Leden 2010

RETRO 80: Bonnie Tyler - Total Eclipse Of The Heart

31. ledna 2010 v 16:34 | gregory7475 |  Retro
BONIE TYLER - TOTAL ECLIPSE OF THE HEART ( 1981 )


Velšská zpěvačka Gaynor Hopkins, známá jako BONNIE TYLER, začala svou hudební kariéru v roce 1976 a o osm let později, v roce 1983 vydala jeden ze svých největších hitů - Total Eclipse Of The Heart. Skladbu najdete na její páté řadové desce Faster Than The Speed Of Night.
Skladbu napsal hudebník a producent Jim Steinman a bylo k ní natočeno také hudební video, které režíroval Russell Mulcahy a nese se v duchu amerického filmu Futureworld z roku 1976.

RETRO MILLENIUM: Lucie Bílá ft. Petr Kolář & Petr Muk - Ty jsi ten déšť

30. ledna 2010 v 18:09 | toy79 |  Retro
LUCIE BÍLÁ FT. PETR KOLÁŘ & PETR MUK - TY JSI TEN DÉŠŤ ( 2000 )


Píseň Ty jsi ten déšť patří k těm nejkrásnějším ariím českého muzikálu Johanka z Arku. Hudbu napsal Ondřej Soukup, text Gábina Osvaldová a libreto Jiří Hubač. Muzikál měl premiéru 31. března 2000 v divadle Ta Fantastika, režíroval Jozef Bednárik.
V roli Johanky se střídaly Lucie Bílá, Bára Basiková a Iveta Bartošová, v novějším pojetí i Lucia Šoralová a Martina Čechová.
Píseň Ty jsi ten déšť zazní ve druhém dějství, kdy hlavní hrdina pochopí, že Johanku čeká smrt...

RETRO 90: Karel Černoch - Sen kovbojů

29. ledna 2010 v 16:32 | toy79 |  Retro
KAREL ČERNOCH - SEN KOVBOJŮ ( 1997 )


Jeden z nejslavnějších československých zpěváků KAREL ČERNOCH nazpíval v roce 1997 ústřední melodii k seriálu Zdivočelá země s názvem Sen kovbojů.
Zdvočelá země je jeden z nejlepších seriálů české historie, nabídl životní roli Martinu Dejdarovi, který se představil jako nesmrtelný Tonda Maděra. Seriál režíroval Hynek Bočan. Videoklip je sestříhán ze slavných scén seriálu.


Lítám v tom s Clooneym vítězí chytrým mozkem a černým vtipem

28. ledna 2010 v 14:37 | gregory7475 |  Movie News
Dnes se do českých kin dostává nový americký film režiséra Jason Reitmana Lítám v tom. Kritici hi řadí k favoritům na Oscara, jak dopadl u recenzentkz MF DNES Mirkz Spáčilové, si můžete přečíst v celém článku.
Traduje se, že chce-li kritik filmu odehnat diváky, pochválí ho za chytrost. Ale ani s tím rizikem nelze zamlčet, že jeden z horkých oscarových kandidátů, americká hořká komedie Jasona Reitmana Lítám v tom, je opravdu neskutečně chytrá. Ovšem zároveň také neskutečně vtipná, takže si člověk vlastně až následně uvědomí, že vypráví o vážných věcech, dokonce s nádechem smutku.

Spider-Man 3

27. ledna 2010 v 18:56 | gregory7475 |  Movie Trailers
SPIDER-MAN 3 / Spider-Man 3 /

USA 2007

Režie: Sam Raimi

Hrají: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Thomas Haden Church, James Franco, Dylan Baker, Elizabeth Banks, Topher Grace, Bryce Dallas Howard, Theresa Russell, Bill Nunn, James Cromwell, J. K. Simmons, Cliff Robertson

