Září 2008

KAREL GOTT se spojí s rapperem

30. září 2008 v 18:07 | gregory7475 |  Music News
Legenda českého hudebního pole KAREL GOTT a německý rapper BUSHIDO se dali dohromady a natočili společnou píseň.

Jedná se o hit skupiny Alphaville "Forever Young", který už Karel Gott kdysi přezpíval. Písnička se objeví na Bushidově albu "Heavy Metal Playbyck" a singl by měl být k dostání od 10. října. Ve stejný den by se měl natáčet i videoklip.

Bushido má ale trochu kontroverzní pověst. Měl problémy se zákonem a spekulovalo se i o jeho kontaktech s podsvětím.

Takže jaký bude výsledek této spolupráce? Myslím, že zajímavý, takže se nechme překvapit.

Chystá se nová verze Robina Hooda

30. září 2008 v 17:57 | toy79 |  Movie News
A je to tady. Chystá se další pojetí slavné legendy o středověkém zbojníkovi Robinu Hoodovi. Nové verze se ujal renomovaný režisér Ridley Scott a hlavní roli dostal "jeho" herec Russell Crowe. A ne jen jednu.

V chystaném dobrodružném snímku Nottingham si totiž zahraje rovnou dvojroli. Crowe si totiž zahraje jak Robina Hooda tak Šerifa z Nottinghamu, který by tentokrát měl být spíše hodný. Bude to probíhat asi takto. Ve dne bude hlídat pořádek a zákon jakožto Šerif, zatímco v noci nasadí kapuci a vyrazí přepadnout povoz s královským pokladem.

Zbývá ještě zodpovědět pár otázek. Kdo bude hrát Robinovu milovanou Marianne? Podle posledních informací by to měla být Sienna Miller. Kdo bude tedy hlavní záporák? Od tvůrců filmu jsme se nedočkali odpovědi. A kdy bude premiéra? Ta se odhaduje na příští rok v listopadu.

RETRO 9O: INXS - Beautiful Girl

30. září 2008 v 17:29 | toy79 |  Retro
INXS - BEAUTIFUL GIRL ( 1992 )


Skupina INXS byla založena roku 1977 v australském Sydney.
V roce 1992 vydala album Welcome To Wherewer You Are a něm byl hit Beautiful Girl.
Skupina zazářila s několika hity, ale mě se nejvíce líbí právě tento.

MIG 21 - Venkovan kluk / NEW CLIPS /

28. září 2008 v 18:32 | gregory7475 |  New Clips
Česká popová skupiny kolem herce a zpěváka Jirky Macháčka vydává nový singl. jmenuje se Venkovan kluk. Jak je u MIG 21 zvykem, jedná se o velmi netradiční klip...

Filmové krásky se chystají na nové filmy

28. září 2008 v 18:23 | toy79 |  Movie News
Když mluvím o kráskách, mám na mysli Keiru Knightley, Scarlett Johansson a Megan Fox. Všechny tyto herečky se připravují na natáčení svých nových filmů.

Keira se nemůže odlepit od dobových dramatů. V jejím novém filmu The Beautiful And The Dammed se s ní podíváme do 20. let minulého století. Ztvární totiž spisovatelku Zeldu Sayre, milenku a pozdější manželku slavného literáta F. Scotta Fitzgeralda. Tyto dvě osobnosti prožili velice bouřlivý vztah, prošpikovaný vášní, ale i nevěrami a žárlivostí. Oba to pak využili ve svých knížkách, avšak Zelda nikdy nedosáhla takový úspěch jako Francis, a nenaplněné umělecké ambice ji přivedly až na psychiatrii. Fitzgerald zatím představitele nemá, ale do dubna, kdy by mělo odstartovat natáčení, se snad někdo objeví.

Scarlett si zahraje v akčním filmu Brilliant. Ztvární profesionální zlodějku drahokamů. V tomto filmu by se měl dále objevit Michael Caine, kterému Temný rytíř restartoval kariéru. O hlavní mužskou roli se však zajímá i Matthew McConaughey.

