Březen 2010

AMY MACDONALD představuje druhý singl

31. března 2010 v 19:52 | gregory7475 |  Music News
Skotská zpěvačka AMY MACDONALD vydala před měsícem své drué řadové album A Curious Thing a nyní nám z něho představuje další nový singl. Jako druhá v pořadí byla vybrána písnička Spark.
Amy MacDonald
Tuto písničku napsala Amy, když viděla v televizi dokument o malém zavražděném chlapci Jamiem Bulgerovi. Sama Amy pak prozradila, že by se hudební video k tomuto singlu mělo natáčet 23. března 2010 u skotského jezera Loch Lomand, takže uvidíme, kdy se video dostane i do hudebních televizí...

AMY MACDONALD - Spark ( Listen )


V celém článku si pak můžete prohlédnout a poslechnout i akutickou verzi nového singlu.

Filmové premiéry / 1. duben /

31. března 2010 v 18:26 | gregory7475 |  Movie Premieres
JAK VYCVIČIT DRAKA / How To Train Your Dragon /

USA 2010

Režie: Dean DeBlois, Chris Sanders

Hrají: Gerard Butler, Jonah Hill, America Ferrera, Christopher Mintz-Plasse, Jay Baruchel, Kristen Wiig

"Nové animované dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější. Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák ( Jonah Hill ). Vikinský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly, používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho 'nedostatečnost'. Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem - zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na Blpu jediným, zato permanentním problémem. Desítky druhů létajících ještěrů prakticky neustále útočí na vesnici, kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti drakům, jak se dá. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže matička příroda ho na to opravdu vybavila nevalně. Nepomáhají ani užitečné lekce v Drakoškole místního samorosta, kováře Tlamouna. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelnou Noční fúrii. Jediný výstřel změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu. Když se totiž Škyťák vydá zraněného draka dorazit a stát se tak definitivně mužem, cosi se v něm při pohledu do jasných dračích očí zlomí. A ten zlom bude začátkem jednoho krásného přátelství. Teď už jen zbývá přesvědčit ostatní Vikingy, že skutečný nepřítel číhá jinde..."VŠICHNI JSOU V POHODĚ / Everybody's Fine /

USA / Itálie 2009

Režie: Kirk Jones

Hrají: Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell, Katherine Moennig, James Frain, Melissa Leo, Brendan Sexton, Mattie Hawkinson

"Frank Goode (Robert De Niro) strávil celý svůj život prací v místní továrně na výrobu drátů a snažil se ze všech sil, aby svou rodinu dokázal co nejlépe uživit. Jako čerstvý důchodce si začíná uvědomovat, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil do této chvíle tolik času, kolik by býval chtěl, a usoudí, že je načase to napravit. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla vždy jeho manželka. Ta ale před časem zemřela a Frank je přesvědčen, že nyní je na něm, aby na jejich děti dohlížel. Rozhodne se celou rozvětvenou rodinu pozvat na víkendové barbeque. Přípravy probíhají bez problémů až do chvíle, kdy, jak už to v moderní společnosti bývá, jsou jedni po druhém nuceni z různých důvodů svou účast odřeknout. Navzdory varování svého lékaře vezme Frank věci do vlastních rukou, sbalí si tašky a vydá se na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí..."MOON / Moon /

VB 2009

Režie: Duncan Jones

Hrají: Sam Rockwell, Matt Berry, Kaya Scodelario, Dominique McElligott, Kevin Spacey

"Sam Bell (Sam Rockwell) se blíží ke konci své smlouvy s Lunar. Byl věrným pracovníkem po dlouhé tři roky. Jeho domov je na Selene - měsíční základně, kde se těží Helium 3. Tento vzácný plyn je klíčem k odvrácení zemské energetické krize. Sam se po celou dobu poslušně drží pravidel a jeho pobyt na Měsíci je sice poučný, avšak příliš klidný. Samota mu dává čas přemýšlet o chybách, kterých se dopustil v minulosti a krotit jeho prudký temperament. Sam svou práci vykonává mechanicky a většinu svého času tráví sněním o brzkém návratu na Zemi, své manželce, dcerce a předčasném odchodu do důchodu. Ovšem dva týdny před odjezdem ze Selene Sam začne vidět a slyšet divné věci. Zrovna když jde rutinní těžba ztuha, zjistí, že Lunar má své vlastní plány na jeho nahrazení a nová posila na jeho místo je děsivě povědomá. Než se může vrátit na Zemi, Sam musí čelit sobě samotnému a zjištění, že život který žil, možná nebyl jeho vlastní. Smlouva tak není to jediné, co brzy hodlá dojít ke svému konci. 


