Únor 2010

Slovensko bude v Eurovizi reprezentovat Kristína

28. února 2010 v 20:12 | gregory7475 |  Music News
Slovenská zpěvačka KRISTÍNA bude reprezentovat Slovensko na "pěvecké" soutěži Eurovision Song Contest 2010, která se bude konat v norském Oslu.
Kristína se do semifinále soutěže, které se bude konat 25. května 2010, probojovala s písní Horehronie a se ziskem 23 bodů. Na druhém místě se umístila zpěvačka Mista se stejným počtem bodů, ale menším od diváků, a na třetím místě pak skončil zpěvák Tomáš Bezděda.

KRISTÍNA - Horehronie ( Live )


RETRO 70: Bee Gees - Staying Alive

28. února 2010 v 19:35 | gregory7475 |  Retro
BEE GEES - STAYING ALIVE ( 1977 )


Britská skupina BEE GEES vznikla v roce 1958 v Manchesteru a o téměř dvacet let později vydali jeden ze svých největších hitů - Staying Alive. Singl se objevil na soundtracku k film Horečka sobotní noci v hlavní roli s Johnem Travoltou.
Kostru skupiny tvořili tři bratři - Barry, Maurice a Robin Gibbové - až do smrti Maurice Gibba v roce 2003. Od minulého roku skupinaopět funguje a například jeden ze členů, Robin Gibb na sebe upozornil v roce 2007, když se skupinou US5 přezpíval hit Bee Gees Too Much Heaven.

Shrek Třetí

28. února 2010 v 1:10 | gregory7475 |  Movie Trailers
SHREK TŘETÍ / Shrek The Third /

USA 2007

Režie: Chris Miller, Raman Hui

Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, John Cleese, Justin Timberlake, Julie Andrews, Rupert Everett, Eric Idle, John Krasinski, Ian McShane, Conrad Vernon, Larry King, Maya Rudolph, Mark Valley, Amy Poehler, Christopher Knights, Cheri Oteri

"Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen, které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají..."


Shrek 2

28. února 2010 v 1:06 | gregory7475 |  Movie Trailers
SHREK 2 / Shrek 2 /

USA 2004

Režie: Conrad Vernon, Andrew Adamson, Kelly Asbury

Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews, Antonio Banderas, John Cleese, Rupert Everett, Jennifer Saunders, Kelly Asbury, Conrad Vernon, Chris Miller, Joan Rivers, Andrew Adamson, Christopher Knights, Larry King

"Po souboji s dračicí a zlým lordem Farquaadem o ruku princezny Fiony čeká na Shreka ještě těžší úkol: návštěva tchýně a tchána. Fionini rodiče, král Harold ( John Cleese ) a královna Lillian ( Julie Andrews ), vládnou Království za sedmero horami. Novomanželé se spolu s Oslíkem vydají na cestu. Obyvatelé Království za sedmero horami se chystají uvítat znovunalezenou princeznu. Ani král a královna se nemohou dočkat příchodu své dcery a jejího prince. Nikdo z nich však netuší, jak nový zeť vlastně vypadá, a hlavně, jak se jejich malá holčička malinko změnila. Shrek a Fiona nemají ani tušení, jak moc jejich svatba překazila tatínkovy velkolepé plány na rodinné štěstí. Král teď musí na svou stranu získat vlivnou Vílu Kmotřičku ( Jennifer Saunders ), pohledného Prince Krasoně ( Rupert Everett ) a proslulého zabijáka zlobrů Kocoura v botách ( Antonio Banderas ), aby jeho vizi "šťastné budoucnosti" napravili..."


Shrek

28. února 2010 v 0:59 | gregory7475 |  Movie Trailers
SHREK / Shrek /

USA 2001

Režie: Vicky Jenson, Andrew Adamson

Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, John Lithgow, Vincent Cassel, Jim Cummings, Simon J. Smith, Conrad Vernon, Ian Abercrombie, Andrew Adamson, Chris Miller, Kathleen Freeman, Christopher Knights

"Shrek ( Mike Myers ) je zlobr, který si až na občasné útoky vesničanů žije poklidně ve svém útulném močálu, dokud mu do jeho obýváku nenažene zakrslý Lord Farquad ( John Lithgow ) všechny pohádkové bytosti, na které si jen vzpomenete. Shrek se rozhodne jít si stěžovat přímo do Farquadova sídla, doprovázen nesmírně ukecaným oslem Oslem ( Eddie Murphy ). Farquad mu slíbí vrátit zpět jeho močál pod podmínkou, že pro něj Shrek vysvobodí krásnou princeznu Fionu ( Cameron Diaz ) z hradu hlídaného obrovským drakem..."