"Peter Parker ( Tobey Maguire ) si opět oblékne pavoučí kostým a pustí se do ochraňování nevinných, jenže jak se zdá, tentokrát to nebude mít vůbec jednoduché. Klidný život je přerušen útěkem nebezpečného muže z přísně střeženého vězení, který dokáže své tělo přeměnit v písek. New Yorkskými ulicemi se začne ozývat houkání policejních hlídek, které pročesávají město, aby zločince poslaly tam kam patří. Peter Parker se jako reportér dostane k policejnímu vyšetřování a seznámí se s půvabnou Gwen Stacy, dcerou jednoho policisty. Jenže mezitím tajemný uprchlík uzavře spojenectví s Harry Osbornem ( James Franco ) a přislíbí mu, že pořádně znepříjemní Spider-Manův život. Ovšem to není jediný, kdo mladého hrdinu znepokojuje. Eddie Brock ( Topher Grace ), dotěrný reportér najatý Jonahanem Jamesonem ( J. K. Simmons ), totiž podrobně zkoumá Peterův život a snaží se zjistit co je na něm tak zajímavého, že kvůli němu nechala Mary Jane svého přítele. A aby toho nebylo málo na Spider-Manově těle se usídlí záhadný symbiont, který mu také pořádně zavaří...


Filmové premiéry / 28. leden /

27. ledna 2010 v 17:00 | gregory7475 |  Movie Premieres
LÍTÁM V TOM / Up In The Air /

USA 2009

Režie: Jason Reitman

Hrají: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick, Jason Bateman, Melanie Lynskey, J. K. Simmons, Sam Elliott, Danny R. McBride, Zach Galifianakis, Steve Eastin

"Životní cíl Ryana Binghama ( Geoge Clooney )asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle mise je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle. Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací, nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby své lidi propustili sami. Nomádský život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než libovolný hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo. Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé jako například příležitostná spolucestující podobného ražení ( Vera Farmiga ), ochotná mít občasný vztah. Žádný strom ale neroste až do nebe a Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně ( Anna Kendrick ), která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebes zpátky na zem a ztratí tak všechno, na čem mu záleželo. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne trochu přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi..."


Spider-Man 2

26. ledna 2010 v 16:30 | gregory7475 |  Movie Trailers
SPIDER-MAN 2 / Spider-Man 2 /

USA 2004

Režie: Sam Raimi

Hrají: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J. K. Simmons, Donna Murphy, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe, Cliff Robertson, Ted Raimi, Elizabeth Banks, Bruce Campbell

"Od chvíle, kdy se Peter Parker ( Tobey Maguire ) rozhodl opustit svou dlouholetou lásku Mary Jane Watson ( Kirsten Dunst ), aby se mohl v kostýmu Spider-Mana i nadále zodpovědně věnovat svému povolání superhrdiny, uplynuly dva roky. Jeho touha po milované Mary-Jane se ale postupem času stala ještě silnější a proto si nyní pohrává s myšlenkou, že by se tajného života superhrdiny na důkaz své lásky vzdal. Mary-Jane se však mezitím rozhodla jít dál vydala se na dráhu filmové herečky a v jejím životě figuruje nový muž. Peter má problémy i se svým nejlepším přítelem Harrym Osbornem ( James Franco ). Jejich kamarádský vztah začíná být stále více zastíněn Harryho záští vůči Spider-Manovi, jehož viní ze smrti svého otce. Když už se zdá, že se situace nemůže změnit k horšímu, je Peter postaven tváří v tvář mocnému Dr. Octopusovi ( Alfred Molina ) ďábelské stvůře s dvěma páry smrtících chapadel, která je mu více než důstojným protivníkem. Aby dokázal jeho řádění zastavit, musí se naučit žít se svým osudem a využít všech svých schopností, které jsou mu zároveň darem i prokletím..."