Megan momentálně natáčí Transformers 2, ale současně už sní o akčním trháku, ve kterém by nebyla jen esteticky příjemným doplňkem. Hrdinkou komiksu Fathom, jehož adaptaci Megan prosazuje u studia Fox Atomic, je zdánlivě obyčejná dívka jménem Aspen, která zjistí, že se ve vodě cítí... jako ryba ve vodě. Ve skutečnosti je potomkem rasy, zvaných Modří. Takže děj filmu je předem jasný.

Hudební hvězdy se chystají do světa filmu

28. září 2008 v 18:12 | gregory7475 |  Movie News
Již mnoho hudebních hvězd se objevilo ve filmu nebo seriálu. A dalšími, kteří se chystají takhle prorazit, jsou zpěvačka MARIAH CAREY a rapper 50CENT.

Americká zpěvačka MARIAH CAREY si zahraje v chystaném filmu "Push", který se do kin dostane příští rok. zahraje si v něm náctiletou HIV pozitivní sociální pracovnice.
Sama zpěvačka dodala ke své roli ve filmu toto: "Jde jen o malou roli, jen o jednu scénu z celého filmu. Je to ale velmi důležitá část celého snímku."
Kromě Mariah se ve snímku režiséra Lee Danielse objeví také Lenny Kravitz.

Ve filmu se objeví také rapper 50CENT, který se rozhodl dát filmovou podobu desce "Before I Self-Destruct".
Ke svým představám o filmu řekl: "Když se dnešní film zabývá životním stylem, neukazuje realistické příčiny a vlivy, což se já pokusím napravit. Chtěl bych ukázat světu několik typově odlišných osobností a to, jak na ně působí stresová zátěž. Vyobrazím situace, kde se budou muset složitě rozhodnout, a divákovi dám pocítit bezmoc a beznaděj, díky čemuž bude sám hledat další možnosti řešení dané situace."
No tak uvidíme, jak hudební hvězdy obstojí na stříbrném plátně.

JAMES BLUNT vystoupí v Praze už příští měsíc

28. září 2008 v 17:53 | gregory7475 |  Music News

Britský zpěvák JAMES BLUNT vystoupí už za necelý měsíc v Praze. Koncert se odehraje 27. října v pražské Tesla Aréně.
Do Prahy přijede se svou pětičlenou kapelou. Výprava přijede 6 kamióny a 4 autobusy a kromě menšího pódia si přiveze také svůj vlastní catering s vlastní kuchyní.
James Blunt přijíždí do Prahy v rámci evropského turné, na kterém představí své druhé album "All The Lost Souls", které vyšlo na podzim roku 2007 ,a které obsahuje známé skladby jako "1973"nebo "I Really Want You".
V jednom z rozhovorů také James Blunt projevil přání zajít se podívat na strom, který byl vysazen po prvním, beznadějně vyprodaném tuzemském koncertu na Pražském hradě v roce 2006.
James Blunt patří k jedněm z neoblíbenějších umělců na světě, o čemž svědčí hlavně prodej jeho desek. Za tři roky od vydání "Back To Bedlam" se prodalo 11 miliónů kopií tohoto debutového alba, v 18 zemích světa se dostalo na vrchol hudebního žebříčku prodejnosti alb.

NIGHTWORK - Mája / NEW CLIPS /

28. září 2008 v 16:49 | gregory7475 |  New Clips
Česká skupina NIGHTWORK, známá svými recesemi a předělávkami, přichází tentokrát se Včelkou Májou. Písničku jste mohli slyšet také v pořadu X MIX, kde si Nightwork jako hosty vybrala Anna Ungrová.

Jaká je Vaše nejoblíbenější česko-slovenská hudební skupina?

28. září 2008 v 16:12 | gregory7475 |  Polls

A je tady další anketa pro Vás - na téma česko-slovenské hudební skupiny.
Líbí se Vám více rockové skupiny nebo taneční? Máte radši rockové skupiny jako Kryštof, Kabát, No Name nebo Desmod? Nebo jsou Vám více po chuti dvojice jako Le Monde, verona nebo Těžkej Pokondr?
Tak hlasujte v anketě u celého článku.