Do Prahy dorazí letos i GREEN DAY

31. března 2010 v 17:05 | gregory7475 |  Music News
Rocková skupina GREEN DAY vydala loni novou řadovou desku 21st Century Breakdown a tak se samozřejmě vydávají na světové turné. V jeho rámci dorazí v létě i k nám, konkrétně do Prahy.
Green Day
Koncert skupiny, která si postupem času u nás získávala čím dál tím více fanoušků, přijede do české metropole 29. června 2010 a vystoupí na pražském Výstavišti. Fanoušci by se měli dočkat jak klasických hitů, tak i nových singlů jako Know Your Enemy nebo 21 Guns. Vstupenky lze zakoupit v porodejní síti Ticketpro a jejcih cena se pohybuje od 890 do 1 190 korun.

Bývalá členka Sugababes zřejmě vydá sólovou desku

31. března 2010 v 16:55 | gregory7475 |  Music News
Bývalá a také zakládající britské dívčí skupiny Sugababes Keisha Buchanan by mohla podle posledních informací podepsat smlouvu na vydání své debutové sólové desky.
Keisha
Tu by podle britských médií mohla podepsat u nahrávací společnosti Roc Nation, kterou vlastní americký rapper a producent Jay-Z. Vydavatelství tuto informaci už potvrdilo a podle nich už zbývá jen dohoda o finančních podmínkách.

Uvítali byste novou desku bývalé členky Sugababes nebo je Vám líto, že ze skupiny odešla. vaše názory můžete psát do komentářů.

A je tu zase nový plakát k filmu IRON MAN 2

31. března 2010 v 16:33 | gregory7475 |  Movie News
Řada nových plakátů k filmu IRON MAN 2 snad nikdy nebude mít konec..., protože tady máme další nový plakát, tentokrát ale se sbírkou všech hlavních kladných i záporných hrdinů.
Iron Man 2
Jako hlavní hrdinovvé ve filmu se představí Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Scarlet Johansson, Gwyneth Paltrow nebo Samuel L. Jackson. Filmu od režiséra Jona Favreaua se v českých kinech dočkáme už 29. dubna 2010. Do premiéry ta zbývá už lehce přes 700 hodin...

Nový plakát najdete jako vždy v celém článku.

MUMO AWARDS: Známe vítěze

31. března 2010 v 16:19 | gregory7475 |  Polls
Více než po třech měsících jsme ukončili hlasování v hudebně-filmové anketě MUMO AWARDS a nyní Vám přinášíme kompletní výsledky.
MUMO Awards 2009
Nejvíce pomyslných cen získala americká zpěvačka Kelly Clarkson, která si odnesla přesně tři. Dvě ceny si pak odnesl film Veřejní nepřátelé, konkrétně jeho herci Johnny Depp a Christian Bale a také filmový trhák Avatar, který získal cenu pro nejlepší film a také nejlepší herečku ve vedlejší roli, kterou si odnesla Michelle Rodriguez. Zbylé hudební i filmové osobnosti si odnesli pouze po jedné ceně.

Kompletní výsledky najdete samozřejmě v celém článku. 

Další ukázky ze SOUBOJE TITÁNŮ

30. března 2010 v 16:30 | gregory7475 |  Movie News
Nedávno jsme Vám nabídli nové ukázky z očekávaného filmového trháku SOUBOJ TITÁNŮ, který se do českých kin dostane už 15. dubna 2010.
Souboj titánů
Pokud jste neviděl minulých pět videí přímo z filmu, klikněte: SOUBOJ TITÁNŮ a pět nových ukázek z filmu

Mezi ukázkami nechybí akční a dramtické souboje s obrovským škorpiónem nebo s netvorem jménem Calibos. K nim pak přidáváme další dvě, klidnější scény z filmu, aby těch soubojů zase nebylo tolik...