Spider-Man

25. ledna 2010 v 18:55 | gregory7475 |  Movie Trailers
SPIDER-MAN / Spider-Man /

USA 2002

Režie: Sam Raimi

Hrají: Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, Cliff Robertson, Rosemary Harris, J. K. Simmons, Joe Manganiello, Bill Nunn, Stanley Anderson, Michael Papajohn, Ted Raimi, Bruce Campbell, Elizabeth Banks, Macy Gray

"Peter Parker ( Tobey Maguire ) se stal už v raném věku sirotkem, proto ho vychovává teta May a strýc Ben. Žije v Queensu životem normálního studenta: pracuje jako fotograf ve školních novinách, touží po krásné Mary Jane Watson ( Kirsten Dunst ) a tráví spoustu času se svým kamarádem Harry Osbornem ( James Franco ). Během jednoho pokusu ve škole ho pokouše geneticky upravený pavouk a Peter brzy zjistí, že má neobvyklou sílu a schopnosti. Nejprve je chce využít k tomu, aby získal peníze, ale tváří v tvář tragédii, která udeří blízko jeho domova, se rozhodne bojovat proti zločinnosti. Mezitím se megalomanský obchodník Norman Osborn ( Willem Defoe ), Harryho otec, začne také měnit. Jenomže jeho experiment se nepodaří tak, jak chtěl. Jeho inteligence a síla sice také vzroste, ale zároveň zešílí. Stane se z něj Green Goblin, největší Spider-Manův nepřítel, který podrobí Peterovo rozhodnutí bojovat proti kriminalitě a pomáhat nevinným lidem zatěžkávací zkoušce..."PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU a záběry z natáčení

24. ledna 2010 v 15:11 | gregory7475 |  Movie News
Premiéra nového filmu režiséra Mika Newella PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU se opět přiblížila, a tak Vám nabízíme speciální trailer k filmu, který je proložen minirozhovory s tvůrci.
Svůj názor tak prozradí režisér Mike Newell, producent Jerry Bruckheimer a také představitelé hlavních rolích - Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton. V dalších rolích filmu pak uvidíte také Bena Kingsleyho a Alfreda Molinu. V českých kinech se snímek začne promítat 27. května 2010.

PRINC Z PRESIE: PÍSKY ČASU - Featurette


První trailer k filmu SHREK: ZVONEC A KONEC

23. ledna 2010 v 16:18 | gregory7475 |  Movie News
Letos v létě se do kin chystá poslední díl z animované série o zlobrovi SHREKOVI, který nese podtitul ZVONEC A KONEC. My Vám k němu nabízíme premiérový trailer, na který se můžete podívat v tomto článku.

Hlasy hlavních hrdinů opět namluvili Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy a Antonio Banderas. Režie filmu se ujal režisér Mike Mitchell. Čeští diváci se mohou na film v kině těšit už od 15. července 2010.

SHREK: ZVONEC A KONEC - Trailer


TAYLOR SWIFT hvězdou soundtracku

22. ledna 2010 v 18:54 | toy79 |  Music News
Mladá a talentovaná zpěvačka TAYLOR SWIFT uvádí na trh svoji novou píseň Today Was A Fairytale, která se také nachází na soundtracku k filmu Na sv. Valentýna.
Film dorazí do českých kin 18. února a v hlavních rolích se objeví Ashton Kutcher, Jessica Alba, Jessica Biel, Jamie Foxx a Jennifer Garner. V malé roličce uvidíme i Taylor Swift.
Film by měl být něco jako americká Láska nebeská.
Na soundtracku se kromě Taylor objeví například skupina Maroon 5, zpěvačky Joss Stone, Amy Winehouse nebo Jewel.

Nyní si můžete novinku poslechnout - Taylor Swift a její Today Was A Fairytale.


SOUBOJ TITÁNŮ a druhý trailer k filmu

22. ledna 2010 v 14:39 | gregory7475 |  Movie News
Nové zpracování mýtického příběhu SOUBOJ TITÁNŮ nabízí všem filmovým fanouškům nový, v pořadí už druhý trailer k filmu. A z něho je jasné, že to hlavní hrdiny Perseus nebude mít vůbec lehké...
V hlavní rolích filmu se pak představí Sam Worthington, Gemma Arterton, Mads Mikkelsen, Alexa Davalos, Liam Neeson, Danny Huston nebo Ralph Fiennes. Film francouzského režiséra Louise Leterriera ( Neuvěřitelný Hulk ) se do tane do českých kin už 8. dubna 2010... A teď už si vychutnejte nový trailer...