Zemřela legenda amerického filmu Paul Newman

28. září 2008 v 15:41 | toy79 |  Movie News
Světoznámý americký herec Paul Newman prohrál ve svých 83 letech boj s rakovinou. Podle svého mluvčího zemřel v pátek na svém statku poblíž Westportu v okruhu své rodiny a přátel.
Newman měl za sebou více než padesátiletou filmovou kariéru, během níž se objevil ve zhruba šesti desítkách filmů, z nichž mnohé patří k filmové klasice. Nezapomenutelnou dvojici vytvořil s dalším legendárním hercem, blonďatým Robertem Redfordem.
Newman, který byl nominován na deset Oscarů a získal jednoho za film Barva peněz, už od roku 2007 nehrál. Ve svých mladých letech exceloval ve snímcích Butch Cassidy a Sundance Kid, Podraz, Kočka na rozpálené plechové střeše, Hombre a Frajer Luke.
Získal také dva čestné Oscary. Spolupracoval se slavnými režiséry 20. století jako Martinem Scorsesem, Johnem Hustonem, Robertem Altmanem nebo Alfredem Hitchcockem.

V květnu se herec vzdal režírování divadelní adaptace románu Johna Steinbecka O myších a lidech, kterou má uvést divadelní společnost Westport Country Playhouse ve městě Westport ve státě Connecticut. Divadlo, které řídí Newmanova žena Joanne Woodwardová, by mělo hru uvést v říjnu.
Na filmovém plátně se Newman naposledy objevil v roce 2002 v dramatu Road to Perdition. Diváci mohli jeho hlas také slyšet v animovaném filmu Auta, kde namluvil automobil Doc Hudson.
Newman byl i zdatným obchodníkem. V roce 1969 založil s Barbrou Streisandovou, Sidneym Poitierem a Stevem McQueenem produkční firmu First Artists.
Dále herec přiznal, že jeho značka Newman´s Own mu vynesla víc než všechny role. Velkou část z miliónových výdělků věnoval na charitu a vzdělání.

Jaký je Váš nejoblíbenější účastník soutěže Česko hledá SuperStar?

27. září 2008 v 18:18 | gregory7475 |  Polls

Další naketa na našem blogu je o českých telentech - účastnících Česko hledá SuperStar.
Zaujali Vás více výkony soutěžícíh z první, druhé nebo třetí řady Česko hledá SuperStar?
Hlasovat můžete v anketě u tohoto článku.

Jaký je Váš nejoblíbenější česko-slovenský zpěvák?

27. září 2008 v 17:22 | toy79 |  Polls

A máme tu další anketní otázku, tentokrát na téma ČESKO-SLOVENSKÝ ZPĚVÁK.
Rozlišujete, jestli je zpěvák z Česka nebo ze Slovenska? Dlouhovlasý nebo krátkovlasý? Na sólové dráze nebo ze skupiny?
Zástupci každé kategorie tu jsou, takže si určitě vyberete!
Hlasujte v anketě v celém článku.

Jaká je Vaše nejoblíbenější česko-slovenská zpěvačka?

27. září 2008 v 17:17 | gregory7475 |  Polls

Další anketa na MUSIC & MOVIE je na téma Česko-slovenské zpěvačky.
Posloucháte radší osvědčená jména jako Lucie Bílá, Jana Kirschner nebo Anna K.? Nebo máte radši mladší krev v podobě zpěvaček jako Ewa Farna, Iva Frühlingová, Katka Knechtová nebo Tereza Kerndlová?
Hlasujte v anketě u celého článku.

Poslední legie

27. září 2008 v 17:08 | toy79 |  Movie Trailers
POSLEDNÍ LEGIE / The Last Legion /
USA / Velká Británie / Francie 2007
Režie: Doug Lefler
Hrají: Colin Firth, Ben Kingsley, Aishwarya Rai, James Cosmo, Rupert Friend
"Příběh sleduje historicky přesné události 12letého Romula Augusta, posledního římského panovníka, který vládl městu jen krátce před tím, než jeho rodiče byli zabiti během obsazení Říma. Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. Příběh sleduje dobrodružství vojáků stále loajálních Césarovi, kteří pomohli Romulovi utéci a přesunout se do vzdálené Británie, aby zde našli poslední legii stále věrnou Římu."

