Září 2009

RETRO 70: Karel Gott - Jen se hádej

30. září 2009 v 18:26 | toy79 |  Retro
KAREL GOTT - JEN SE HÁDEJ ( 1979 )


Mnohonásobný slavík Karel Gott nahrál v roce 1979 desku Karel Gott´79. Na této desce se objevila i píseň Jen se hádej. Ve videoklipu hraje Karel na kytaru spolu s Ladislavem Štaidlem a Petrem Rezkem.
Kdo si chce poslechnout kvalitiní retro, ať si pustí Karla Gotta a Jen se hádej.

NOVÝ MĚSÍC: Další nové plakáty

30. září 2009 v 17:36 | gregory7475 |  Movie News
Další letošní kasovní trhák NOVÝ MĚSÍC nám nabízí další tři nové plakáty, na kterých jsou postavy rozdělené do skupinek podle jejich rasy. Tak si je užijte, všechny je najdete v celém článku.
V hlavních rolích uvidíte Roberta Pattinsona, Kristen Stewart nebo Dakotu Fanning. Do českých kin se film dostane už za necelé dva měsíce - 26. listopadu 2009.

Filmové premiéry / 1. říjen /

30. září 2009 v 17:30 | gregory7475 |  Movie Premieres
JULIE A JULIA / Julie & Julia /

USA 2009

Režie: Nora Ephron

Hrají: Meryl Streep, Amy Adams, Jane Lynch, Vanessa Ferlito, Mary Lynn Rajskub, Stanley Tucci, Dave Annable, Chris Messina, Lindsay Felton

"Předtím, než tu byly všechny současné kuchařské pořady, tu byla Julia, žena, která navždy změnila styl, jakým Amerika vaří. Ale v roce 1948 byla Julia Child ( Meryl Streep )jenom Američanka, žijící ve Francii. Zaměstnání jejího manžela je oba zavedlo do Paříže, kde se svou energickou povahou toužila po něčem, co by mohla dělat. O padesát let později neví Julie Powell ( Amy Adams ) kudy kam. Táhne jí na třicet, žije v Queens a pracuje v malé kancelářské buňce, zatímco její známí slaví ohromné úspěchy. Pustí se proto do zdánlivě šíleného plánu na to, jak využít svou energii. Rozhodne se strávit přesně jeden rok tím, že uvaří všech 524 receptů z kuchařské knihy Julie Child - a o svých zážitcích začne také blogovat..."


ULOVIT MILIARDÁŘE / Ulovit miliardáře /

ČR 2009

Režie: Tomáš Vorel st.

Hrají: Tomáš Matonoha, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Tomáš Vorel ml., Miroslav Etzler, Táňa Pauhofová, Gabriela Patyšová, Tomáš Vaněk, Ester Janečková, Josef Carda, Radomil Uhlíř, David Vávra, Bolek Polívka

"Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna ( Tomáš Matonoha ) je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad... Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného..."


ČESKO SLOVENSKÁ SUPERSTAR: Semifinálová čtyřiadvacítka a komletní harmonogram semifinále

29. září 2009 v 19:03 | gregory7475 |  Music News
Včera porotci definitivě rozdělili zrno od plev a vybrali 24 nejlepších zpěváků a zpěvaček. Ti se už budou v semifinálových kolech prát o přízeň telvizních diváků. Pomocí svých mobilních telefonů pak diváci vyberou nejelpší dvanáctku, která postoupí do finále.
Do semifinálových kol postoupilo 6 českých zpěvaček, 6 českých zpěváků, 6 slovenských zpěvaček a 6 slovenských zpěváků. Ti se pak seskupí do skupinek po 12 holkách a 12 klucích, ve kterých pak budou bojovat v semifinále. Ty budou celkem tři pro každou skupinu a v každém vypadnou 4 soutěžící.

12 NEJELEPŠÍCH ZPĚVAČEK
Česká republika - Monika Bagárová, Aneta Galisová, Deborah Kahlová, Markéta Konvičková, Adriana Kopecká, Leona Šenková

Slovensko - Nikoleta Balogová, Paulína Ištvancová, Lucie Láncošová, Karolína Majerníková, Dominika Maščuchová, Dominika Stará

12 NEJLEPŠÍCH ZPĚVÁKŮ
Česká republika - Jan Bendig, Ben Cristovao, Ahmad Hadar, Martin Chodúr, Leo Machala, Lukáš Michna

Slovensko - René Bošeľa, Marek Lacko, Denis Lacho, Ján Ločaj, Thomas Puskailer, Miroslav Šmajda

V celém článku pak ještě najdete kompletní harmonogram semifinálových kol.