SOUBOJ TITÁNŮ - Trailer #2


Protektor se do boje o Oskary nedostal

21. ledna 2010 v 19:11 | gregory7475 |  Movie News
Český snímek Protektor, navržený do boje o filmové Oskary, se do semifinálové devítičlenné nominace nedostal a v boji o zlatou sošku pro nejlepší cizojazyčný film tak končí.
Herečka Jana Plodková, která ve filmu ztvárnila hlavní roli, k tomu řekla: "Nevadí, jsme rádi, že jsme byli vůbec nominováni. A moc jsme od toho ani nečekali. Nejsme smutní, třeba to vyjde jindy. Byli jsme teď v lednu na filmovém festivalu v Palm Springs, kde jsme měli úspěch. Jsme spokojeni."

Do semifinálové nominace se dostali například německý film Bílá stuha, který obdržel i Zlatý glóbus, argentinský film El Secreto de Sus Ojos, kazašský film Kelin nebo peruánské drama Mléko strachu. Konečná pětičlenná nominace bude vyhlášena 2. února 2010, ceremoniál slavnostního předávání pak proběhne 7. března 2010 v Los Angeles.

RETRO 80: Diana Ross - Chain Reaction

21. ledna 2010 v 17:28 | toy79 |  Retro
DIANA ROSS - CHAIN REACTION ( 1985 )


Americká zpěvačka a herečka, dokonce nominovaná na Oscara, DIANA ROSS vydala v roce 1985 album Eaten Alive. Jako první píseň z alba byla vybrána Upside Down, potom přišla na řadu právě Chain Reaction. Tuto píseň napsali bratři Gibbové, tedy poplární skupina Bee Gees a nazpívali také doprovodné vokály.
V hitparádách byla píseň nesmírně populární, vyhrála například UK Singles Chart. Dočkala se také coververze v podání skupin Steps nebo Young Divas a sloužila jako podklad pro píseň Fuck You od Lily Allen.

Pohled do hitparád 03/2010

21. ledna 2010 v 17:04 | gregory7475 |  Music News
Dnes se podíváme do dvou prestižních hitparád - IFPI a Billboard Hot 100 - konkrétně na 3. týden roku 2010.
Českou hitparádu IFPI opět ovládla dvojice DAVID GUETTA a AKON se "Sexy Bitch". Do první desítky se pak dostal velký hit slovenské dvojice RYTMUS & TINA "Príbeh".

1. David Guetta & Akon - Sexy Bitch (1)
2. Pussycat Dolls - Hush Hush (3)
3. Jay-Z & Alicia Keys - Empire State Of Mind (5)
4. Pitbull - Hotel Room Service (2)
5. Rihanna - Russian Roulette (6)
6. Inna - Hot (8)
7. Beyocné - Sweet Dreams (7)
8. Rytmus & Tina - Príbeh (12)
9. Lady Gaga - Bad Romance (10)
10. Pink - I Don't Believe You (9)

I americká Billboard Hot 100 má stejného vítěze jako minule, a to zpěvačku KESHU s "Tik Tok". Do první desítky se ale dostala i novinka od skupiny TRAIN "Hey, Soul Sister" a také od rapper LUDACRISE "How Low".

1. Kesha - Tik Tok (1)
2. Lady Gaga - Bad Romance (2)
3. Jay-Z & Alicia Keys - Empire State Of Mind (3)
4. Young Money ft. Lloyd - BedRock (8)
5. I.Y.A.Z. - Replay (4)
6. David Guetta & Akon - Sexy Chick (6)
7. Train - Hey, Soul Sister (23)
8. Rihanna ft. Young Jeezy - Hard (9)
9. Owl City - Fireflies (5)
10. Ludacris - How Low (14)

A toto je poslední článek z podrubriky Pohled do hitparád. Ode dneška totiž tato rubrika končí, a to protože už mě tolik nebaví a navíc jsou hitparády každý týden velmi podobné. Díky za čas, který jste této rubrice věnovali.