SOUBOJ TITÁNŮ - Have You Seen What's Happening Out There?NELLY FURTADO pojmenovala svou připravovanou desku

30. března 2010 v 15:49 | gregory7475 |  Music News
Kanadská zpěvačka s portugalskými kořeny NELLY FURTADO pojmenovala své připravované album. Deska by se tak v obchodech měla objevil pod názvem Lifestyle.
Nelly Furtado
Nelly, která právě v Jižní Americe dokončila ke své poslední desce Mi Plan, na nové desce pracuje společně s producentem Timbalandem a také s frontmanem skupiny One Republic Ryanem Tedderem. Podle posledních informací by se měla Nelly vrátit k hudbě, která se objevila na jejích prvních deskách Whoa, Nelly a Folklore. Po něm trochu změnila styl a natočila komerčně úspěšné album Loose, ze kterého bodovali hlavně hity Maneater a Say It Right.

Na internet už také unikla možná první nahrávka z nové desky, a to písnička Girlfriend In the City.

NELLY FURTADO - Girlfriend In the City


RETRO 90: Tina Arena ft. Marc Anthony - I Want To Spend My Lifetime Loving You

28. března 2010 v 16:58 | gregory7475 |  Retro
TINA ARENA FT. MARC ANTHONY - I WANT TO SPEND MY LIFETIME LOVING YOU ( 1998 )


V roce 1998 natočil režisér Martin Campbell dobrodružný film Zorro: Tajemná tvář, v hlavních rolích s nezapomenutelnými Antoniem Banderasem, Catherinou Zetou-Jones a Anthonym Hopkinsem. A jako ústřední píseň se ve filmu objevil romantický duet australské zpěvačky Tiny Areny a zpěváka Marca Anthonyho I Want To Spend My Lifetime Loving You.
Tuto nádhernou baladu najdete nejen na soundtracku k filmu, ale také na albu In Deep právě od Tiny Areny. O napsání skaldby se postaral autor James Horner ( Titanic, Avatar ) a píseň byla ve Francii vydána i jako singl a v singlové hitparádě umístila se na pěkném třetím místě.

SOUBOJ TITÁNŮ a pět nových ukázek z filmu

27. března 2010 v 18:02 | gregory7475 |  Movie News
Premiéra mýtického filmu SOUBOJ TITÁNŮ se opět přiblížila, a tak se na internet dostali už i krátké pasáže přímo z filmu, které Vám nabízíme právě v tomto článku.
Souboj titánů
Mezi scénami najdete nabříklad vypuštění obřího Krakena Diem nebo napínavý souboj Perseovi družiny se zlověstnou Medúsou. O obsazení filmu už toho bylo řečeno tolik, že snad ani nemá cenu nic dodávat. Horší zpráva je ta, že se film rrežiséra Louise Leterierra dostane do kin až o týden později - 15. dubna 2010.

SOUBOJ TITÁNŮ - "There Is a God In You"ROBIN HOOD: Nový italský plakát

27. března 2010 v 17:20 | gregory7475 |  Movie News
Velmi očekávaný dobrodružný snímek o legendárním zbojníkovi ROBINU HOODOVI představuje další plakát, který tentokrát pochází z Itálie. Samozřejmě je na něm opět sherwoodský hrdina v podánní Russella Crowa.
Robin Hood
V dalších hlavních rolích, jak jistě všichni víte, se objeví Cate Blanchett jako Lady Marian nebo také Mark Strong jako Guy z Gisbornu. Snímek režiséra Ridleyho Scotta slibuje zajímavou a akční podívanou od začátku do konce, takže už netrpělivě vyhlížíme další nový trailer, který Vám samozřejmě přineseme mezi prvními.

Do českých kin se snímek dostane už 13. května 2010, na slíbený plakát se můžete podívat hned teď.
Robin Hood

Hudbu složil, slova napsal

27. března 2010 v 17:12 | gregory7475 |  Movie Trailers
HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL / Music and Lyrics /

USA 2007

Režie: Marc Lawrence

Hrají: Hugh Grant, Drew Barrymore, Brad Garrett, Kristen Johnston, Campbell Scott, Scott Porter, Haley Bennett, Matthew Morrison, Zak Orth