JAK VYCVIČIT DRAKA: Nový trailer + děj filmu

27. února 2010 v 23:55 | gregory7475 |  Movie News
Už téměř za měsíc vstoupí do českých kin nový animovaný film z díly Dreamworks JAK VYCVIČIT DRAKA. My Vám k němu nyní přinášíme i v pořadí třetí trailer, na který se můžete podívat v tomto článku.
Děj filmu se odehrává na dalekém severu v době Vikingů. Každé jejich dítě musí projít zkouškou, která však pro ně není žádným problémem. Děti odjíždí na protilehlý ostrov, kde si mají chytit a následně vycvičit svého vlastního draka. Ale ne vždy to je jednoduché. O tom se přesvědčí hlavní hrdina Hiccup Horrendous Haddock III. Je sice vynalézavý a chytrý, ale podaří se mu chytit jen nějakého podřadného dráčka. A navíc nemá ani zuby. To však neznamená, že si spolu neužijí spousty legrace a dobrodružství...

V hlavních rolích uslyšíte Jaye Baruchela jako Hiccupa, Gerarda Butlera jako Stoick nebo America Ferrera jako Astrid. V dalších rolích se pak představí Jonah Hill, Craig Ferguson nebo Kristen Wiig. O režii filmu se postarala dvojice Dean DeBlois a Chris Sanders. V českých kinech můžete snímek vidět od 1. dubna 2010.

JAK VYCVIČIT DRAKA - Trailer #3


V celém článku najdete fotky hlavních hrdinů splečně s herci, kteří je namluvili.

Další nový plakát k filmu SOUBOJ TITÁNŮ

27. února 2010 v 23:33 | gregory7475 |  Movie News
Premiéra mýtického filmu SOUBOJ TITÁNŮ se neustále blíží, a tak Vám nabízíme další nový plakát k filmu, kterému opět vévodí hlavní hrdiny Perseus v podání Sama Wortinghtona.
V dalších rolích se objeví takové hvězdy jako Gemma Arterton, Liam Neeson, Alexa Davalos, Mads Mikkelsen nebo také Danny Huston a Ralph Fiennes. Film francouzského režiséra Louise Leterriera budete moct vidět v českých kinech už od 8. dubna 2010. Nový a velmi povedený plakát najdete v celém článku.

Dva nové spřátelené blogy

27. února 2010 v 23:11 | gregory7475 |  Our Friends
Náš blog MUSIC & MOVIE dnes získal dva nové spřátelné blogy.
  • Hudební blog - Admini Pavel Frič a Martin Dušek Vám denně přináší spoustu novinek z oblasti hudby včetně nových klipů, ale nechybí ani vždy aktuální várky novinek ze světa hudby... ODKAZ ZDE
  • Kelly Clarkson Fansite - Adminka Paulina Vám nabízí novinky o jedné z nejznámějších amerických zpěvaček, Kelly Clarkson. Takže zde najdete spoustu fotek, videí, ale dalších grafických věcí o Kelly a hlavně spoustu novinek o Kelly... ODKAZ ZDE
Takže se na ně určitě podívejte...

AGNES - I Need You Know / NEW CLIPS /

27. února 2010 v 23:00 | gregory7475 |  New Clips

Švédská zpěvačka AGNES začíná v českých éterech bodovat se singlem On And On, ale ve světě už letí nový singl I Need You Now, ke kterému Vám přinášíme i klip. Písničku najdete na albu Dance Love Pop, které ale vyšlo už v roce 2008. Videoklip se natáčel v Mohavské poušti pod režijní taktovkou režiséra Paula Boyda.

Tři králové

27. února 2010 v 22:37 | gregory7475 |  Movie Trailers
TŘI KRÁLOVÉ / Three Kings /

USA 1999

Režie: David O. Russell
Hrají: George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube, Spike Jonze, Cliff Curtis, Nora Dunn, Jamie Kennedy, Saïd Taghmaoui, Mykelti Williamson, Holt McCallany, Judy Greer, Liz Stauber, Doug Jones, Brian Bosworth, Jay Giannone, Alia Shawkat, Jim Gaffigan

"Malá skupina amerických vojáků, kteří bojovali na území Iráku během války v zálivu, se rozhodne zůstat o něco déle, než v podobných situacích bývá zvykem. Mají k tomu pádný důvod. Rozhodli se ukrást velký náklad zlata, který měl být tajně ukryt poblíž jejich pouštní základny. S mapou, o níž věří, že je ke zlatu dovede se vydávají na cestu, která navždy změní jejich životy a zavede je do nebezpečí, proti kterým byla právě prodělaná bitva jen hrou na vojáky..."