Pokud chcete hitparády sledovat i nadále, tak můžete na stránkách Mezinárodní federace hudebního průmyslu nebo na stránkách hudebního časopisu Billboard.

LINKIN PARK a další podporují obyvatelé Haiti

21. ledna 2010 v 16:30 | gregory7475 |  Music News
Americká skupina LINKIN PARK a také například Hoobastank, Alanis Morissette, Enrique Iglesias, Peter Gabriel nebo All-American Rejects podpořili projekt Music For Relief, který se snaží pomoct obyvatelům Haiti postiženým nedávným zemětřesením.
Linkin Park proto nazpívali písničku Not Alone, která se společně s dalšími písněmi od výše zmíněných interpretů objeví na speciálně vydaném albu, jehož výtěžek půjde na pomoc obyvatelům Haiti postižených silným zemětřesením. Album si můžete stáhnout zde a na stejné adrese najdete i všech deset písní k poslechu.

My Vám nabízíme k poslechu zmíněnou písničku od Linkin Park.

LINKIN PARK - Not Alone ( Listen )


Filmové premiéry / 21. leden /

21. ledna 2010 v 11:27 | gregory7475 |  Movie Premieres
NĚJAK SE TO KOMPLIKUJE / It's Complicated /

USA 2009

Režie: Nancy Meyers

Hrají: Alec Baldwin, Meryl Streep, John Krasinski, Lake Bell, Steve Martin, Hunter Parrish, Zoe Kazan, Rita Wilson, Daryl Sabara, Caitlin Fitzgerald, Mary Kay Place

"Jane ( Meryl Streep ), je úspěšná a nezávislá majitelka restaurace, ale hlavně rozvedená žena a matka tří odrostlých dětí, která má velmi přátelský vztah se svým bývalým manželem Jakem ( Alec Baldwin ), který nyní žije v novém manželském svazku s o mnoho mladší Agness ( Lake Bell ). Když se oba vydají na synovu promoci, jedna nevinná večeře a všechno se začíná poněkud... komplikovat. Jane se náhle ocitá v bláznivé aféře a v roli "té druhé ženy". Do toho všeho se nakonec ještě přimíchá Janin architekt Adam ( Steve Martin ), který se jí začne dvořit..."IMAGINARIUM DR. PARNASSE / The Imaginarium Of Dr. Parnassus /

Francie / Kanada / USA 2009

Režie: Terry Gilliam

Hrají: Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law, Colin Farrell, Christopher Plummer, Tom Waits, Lily Cole, Verne Troyer, Carrie Genzel, Andrew Garfield, Quinn Lord, Simon Day, Katie Lyons

"Film vypraví o cestování divadelní skupiny vedené doktorem Parnassem ( Christopher Plummer ), který se prostřednictvím smlouvy s ďáblem ( Tom Waits ) stal nesmrtelným. Divadelní skupina nabízí svým divákům neobyčejný zážitek. Každý, kdo má odvahu, může projít magickým zrcadlem do hlubin své vlastní představivosti. A právě s pomocí tohoto zrcadla a své věrné skupiny musí doktor Parnassus zachránit svou dceru Valentinu ( Lily Cole ), kterou si ďábel hodlá vzít v den jejich šestnáctých narozenin jako odměnu..."


KNIHA PŘEŽITÍ nabízí nový japonský plakát

20. ledna 2010 v 17:19 | gregory7475 |  Movie News
Nový akční sci-fi film KNIHA PŘEŽITÍ režisérů Allena a Alberta Hughesových nabízí svým fanouškům nový japonský plakát. Teď Vám ho nabízíme i my, podívat se na něj můžete v celém článku.

V hlavních rolích filmu se představí trojice Denzel Washington, Mila Kunis a Gary Oldman, které doplní ve vedlejších rolích Ray Steveson, Michael Gambon nebo Jennifer Beals. Česká premiéra filmu je už skoro za tři týdny - 11. února 2010.