"Alex Fletcher ( Hugh Grant )je vybledlá popová hvězda 80. let, o kterou je zájem už jen mezi skalními nostalgiky, kteří navštěvují vesnické zábavy. Jednoho dne jej kontaktuje médii oslavovaná hvězdička Cora Corman ( Haley Bennett ), která jej požádá, aby jí napsal písně na její nové album a ještě si s ní zazpíval duet. Každý má právo na svůj comeback, jenže Alex už celé roky nesložil ani notu a psaní textu mu nikdy dvakrát nešlo. Jenže teď má během několika málo dnů přijít s hitem. V tu chvíli do příběhu vstoupí kouzelně nepředvídatelná květinářka Sophie ( Drew Barrymore ), jejíž schopnost hrát si se slovy se Alexovi docela hodí. Sophie má za sebou neúspěšný vztah se spisovatelem Sloanem Catesem a tak se jí do spolupráce s Alexem, který co do vztahů nemá právě dobrou pověst, dvakrát nechce. Jenže krev není voda, srdci neporučíš a hudba má nebývalou moc. Alex i Sophie si postupně uvědomují, že pokud chtějí najít lásku a uspět, budou se svým obavám muset postavit..."


Jako bonus si v celém článku můžeter prohlédnout kompletní videoklip skupiny PoP! k písní Pop Goes My Heart.

RETRO 80: Billy Joel - Uptown Girl

27. března 2010 v 16:56 | gregory7475 |  Retro
BILLY JOEL - UPTOWN GIRL ( 1983 )


Americký muzikant a skladatel BILLY JOEL se narodil před 60 lety v New Yorku. V roce 1983 pak ale napsal a nazpíval pravděpodobně svůj největší hit - Uptown Girl. Mezi jeho další hity patří písničky River Of Dreams nebo Honesty.
Píseň Uptown Girl najdete na albu An Innocent Man, které vyšlo také v roce 1983. Sama písnička vypráví o dělnících, kk kterým jednoho dne přijede bohatá žena z "horního města". Singl byl úspěšný také u posluchačů - dosáhl na první místo v UK Singles Chart a také na třetí místo v US Billboard Hot 100.
V celém článku se ještě můžete podívat na cover verzi, kterou nazpívala popová chlapecká skupina Westlife.

MARPO - Já, sám a moje druhý já / NEW CLIPS /

26. března 2010 v 16:49 | gregory7475 |  New Clips

Český rapper Otakar Petřina ml. alias MARPO vydává po krátké odmlce, kdy se plně věnoval bubnování v kapele Chinaski, své čtvrté řadové album Knockout. Z něho pak vydává první singl Já, sám a moje druhý já a my Vám teď nabízíme nový klip právě k němu.

THE LAST AIRBENDER: Informace + trailer

26. března 2010 v 16:34 | toy79 |  Movie News
V srpnu tohoto roku se do českých kin dostane snímek The Last Airbender, u nás bude znám jako Poslední vládce větru. Film, který vznikl podle animovaného seriálu natočil autor Šestého smyslu M. Night Shyamalan.
the_last_airbender
Film je vytvořen jako směsice více žánrů - fantasy, dobrodružný a válečný, navíc to vše pro celou rodinu.
Hlavní hrdina, Avatar - reinkarnující se vládce všech 4 živlů, musí za pomoci mladého válečníka Sukka a jeho sestry Katary nastolit rovnováhu a mír mezi národy, které žijí na planetě.
4 národy, který každý vládne jednou přírodní silou: Fire Nation, Water Tribes, Earth Kingdom a Air Nomads. Všichni bojují a jen jeden je může zastavit...

Režie se ujal M. Night Shyamalan a v hlavních rolích se představí Noah Ringer, Jackson Rathbone, Dev Patel, Nicola Peltz nebo Cliff Curtis.

V českých kinech se film bude promítat od 26. srpna 2010.

The Last Airbender: Trailer


Město andělů

26. března 2010 v 16:34 | gregory7475 |  Movie Trailers
MĚSTO ANDĚLŮ / City of Angels /

USA / Německo 1998

Režie: Brad Silberling

Hrají: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher, Dennis Franz, Colm Feore, Robin Bartlett, John Putch, Kim Murphy, Elisabeth Shue, Alexander Gould, Amy Brenneman, Chad Lindberg

" Jejich úkolem je sledovat počínání lidí na Zemi, naslouchat lidským myšlenkám, být při jejich narození i smrti. Andělé nejsou a nikdy nebyli lidmi. A to dokonce navzdory jejich lidskému vnímání a citlivému prožívání všeho, co se na Zemi děje. Co se stane, když takový anděl zatouží pocítit dotek něčí ruky nebo dokonce...zamilovat se!"