KILLING PABLO: Chystaný film o honu na kokainového krále

27. února 2010 v 15:33 | toy79 |  Movie News

Producent Mark Gordon připravil film o kolumbijském drogovém králi Pablu Emiliu Escobarovi, muži který vybudoval jednu z nejmocnějších mafií na světě - Medellínský kartel.

O scénář, který vychází z knihy Marka Bowdena Killing Pablo: The Hunt For The World´s Greatest Outlaw se postará Joe Carnahan, který rovněž usedne na režisérské křeslo.

Film se bude odehrávat v době Escobarovy největší slávy. Escobar měl silný politický vliv a kolumbijská
vláda byla bezmocná. Do pátrání se tedy zapojily i Spojené státy americké a 2. prosince 1993 bylo vysláno komando Delta Force pod vedením Steva Jacobyho k rezidenci v medellínské čtvrti Los Olivos s jasným rozkazem - zabít Escobara...

V hlavní roli Pabla Escobara uvidíme Javiera Bardema, v roli Stevea Jacobyho Christiana Balea.
Film by se měl do kin dostat někdy v roce 2011.

MIRO JAROŠ & PETRA HUMEŇANSKÁ - Na dně mora / NEW CLIPS /

26. února 2010 v 21:29 | gregory7475 |  New Clips

Účastníci prvního ročníku soutěže Slovensko hľadá SuperStar MIRO JAROŠ a PETRA HUMEŇANSKÁ nazpívali společný singl Na dně mora a nyní nám představili i videoklip k této písni. Tu najdete na Mirově albu Tlaková níž a jde o předělávku hitu Bo´ee od izraelského zpěváka Idana Raichela.


TRANSFORMERS se dočkají druhého pokračování

26. února 2010 v 20:55 | gregory7475 |  Movie News
Z jednoho filmu o robotech, kteří se mění v auta a naopak, TRANSFORMERS se pomalu stává série. První film se totiž dočká dalšího, už druhého pokračování a režisér Michael Bay slibuje malé obzvláštnění.
Mimozemští roboti totiž nezaútočí pouze na americké Chicago, ale také na ruskou metropoli Moskvu. Bay řekl, že by zároveň ve filmu mělo ubýt výbuchů, a že by se chtěl více věnovat postavám samotných robotů. "V Transformers 2: Pomstě poražených se výrazně zvýšil počet robotů oproti prvnímu filmu. V příštím pokračování jich ale hodně ubude. A méně bude i výbuchů. Dále se diváci mohou těšit na poctivé gradující finále. Hodláme se také víc soustředit na jednotlivé roboty. Ve druhém díle jich totiž bylo tolik, že si k nim diváci vůbec nemohli vytvořit nějaký vztah," řekl již dříve Bay pro Los Angeles Times.

Hlavní herecké obsazení se nezmění - dva hrdiny stvární opět Shia LaBeouf a Megan Fox. Změna ale proběhne na scénáristickém postu - místo dvojice Robert Orci a Alex Kurtzman napíše scénář Ehren Kruger. Natáčet se začne už letos v květnu a do kin by se snímek měl dostat už v červenci 2011.

MARKÉTA KONVIČKOVÁ se připravuje na nové album

26. února 2010 v 18:27 | gregory7475 |  Music News
Nedávno jsem Vám psali o přípravách nového alba mladé zpěvačky MARKÉTY KONVIČKOVÉ. Nyní tyto informace doplníme dalšími novými fakty.
Natáčení Markétiny debutové desky začne 15. března 2010 a mělo by se na něm objevit 13 písní včetně dvou bonusů. Mezi autory písní najdeme známá jména jako Lešek Wronka, Michal David, ale i Petr Bende, který pro Markétu napsal písničku Chvála bláznovství. O písni se spekuluje, zda to bude společný duet nebo pouze sólová písnička. Jako bunusy se pak na albu objeví speciální akustické verze písníček Russian Roulette a Umbrella od zpěvačky Rihanny, u kterých bude Markétu na kytaru doprovázet Andonis Civopulos.

V průběhu dubna by se měl natáčet i videoklip k první singlu z desky. V celém článku najdete všechny fotky z photoshootu k nové desce.

KELLY CLARKSON vydá další nový singl

26. února 2010 v 17:50 | gregory7475 |  Music News
Americká zpěvačka a nejúspěšnější vítězka pěvecké soutěže American Idol KELLY CLARKSON vydává další, v pořadí již čtvrtý singl ze svého posledního alba All I Ever Wanted. Je jím právě stejnojmenná písnička All I Ever Wanted.
Písnička vychází jako singl už 9. března 2010, kdy se objeví v amerických rádiích. Zda k ní bude natočen i hudební videoklip, zatím není jasné. O novém singlu se spekulovalo již delší dobu, myslelo se i na jiné písně, jako Don't Let Me Stop You nebo If I Can't Have You, ale nakonec byla zvolena píseň All I Ever Wanted.