RETRO MILLENIUM: Ine Kafe - Ďakujeme Vám

29. září 2009 v 18:28 | toy79 |  Retro
INE KAFE - ĎAKUJEME VÁM ( 2001 )


Úspěšná slovenská rocková kapela Ine Kafe už bohužel přes 3 roky neexistuje. Důvod rozpadu byl tehdy jednoznačný - zpěvák Vratko se chtěl věnovat profesionální dráze pilota dopravního letadla a ostatní bez něho odmítli pokračovat.
Naštěstí už nějakou dobu předtím hráli a v roce 2001 také vydali fantastické album Príbeh.
Z něho pochází i pecka Ďakujeme Vám.

RETRO MILLENIUM: G8 - Vráť trochu lásky medzi nás

29. září 2009 v 18:18 | toy79 |  Retro
G8 - VRÁŤ TROCHU LÁSKY MEDZI NÁS ( 2004 )


V roce 2004 vznikl jednorázový projekt G8, který nazpíval jediný singl s názvem Vráť trochu lásky medzi nás.
G8 tvoří jen slovenští zpěváci: Igor Timko z No Name, Kuly z Desmod, Rasťo Kopina z Nocadeň,
Vratko Rohoň
z Inekafe, Miro Hladký z Gladiator, Kuko z Horkýže Slíže, Martin Máček z Babylon a Robo Papp.
Podle mě se ta jediná píseň projektu G8 velmi povedla a určitě stojí za poslechnutí.

RETRO 60: Karel Gott & Eva Pilarová - Je nebezpečné dotýkat se hvězd

28. září 2009 v 18:03 | toy79 |  Retro
KAREL GOTT & EVA PILAROVÁ - JE NEBEZPEČNÉ DOTÝKAT SE HVĚZD ( 1964 )


V roce 196č natočil režisér Ján Roháč film Kdyby tisíc klarinetů. A právě z něho pochází píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd, kterou nazpívali Karel Gott a Eva Pilarová.
Ještě dodejme, že Kdyby tisíc klarinetů je dnes už legendární filmový muzikál a kromě Gotta s Pilaroou si v něm zahráli a zazpívali například Waldemar Matuška, Jana Brejchová, Jiří Suchý, Jiří Šlitr nebo Hana Hegerová.

MILEY CYRUS - Party In The U.S.A. / NEW CLIPS /

28. září 2009 v 17:55 | gregory7475 |  New Clips

Americká zpěvačka a herečka MILEY CYRUS vysílá do rádií další nový singl. Jmenuje se Party In The U.S.A., najdete ho na desce The Time Of Out Lives a my Vám k němu nabízíme i videoklip. O jeho režii se pstaral Chris Applebaum, který už točil klipy s Mariah Carey, Anastaciou nebo Ashley Tisdale.

GREEN DAY: Obal nového singlu

28. září 2009 v 17:45 | gregory7475 |  Music News
Americká rocková skupina připravila pro hudební fanoušky další nový singl - 21st Century Breakdown. My Vám k němu nnyí přinášíme jeho oficiální obal.
Více informací o singlu: GREEN DAY vydávají další singl

ULOVIT MILIARDÁŘE nabízí soundtrack ke stažení

28. září 2009 v 14:31 | toy79 |  Movie News
Tvůrci filmu Ulovit miliardáře se rozhodli nabídnout fanoškům soundtrack k filmu ke stažení zdarma.

Je nutno dodat, že na soundtacku se opět významně podílel DJ Wich, který už s režisérem Vorlem spolupracoval na Gymplu.

Kdo má tedy o soundtrack zájem, ať navštíví www.ulovitmiliardare.cz.