MARINA AND THE DIAMONDS - Hollywood / NEW CLIPS /

25. března 2010 v 19:39 | gregory7475 |  New Clips

Řecko-vešská zpěvačka, která si říká MARINA AND THE DIAMONDS, vydává druhý singl ze své debutové desky The Family Jewels. K propagaci desky byla vybrána písnička Hollywood a Vy se teď mužete podívat na velmi rozmanité video, které k ní bylo natočeno.

MARINA AND THE DIAMONDS: Hudební objev mezinárodního původu

25. března 2010 v 19:28 | gregory7475 |  Music News
V českých rádiích se právě začíná hrát nový singl od zpěvačky, která si říká MARINA AND THE DIAMONDS. Pravým jménem se jmenuje Marina Lambrini Diamandis a pochází z mezinárodní - řecko-velšské rodiny.
Marina and the Diamonds
Zpěvačka se narodila před 24 lety v britském Londýně a už letos se dostala nominací na hudební objev BBC Sound 2010, kde skončila na druhém místě. Po několika demo nahrávkách také letos vydala své debutové album The Family Jewels, které se ve Velké Británii umístila na pěkném 5. místě. Marina z něho vydala už tři singly - Mowgli's Road, Hollywood, I Am Not a Robot. Právě druhý jemnovaný se začíná hrát i u nás a my Vám za chvíli nabídneme i klip k němu.

Vy se zatím můžete podívat na dvě videa k prvnímu a třetímu sionglu z nové desky.


Filmové premiéry / 25. březen /

25. března 2010 v 18:56 | gregory7475 |  Movie Premieres
PŘESTUPNÝ ROK / A Leap Year /

USA / Irsko 2010

Režie: Anand Tucker

Hrají: Amy Adams, Bill Nighy, Matthew Goode, Adam Scott, Kaitlin Olson, Peter O'Meara

"V Irsku mají pěknou tradici. Na přestupný rok může právě 29. února požádat holka kluka o ruku. V romantické komedii zjistíte, co všechno je moderní mladá žena ochotná podstoupit, aby si tenhle obyčej mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Anna Brady ( Amy Adams ) je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě zásadního vyjádření svého přítele, nadějného kardiologa Jeremyho ( Adam Scott ). Ten se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídnul jí prsten, stále nějak nemá. A tak když Jeremy odletí do Dublinu na lékařský kongres a navíc se blíží magický 29. únor, rozhodne se Anna chytit šanci za pačesy. Plán je jednoduchý. Odletí za Jeremym a požádá o ruku ona jeho, přesně v souladu s tradicí. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Když už se jí podaří přeplavit z jednoho ostrova na druhý, zjistí, že má za sebou tu snazší část cesty. Kde najít v tom nejzapadlejším koutě Britských ostrovů taxík, nebo aspoň někoho, kdo by ji hodil do irské metropole? Naštěstí se nad ní slituje Declan ( Matthew Goode ), pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky, jenž jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekla, že má to nejhorší za sebou, a to rozhodně neměla dělat..."


A novou Bond Girl se stává...

23. března 2010 v 9:00 | gregory7475 |  Movie News
Hlavní role v nové, v pořadí již 23. bondovce, je již samozřejmě známá. Agenta 007 si opět zahraje Daniel Craig. Ale kdo stvární jeho půvabnou partnerku, zatím jisté nebylo. Podle britského deníku by jí ale téměř jistě měla být vycházející indická hvězda Freida Pinto.
Freida Pinto
Dvacátá třetí bondovka zatím nemá název ( nejvíce se spekuluje o názvu The Property Of a Lady ) a natáčet se bude vedením režiséra Sama Mendese ( Americká krása ) v Afghánistánu. Do kin by se pak měla dostat v roce 2011.

Jako druhá Bond Girl by se pak v novém filmu mohla představit herečka Olivia Wilde ( Tron: Legacy, Dr House ). Připomeňme jen, že v posledním filmu o agentu Jejího Veličenstva se v těchto rolích předtavily Olga Kurylenko a Gemma Arterton.

A jaký je Váš názor na výběr nové Bond Girl? Psát můžete do komentářů.