Kelly Clarkson je v současné době na evropské části svého All I Ever Wnated Tour, v sobotu jí pak čeká koncert v německém Mnichově. V celém článku najdete oficiální cover k novému singlu All I Ever Wanted.

Zrádce

26. února 2010 v 17:40 | toy79 |  Movie Trailers
ZRÁDCE / The Traitor /

USA 2008

Režie: Jeffrey Nachmanoff

Hrají: Guy Pearce, Don Cheadle, Jeff Daniels, Neal McDonough, Said Taghmaoui, Archie Panjabi, Simon Reynolds, Scali Delpeyrat

"Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona ( Guy Pearce ) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny stopy vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi ( Don Cheadle ). Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí ještě s Carterem ( Jeff Daniels ), dlouholetým spolupracovníkem CIA. Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje.


Včera byly předány Hudební ceny Óčka

26. února 2010 v 8:56 | gregory7475 |  Music News
Včera byly v pražské Incheba Aréně předány Hudební ceny Óčka pro rok 2009. Předávání ovládli zpěvačka Aneta Langerová, zpěvák Tomáš Klus a skupina Nightwork.
Aneta Langerová získala sošku v kategorii Nejlepší zpěvačka a svou výhru věnovala rychlobruslařce Martině Sáblíkové. Kategorii Skupina roku ovládli opět Chinaski, mezi zpěváky pak zvítězil mladý písničkář Tomáš Klus. Jako Objev roku byl diváky zvolen zpěvák David Deyl a v kategorii Rock zvítězila skupina Mandrage. Další ceny získali Tereza Kerndlová v kategorii Pop & Dance a Sámer Issa v kategoii R'n'B. V kategorii Nejlepší klip si pak pro sošku došla skupina Nightwork za klip k písni Globální oteplování.

Kompletní přehled všech oceněných najdete v celém článku.

RYTMUS - Verejný nepriateľ / NEW CLIPS /

25. února 2010 v 19:43 | gregory7475 |  New Clips

Jeden z nejznámějších slovenských rapperů RYTMUS připravil pro své fanoušky další nový klip z desky Král. Tentokrát k singlu Verejný nepriteľ a jedná se o jeden z nejdražších slovenských klipů, náklady se měli vyšplhat až na 5 miliónů korun. Klip se odehrává v Bratislvě, kterou po apokalypse prochází sám Rytmus...

Noví PIRÁTI Z KARIBIKU přinášení další informace

24. února 2010 v 16:35 | gregory7475 |  Movie News
Už dlouho se spekuluje o obsazení i ději nového pokračování filmové série PIRÁTI Z KARIBIKU s podtitulem On Strange Tides. Nyní Vám přinášíme další nové informace.
Představitel hlavní role kapitána Jacka Sparrowa Johnny Depp prozradil, že se natáčení nezúčastní Orlando Bloom ani Keira Knightley, takže jejich postavy Will Turner a Elizabeth Swannová se už ve filmu neobjeví. Poté ještě dodal, že se režisér snímku Rob Marshall pokusí nám představit příběh opět z jiného úhlu, než tomu bylo u prních třech dílů.

Takže příběh by se měl točit kolem známých kapitánů Sparrowa a Barbossy v podání Johnnyho Deppa a Geoffreye Rushe. Novou posilou do hereckého týmu pak bude Penelope Cruz v zatím nespecifikované roli. Spekuluje se ale o tom, že by mohla hrát lásku Jacka Sparrowa. Z děje filmu toho zatím moc neprosáklo, ale spekuluje se o tom, že by mohl Sparrow hledat fontánu věčného mládí...

A co vy? Těšíte se na nové Piráty nebo byste radši zůstali u "klasické" trilogie? Své názory můžete psát do komentářů pod článkem.

NIGHTWORK - Slunce v duši / NEW CLIPS /

24. února 2010 v 14:45 | toy79 |  New Clips

Skupina NIGHTWORK v čele s Vojtou Dykem přichází s další bezvadnou vypalovačkou. Jde o titulní píseň k filmu Ženy v pokušení, ve kterém si zahrál hlavní mužskou roli právě Dyk.
Píseň se jmenuje Slunce v duši a jak už bylo napsáno, kluci ze skupiny opět nezklamali.
Samotný film Ženy v pokušení se chystá do kin v polovině března, o něm Vás budeme včas informovat.