ČESKO SLOVENSKÁ SUPERSTAR: Nejlepších čtyřicet soutěžících je vybráno

27. září 2009 v 21:38 | gregory7475 |  Music News
Dnes porota v divadle vybrala 40 nejlepších zpěváků a zpěvaček, kteří se zítra znovu posadí před porotu, aby vyslechli, zda postoupí do semifinále nebo zda pojedou domů.
Zítřejší pořad se bude jmenovat "Dlouhá cesta" a soutěžící v něm budou jednotlivě či po dvojicích přicházet před jednotlivé porotce, které si sami vyberou. Ti jim řeknou svůj rozsudek a názor na jejich zpěv a celé vystupování. Do semifinále pak postoupí 24 nejlepších zpěváků a zpěvaček - 12 chlapců a 12 dívek ( po 6 z každého národa ) - ti už budou předvádět své výkony v přímém přenosu, který bude trvat téměř 3 hodiny.

Takže, příští sobotu se představí 12 nejlepších chlapců a příští neděli pak 12 nejlepších dívek. Následující pondělí pak přinese nervydrásající vyřazování. Dívejte se už ve zmíněné dny od 20 hodin na TV Nova a Markíza.

NÁMOŘNÍ VYŠETŘOVACÍ SLUŽBA - postavy a obsazení

27. září 2009 v 16:44 | toy79 |  Serials
LEROY JETHRO GIBBS - Mark Harmon ( v českém znění Marcel Vašinka )
LEROY JETHRO GIBBS - zvláštní agent, dříve sloužil u mariňáků jako odstřelovač, vynikající vyštřovatel, do každého nového případu jde naplno, často mu pomáhá jeho intuice, řídí se pravidlem, že pracovat v týmu je daleko lepší, než pracovat na vlastní pěst

ANTHONY DINOZZO - Michael Weatherly ( v českém znění Pavel Vondra )
ANTHONY DINOZZO - zvláštní agent, dříve pracoval jako policista, expert na zajšťování stop, milovník žen, aut a drahého oblečení, často se chová jako teenager, rád napodobuje slavné filmové hrdiny, ovšem v práci je loajální a velmi schopný,

TIMOTHY MCGEE - Sean Murray ( v českém znění Radek Kuchař )
TIMOTHY MCGEE - zvláštní agent, počítačový génius s dipomem MIT, agentem se stane až v průběhu, miluje knihy a počítačové hry, je velmi puntičkářský

ABBY SCIUTO - Pauley Perrette ( v českém znění Klára Vodenková )
ABBY SCIUTO - forenzní specialistka, Gibbsova oblíbená členka týmu, miluje svoji laboratoř a tetování, je velmi citlivá, ovládá znakovou řeč, miluje Caff-Pow ( takový extrakofeinový nápoj )

ZIVA DAVID - Cote De Pablo ( v českém znění René Slováčková )
ZIVA DAVID - agentka Mossadu přidělená k NCIS, plynně mluví několika jazyky, ovládá různá bojová umění, její řidičské schopnosti jsou skoro nulové, vždy u sebe nosí dvě zbraně a nůž

DR. DONALD MALLARD - David McCallum ( v českém znění Vladimír Fišer )
DR. DONALD MALLARD - doktor antropolog, soudní lékař, Gibbsův dobrý přítel, rád vypráví příběhy, které jsou často komplikované a nezajímavé

LEON VANCE - Rocky Carroll
LEON VANCE - nový ředitel, který nastoupil po smrti předchozí ředitelky Jennifer Shephard

RETRO MILLENIUM: Die Happy - I Am

27. září 2009 v 15:31 | gregory7475 |  Retro
DIE HAPPY - I AM ( 2005 )


Německo-česká skupina DIE HAPPY vznikla v roce 1993 v německém Ulmu. U jejího založení stáli dva její současní členové zpěvačka Marta Jandová a kytarista Thorsten Mewes. Později ke skupině přidali ještě basový kytarista Ralph Rieker a bubeník Jürgen Stiehle. Přestože vznikli v Německu, své písně zpívají výhradně v angličtině.
Za svou kariéru nahráli a vydali mnoho hitů, v roce 2005 vydali na albu Bitter To Better jeden ze svých největších hitů - I Am. Tato melodická píseň je podle mnohých fanoušků jednou ze tří nejlepších písní na zmíněném albu.

USHER prozradil datum vydání nové desky

27. září 2009 v 15:18 | gregory7475 |  Music News
Americký r´n´b zpěvák USHER prozradil, kdy vyjde jeho nové, v pořadí již šesté řadové album, které dostao název Monster. Oficiální datum vydání pak bylo stanoveno na den 9. prosince 2009.
O produkci tohoto alba se stará Jermaine Dupri, ale podílí se na něm také Ne-Yo, Jay-Z nebo Adam Levine ze skupiny Maroon 5. Album pak vychází labelu LaFace, který je součástí Sony Music Entertainment. Obal ani tracklist Usherova nového alba zatím znám není, ale až bude zveřejněn, včas se o něm dozvíte.

