Rachel Ticotin, Dave Chappelle, Mykelti Williamson, Danny Trejo, M.C. Gainey, Steve Eastin, Renoly Santiago, Monica Potter

"Cameron Poe ( Nicolas Cage ) odseděl osm let za neúmyslné zabití. Bránil svoji těhotnou manželku před skupinkou násilníků a nedokázal udržet na uzdě své bojové instinkty průzkumníka armády Spojených států. Dnes bude Cameron společně se svým nemocným přítelem konečně propuštěn. Čeká ho setkání s věrnou manželkou a osmiletou dcerkou, která se narodila tři měsíce po jeho odsouzení. Ještě pár hodin za mřížemi ve speciálním transportním letadle pro trestance a pak... sladká svoboda a láska nejbližších. Letadlo, ve kterém jsou v klecích přepravovány také nejodpornější lidské bestie, má speciálně vycvičenou ostrahu. Přesto se parta zločinců vedená ďábelským Cyrusem ( John Malkovich ) zmocní po krvavé bitce letadla. Nyní se nejhorší zločinci Ameriky chystají zmizet kdesi na plážích jižního Pacifiku. S jednou věcí ovšem génius zla Cyrus ve svém dokonalém plánu nepočítal. Bývalý průzkumník americké armády Cameron Poe rozhodně nenechá svého nemocného přítele na pospas partě šílenců a nedovolí, aby znásilnil čtyřiadvacátou ženu své odpudivé kariéry. Navíc má dnes Cameronova dcerka narozeniny a taťka rozhodně nemíní kvůli bandě psychopatů propásnout oslavu. Radši se připoutejte, protože tato cesta nebude rozhodně klidná..."


DIE HAPPY naplánovali dva koncerty v Česku

11. března 2010 v 17:18 | toy79 |  Music News
Německá rocková skupina DIE HAPPY v čele se zpěvačkou Martou Jandovou se podívají do Česka. Nepřijedou však na výlet, nýbrž koncertovat.

Minulý podzim skupina vydala výběrové album s příznačným názvem Best Of. Nyní se k tomuto cédéčku chystají i menší koncertní šňůru. A podívají se i do Česka. Konkrétně - 15. 4. v Brně a 18. 4. v Praze.

Kromě těchto dvou koncertů mají Die Happy v plánu zahrát na několika letních festivalech a na podzim roku 2010 se připravuje turné po Česku a Slovensku. Takže, ti co je neuslyší teď, na podzim to určitě vyjde.

Ještě pro připomenutí - nové album Best Of: Informace zde.

Další nový plakát k Princi z Persie je tady!

11. března 2010 v 16:42 | gregory7475 |  Movie News
Už na konci května se do českých kin dostane nové ztvárnění počítačové hry Princ z Persie s podtitulem Písky času. My Vám k němu nyní přinášíme další, v pořadí už třetí nový plakát.
V hlavní roli udatného prince Dastana se představí Jake Gyllenhaal, princeznu Taminu pak stvární Gemma Arterton a jako proradného Nizama uvidíte herce Bena Kingsleyho. Film, který vznikl ve spolupráci režiséra Mika Newella a producenta Jerryho Bruckheimera, se v českých kinech začne promítat od 27. května 2010.
Nový plakát si můžete prohlédnout u nás, když kliknete na Celý článek.

ŠMOULOVÉ: V obsazení se objeví i Katy Perry

10. března 2010 v 19:16 | gregory7475 |  Movie News
V roce 2011 se do kin dostane filmový remake klasického seriálu Šmoulové z roku 1981, takže seriál zažije po 30 letech doslova reinkarnaci. Dostane totiž nejen novou animaci, ale také obsazení klasických postav bude nové...
V roli Šmoulinky by se totiž měla objevit sympatická zpěvačka Katy Perry. Kromě ní by pak měli své hlasy postavičkám propůjčit Jonathan Winters ( Taťka Šmoula ), George Lopez ( Grouchy Smurf ), Alan Cumming ( Gutsy Smurf ) a mnoho dalších. Kdy se animovaný snímek dostane do České republiky, zatím jasné není, ale na Slovensku se začne promítat 8. září 2011...

AMY MACDONALD: Rozhovor pro STV

10. března 2010 v 18:20 | gregory7475 |  Music News
Mladá skotská zpěvačka AMY MACDONALD poskytla rozhovor skotské televizi STV a prozradila, kdo nebo co inspiruje její hudbu a také, jak se jí líbí její aktuální album A Curious Thing.
Amy tak prozradila, že jí nejvíce inspirují velmi jednoduché věci jako třeba každodenní život nebo její rodina a přátelé. Ty jí totiž donutí vzít kytaru, hrát a skládat nové písničky. Také doufá, že nové album by jí mohlo přinést také pár nových fanoušků a hlavně by mělo potěšit ty stávající...
Ten, kdo již něco z alba slyšel, mi jistě dá za pravdu, že by si Amy zasloužila daleko větší pozornost a úspěch, a to hlavně u nás v ČR, ale i třeba v USA. Během pár dní Vám přinesem také exkluzivní recenzi nového alba A Curious Thing.
Kompletní rozhovor si můžete prohlédnout ZDE.

KATKA KNECHTOVÁ se chystá na speciální turné

10. března 2010 v 12:43 | gregory7475 |  Music News
Jedna z nejpopulárnějších slovenských zpěvaček a bývalá členka kapely Peha KATKA KNENCHTOVÁ nachystala pro své fanoušky speciální turné, v rámci kterého se v průběhu dubna vydá do dvanácti českých i slovenských měst.
Zpěvačka se na turné nazvané Radosť byť s vami vydá společně s moravskou cimbálovou skupinou Hudci z Kyjova. Jako speciální host turné pak vystoupí zpěvačka Aneta Langerová. Sama Katka k uspořádání turné řekla: "Byla pro mě výzva zúčastnit se tohoto unikátního projektu, kde mohu spojit tradice se svými písněmi." Turné začíná 11. dubna 2010 v Prešově a skončí 30. dubna 2010 v Kyjově.

V celém článku najdete kompletní přehled všech koncertů a také oficiální plakát k turné.