RETRO 80: Sheena Easton - Morning Train

27. září 2008 v 15:28 | toy79 |  Retro
SHEENA EASTON - MORNING TRAIN ( 1980 )
Sheena Easton byla skotská popová zpěvačka, divadelní a televizní herečka.
V roce 1980 nazpívala singl Morning Train, z kterého se stal okamžitě hit. Tuto skladbu nazpívala později i s hvězdou Dolly Parton.
U nás píseň známe jako hit Heleny Vondráčkové Nač vlastně v půli vzdávat mač.

Nejbohatší hudebníci za poslední rok

27. září 2008 v 15:16 | toy79 |  Music News

Prestižní časopis Forbes sestavil žebříček desítky nejbohatších hvězd na hudebním poli za uplynulý rok. A výsledek je velmi překvapivý.
První místo obsadila britská parta The Police. Ti sice oficiálně na hudební scéně končí, ale to jim nebrání v tom, aby se stali nejvíce vydělávajícími interprety v hudebním světě. Skupině se podařilo vydělat neuvěřitelných sto patnáct milionů amerických dolarů.
Dále se umístili zpěvačka Beyoncé Knowles, zpěvák Justin Timberlake, popová královna Madonna, Celine Dion, Rascal Flatts, metaloví mohykáni Van Halen, Genesis a zpěvačka Gwen Stefani.

Gladiátor

27. září 2008 v 14:55 | toy79 |  Movie Trailers
GLADIÁTOR / Gladiator /
Velká Británie / USA 2000
Režie: Ridley Scott
Hrají: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Richard Harris
Římský generál Maximus (Russell Crowe) vede své legie k vítězství na bitevním poli. Válka je vyhrána a Maximus sní o domově. Nepřeje si nic jiného, než se vrátit ke své ženě a svému synovi. Umírající vládce Marcus Aurelius (Richard Harris) pro něj nicméně má ještě jeden úkol. Žádá, aby se generál ujal vlády. Dědic trůnu, Commodus (Joaquin Phoenix), však na vládcovu přízeň Maximovi žárlí a nařizuje Maximovu popravu, včetně jeho rodiny. Maximus sice o vlásek unikne smrti, ale těžce zraněného ho získají otrokáři. Maximus se tak dostane do gladiátorské školy a později do arény. Jeho sláva jako gladiátora roste den ode dne. Nyní přichází do Říma, aby pomstil vraždu ženy a svého syna a aby zabil nového císaře - Commoda. Poznal, že jediná moc, silnější než vládcova, je vůle lidu. Cesta, která vede k naplnění Maximovy pomsty je stát se největším gladiátorem celé říše.

Mladé herečky

26. září 2008 v 18:26 | toy79 |  Movie Profiles
MUSIC & MOVIE Vám přináší přehled nové rubriky.

O rubrice více zde.

Její název je MLADÉ HEREČKY. Pro mládí jsme zvolili hranici dosažení 26 let v roce 2008.

Přehled najdete v celém článku.


CUTTER II

26. září 2008 v 17:39 | gregory7475
A je tady 2. kolo poznávací soutěže CUTTER.
Nabízený obrázek:

Doufáme, že je to o něco lehčí než minule.
Hodně štestí.

RETRO 90: East 17 - Stay Another Day

26. září 2008 v 17:37 | gregory7475 |  Retro
EAST 17 - STAY ANOTHER DAY ( 1994 )
EAST 17 - slavná chlapecká kapela z devadesátých let, která dobývala nejedno dívčí srdce.
A druhý singl z desky Steam - "Stay Another Day" - to byl jejich obrovský, asi největší, hit. Napsal ho hlavní zpěvák kapely Tony Mortimer a píseň se udržela 5 týdnů na vrcholu anglické hitparády.
V roce 2002 ho navíc přezpívala a vydala jako B-singl britská dívčí skupina Girls Aloud.