PUSSYCAT DOLLS mají menší pauzu

27. září 2009 v 15:17 | toy79 |  Music News
Členky populární skupiny PUSSYCAT DOLLS si naplánovaly krátkou hudební pauzu během které si chtějí odpočinout od hudebního průmyslu a hektického života.
Rovněž vyvrátily spekulace o tom, že se skupina rozpadá a jednotlivé členky se chtějí vydat na sólové dráhy.
Nicole Scherzinger, Ashley Roberts, Jessica Sutta, Melody Thornton a Kimberly Wyatt jsou už spolu do roku 2003 a podle nich je krátká pauza úplně normální.

Také členky dodaly, že po pauze se zase sejdou a začnou pracovat na dalším albu.

RIHANNA chystá další desku

27. září 2009 v 15:00 | toy79 |  Music News

Zpěvačka RIHANNA už nějakou dobu chystá svoji čtvrtou desku. Pojďme si ji tedy trošku přiblížit.

Vydání desky je prozatím určeno na 23. listopad tohoto roku. Ale název alba ještě znám není.
První singl, který by se měl brzy dostat do rádií, produkoval Ne-Yo, ale jak on, tak i Rihanna název písně tají.

Podle Akona, který na desce také spolupracoval, jsou nové Rihanniny písně hodně dravé a syrové.

Ale když se s tím dělají takové tajnosti, půjde asi opravdu o něco převratného.

Mužské hvězdy z Hollywoodu 2/84 - KEANU REEVES

27. září 2009 v 12:53 | toy79 |  Movie Profiles
Datum narození: 2. září 1964

Místo narození: Bejrút, Libanon

Znamení: Panna

Oficiální stránky:ČESKO SLOVENSKÁ SUPERSTAR: První část divadlo je za námi

26. září 2009 v 21:35 | gregory7475 |  Music News
Dnes proběhlo na televizních obrazovkách první kolo "divadla". Objevili se v něm favorité, někteří si udrželi svůj standard, ale někteří si dost pohoršili a odporoučeli se domů. Po tomto kole zůstalo v soutěži už jen 62 soutěžících, kteří se museli do následujícího dne připravit na druhé divadelní kolo - Duety.

To vše uvidíte už zítra od 20 hodin na TV Nova a Markíza.

CHINASKI a NO NAME budou křtít ve vlaku

26. září 2009 v 19:14 | toy79 |  Music News
Česká skupina Chinaski a slovenská skupina No Name pokřtí 8. října 2009 novou "BestOfku" skupiny No Name.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby křest nebyl naplánován během jízdy vlaku EC Košičan z Košic do Prahy. K vlaku se připojí jeden speciální vagon, ve kterém bude namontována aparatura a ve kterém obě kapely také zahrají své hity.

Vlak vyjíždí v 8:39 z Košic a do Prahy by měl dorazit v 16:55. Pro ty, kteří by chtěli si chtěli své oblíbené kapely poslechnout, platí jedna věc. Stačí nastoupit v zastávce, když vlak zastaví.

Ve vlaku tedy kapely stráví 8 hodin a 15 minut a ujedou vzdálenost 678 kilometrů.

Pro zájemce poskytujeme i jízdní řád:


HIGHLANDER se vrací

26. září 2009 v 18:45 | toy79 |  Movie News

Chystá se remake vynikajícího snímku z roku 1986 režiséra Russela Mulcahyho Highlander. A podle zpráv nevypadá vůbec zle.

Scénář k připravovanému filmu napsali Art Marcum a Matt Holloway. Režie by se měl ujmout Justin Lin, takže se určitá kvalita už jaksi předpokládá.

Ještě však není jasné obsazení. Jenom si připomeňme, že v Highlanderovi z roku 1986 zaujal Christopher Lambert.
Jeho hlavní hrdina Connor MacLeod bojuje od 16. století až do současnosti, i když se děj odehrává převážně v dnešním New Yorku.

A jak tuto zápletku vyřeší nový film, uvidíme někdy za rok, možná dva roky.